Παναθηναϊκός-ΟΦΗ 1-1

Παρακολουθήστε σε real time το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Για να δούμε τις ενδεκάδες των αποψινών αντιπάλων...
Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός ξεκινά με τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Σίντελφελντ, Νάνο, Λαγό, Ζέκα Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδη, Καρέλη.
Και οι φιλοξενούμενοι με Λόρια, Τριποτσέρη, Αντελέγιε, Πετρόπουλο, Ράζακ, Φερνάντεθ, Μερεμπιασβίλι, Περογαμβράκη, Στάθη, Μακρή, Μιλιάζες
Στον πάγκο του "τριφυλλιού" κάθονται οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Δώνης, Μπούι, Ντίνας, Πέτριτς.
Αναπληρωματικοί για τους Κρητικούς οι Αγριμάκης, Μονιάκης, Σίσιτς, Τζορτζ, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μεϊτέ.
Περισσότεροι από 10.000 οι φίλοι του Παναθηναϊκού που βρίσκονται στις εξέδρες.
Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
Ενώ σηκώνουν όλοι μαζί ένα μικρό πανό που βγάζει "κόκκινη κάρτα στο ρατσισμό".
1' Σέντρα στο ματς!
Διακοπή νωρίς-νωρίς στο παιχνίδι.
Λαγός και Περογαμβράκης συγκρούστηκαν και ο επιθετικός του ΟΦΗ χτύπησε στο χέρι.
Τώρα δέχεται τις πρώτες βοήθειες εκτός αγωνιστικού χώρου και τελικά επανέρχεται με επίδεσμο.
Πολλά λάθη σε μεταβιβάσεις στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Υπάρχει και δυνατός αέρας που δεν βοηθά.
Πρόβλημα τώρα με τον Σίλντενφελντ, ξεκινά ζέσταμα ο Τριανταφυλλόπουλος, αν και ο Κροάτης συνεχίζει για την ώρα.
21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
Με εκπληκτικό γυριστό βολέ ο Μερεμπιασβίλι -μετά από σέντρα του Στάθη- δεν αφήνει κανένα περιθώριο στον Στιλ και κάνει το 1-0 για τον ΟΦΗ.
25' Μια ανάσα από το 2-0 βρέθηκε ο ΟΦΗ αλλά ο Κουτρουμπής σωτήρια προλαβαίνει τον Πετρόπουλο πριν εκτελέσει τον Στιλ.
33' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη.
38' Ωραία συνεργασία Ατζαγκούν-Κλωναρίδη και πάσα στη μικρή περιοχή όπου ο Καρέλης προλαβαίνει τον Αντελέγιε, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
43' Σουτ του Νάνο εκτός περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Λόρια.
45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους με τον ΟΦΗ να προηγείται 1-0 χάρη στο φανταστικό γκολ του Μερεμπιασβίλι στο 21'.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Ατζαγκούν. Όμως, ο Νιγηριανός προτιμά να κάνει με τη μία το σουτ ενώ είναι αφύλαχτος και είχε χρόνο για κοντρόλ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.
55' Διπλή προσπάθεια του Νάνο, πρώτα φάουλ και μετά σουτ από τα πλάγια, η μπάλα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ.
56' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς αντί του Κλωναρίδη.
57' Ζητά αλλαγή ο Περογαμβράκης που αντιμετωπίζει πρόβλημα και δεν μπορεί να συνεχίσει.
58' Όντως αντικαθίσταται ο επιθετικός του ΟΦΗ και στη θέση του περνά ο Τζορτζ.
60' Κίτρινη κάρτα στον Τζορτζ.
64' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λαμπρόπουλος αντί του Πετρόπουλου που χειροκροτείται από τους φίλους του Παναθηναϊκού.
65' Αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ντίνας στη θέση του Λαγού.
66' Κίτρινη κάρτα στον Λόρια.
70' Κίτρινη κάρτα στον Αντελέγιε.
71' Κεφαλιά του Καρέλη, μπλοκάρει ο Λόρια.
74' Φανταστική ατομική προσπάθεια του Ντίνα, η μπάλα βρίσκει στον Στάθη και φεύγει κόρνερ.
77' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάνο, ο Κουτρουμπής έπιασε κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Τριποτσέρη και κατέληξε στα δίχτυα. 1-1 το ματς!
80' Ο Μπούι στη θέση του Νάνο.
83' Κίτρινη στον Κουτρουμπή.
86' Σίσιτς στη θέση του Φερνάντεθ.
88' Μακρινό σουτ του Πράνιτς, η μπάλα άουτ.
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+4' Κίτρινη στον Μιλιάζες.
95' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!
Εκτέλεση κόρνερ για τους Κρητικούς, τραγική αντίδραση της πράσινης άμυνας -κυρίως του Μπούρμπου- και ο Μακρής από κοντά κάνει το 1-2 παγώνοντας τη Λεωφόρο.
ΤΕΛΟΣ στον αγώνα. Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ στο 95' με σκορ 2-1 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Την άλλη εβδομάδα το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.