Παρακολουθήστε σε real-time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση της Καλλονής με την Κέρκυρα, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

17:58
Χαίρεται, από εδώ θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Κέρκυρα για την έβδομη αγωνιστική της Super League.
18:00
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει εξαιρετικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, καθώς μετρούν 10 βαθμούς σε πέντε παιχνίδια.
18:11
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Στέφανος Μαντάκης με βοηθούς τους Ιωάννη Καραγκιζόπουλο, Ιωάννη Σίπκα.
18:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
18:17
Καλλονή: Χογκ, Αντέτζο, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γιορέντε, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Ναβάρο, Μανούσος, Χουάνμα. Στον πάγκο οι Δαύκος, Πιπίνης, Μπαρέρα, Στεφάνοβιτς, Αγρίτης, Κύπρου, Τσαμπούρης.
18:17
Κέρκυρα: Σέτκους, Μαραγκός, Μπεν Σαμπάτ, Κόντος, Βενέτης, Καρντόσο, Καϊκούτ, Γκόμες, Χαβίτο, Ζορμπάς, Ντιόγκο. Στον πάγκο οι Κουτζαβασίλης, Ρόχας, Ομπράντοβιτς, Ντιμιτρόφσκι, Κανακούδης, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος.
18:17
Έναρξη στο ματς.
18:18
2' Μακρινό σουτ του Κοντού, το σταμάτησε ο Χογκ, που μπλόκαρε και την μπάλα.
18:24
8' Καλή στιγμή για την Καλλονή. Ο Χουάνμα έκανε το σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το τέρμα του Σέτκους.
18:30
Σε πολύ χαμηλό τέμπο το παιχνίδι στα πρώτα 15 λεπτά. Ουσιαστικά η μόνη καλή στιγμή είναι αυτή του Χουάνμα.
18:34
17' Απειλεί η Καλλονή... Ο Χουάνμα κινήθηκε έξω από την περιοχή και έκανε εξαιρετική μεταβίβαση στον Ναβάρο, που εκτέλεσε με το αριστερό όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω.
18:47
32' Φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα.
18:48
Κανένα κέρδος για τους φιλοξενούμενους από αυτήν την φάση.
18:52
33' Σουτ του Χαβίτο από καλή θέση, η μπάλα βρήκε σε σώματα.
18:53
36' Μονομαχία Αναστασιάδη-Χαβίτο μέσα στην περιοχή... ο παίκτης των φιλοξενούμενων έπεσε στο έδαφος, ζητώντας πέναλτι, αλλά ο Μαντάκης έδειξε πως πρέπει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
18:54
38' Κιτρινη κάρτα στον Καρντόσο (Κέρκυρα).
18:55
39' Κερδισμένο φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης για την Καλλονή.
18:56
41' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!
18:57
Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το φάουλ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Σέτκους.
18:59
43' Κακό σουτ του Γιορέντε, η μπάλα ψηλά άουτ.
19:01
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
19:02
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλλονή-Κέρκυρα 0-0.
19:21
46' Ωραία κίνηση του Χαβίτο από τα αριστερά, αλλά δεν την ολοκλήρωσε καλά, με την μπάλα να περνάει πολύ ψηλά έξω, ύστερα από το σουτ του.
19:26
Με δέκα θα συνεχίσει η Καλλονή!
19:27
52' Ο Καλτσάς έκανε δυνατό μαρκάρισμα στον Γκόμες και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την πρώτη την είχε αντικρίσει στο 42ο λεπτό.
19:32
58' Φάουλ σε καλή θέση για την Κέρκυρα, ύστερα από μαρκάρισμα του Χουάνμα.
19:36
Καλή αντεπίθεση από πλευράς Καλλονής... Συνεργάστηκαν Μανούσος-Λεοζίνιο, αλλά η τελική σλεντρα δεν είχε αποδέχτη και πέρσε ο κίνδυνος για τους φιλοξενούμενους.
19:39
Πάντως, μετά την αποβολή το παιχνίδι έγινε πιο καλό. Η Κέρκυρα έχει γίνει πιο επιθετική και η Καλλονή βρίσκει πιο πολλούς κενούς χώρους, ρισκάρωντας σε κάποιες φάσεις, καθώς έχει αριθμητικό μειονέκτημα.
19:39
66' ΓΚΟΛ Η ΚΑΛΛΟΝΗ!
19:41
Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά και ο Αντέζιο έπιασε την κεφαλιά, κάνοντας το 1-0.
19:46
70’ Ρόχας αντί Καρντόσο για την Κέρκυρα
19:46
72' Κοντά στο 2-0 η Καλλονή. Ο Ναβάρο μπήκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, αλλά τον σταμάτησε η αντίπαλη άμυνα, κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή.
19:49
73' Κίτρινη για τον Χουάνμα (Καλλονή).
19:51
76' Ο Σέτκους παραλίγο να κάνει δώρο γκολ στην Καλλονή, καθώς έκανε κακό κοντρόλ ύστερα από γύρισμα συμπαίκτη του, ενώ ήταν αρκετά κοντά του ο Χουάνμα.
19:51
77' Σουτ του Λεοζίνιο η μπάλα έξω.
19:54
80' Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ανδρεόπουλος στο παιχνίδι αντί του Μπεν Σαμπάτ.
19:55
81' Δύο αλλαγές για την Καλλονή. Έξω ο Λεοζίνιο, Μανούσος μέσα Πιπίνης, Μπαρέρα.
19:58
84' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Σουτ του Γιορέντε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Σέτκους αντέδρασε εξαιρετικά και έδιωξε σε κόρνερ.
20:00
86' Μοναδική ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Χαβίτο, που έφθασε κοντά στο γκολ, αλλά το σουτ μέσα από την περιοχή, πέρασε ελάχιστα πάνω από την εστία του Χογκ.
20:02
89' Κλείνει τις αλλαγές ο Ματζουράκης. Έξω ο Ναβάρο, μέσα ο Τσαμπούρης.
20:03
90' Δυνατό σουτ του Μπαρέρα, έδιωξε με δυσκολία ο Σέτκους.
20:05
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο δεύτερο μέρος.
20:10
Τέλος στην Μυτιλήνη. Η Καλλονή νίκησε με 1-0 την Κέρκυρα, χάρη σε γκολ του Αντέγιο στο 66ο λεπτό.