Παρακολουθήστε σε real time το σπουδαιότερο παιχνίδι της αγωνιστικής ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ατρόμητο στην Τούμπα.

Καλησπέρα σε όλους.
20:05
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το σπουδαιότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ατρόμητο.
20:06
Εκεί όπου οι Θεσσαλονικείς θέλουν να επιβεβαιώσουν πως στο πρωτάθλημα είναι... on fire και να πάρουν το τρίποντο που θα τους διατηρήσει μόνους πρώτους στην κορυφή (ισόβαθμοι με Ολυμπιακό αυτή τη στιγμή).
20:07
Απ' την άλλη, οι Περιστεριώτες θέλουν με τον Σα Πίντο στον πάγκο τους να... χτίσουν πάνω στη νίκη της περασμένης αγωνιστικής επί του Ολυμπιακού.
20:08
Περίπου 20 λεπτά πριν τη σέντρα του αγώνα στην Τούμπα, ας δούμε τις συνθέσεις με τις οποίες θα παραταχθούν οι δύο αντίπαλοι.
20:09
ΠΑΟΚ (Α. Αναστασιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Τζανδάρης, Κάτσε, Τζιόλης, Περέιρα, Μακ, Σαλπιγγίδης
20:10
Ατρόμητος (Σα Πίντο): Τσέναμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Παπάζογλου, Νάστος, Καραμάνος, Δημούτσος, Ούμπιδες, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές
20:11
Στον πάγκο για τον Δικέφαλο του βορρά: Ιτάνζ, Γκολάσα, Μαντούρο, Κουλούρης, Σπυρόπουλος, Μάρτενς, Κίτσιου
20:11
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες: Γκορμπούνοφ, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Τάτος, Γεωργίου, Αγκουάζι
20:11
Για τον αγώνα θα υπάρχει και ραδιοφωνική μετάδοση απ' τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
20:23
Αυτή τη στιγμή, πάντως, πρώτη είναι η Βέροια στη Σούπερ Λίγκα! Κι αν ο ΠΑΟΚ δεν κερδίσει, εκεί θα παραμείνει η βασίλισσα!
20:25
Υπενθυμίζεται πως ο Κλάους Αθανασιάδης είναι εκτός αποστολής, προκειμένου να μην ρισκάρει ο Αναστασιάδης τη συμμετοχή του, ενώ κόπηκε ο Παπαδόπουλος, με τις φήμες να κάνουν λόγο για πειθαρχικό παράπτωμα.
20:26
Ο Ατρόμητος παίζει με τους ίδιους 11 απέναντι στον Ολυμπιακό.
20:27
Ωραία ατμόσφαιρα στην Τούμπα απ' τους φίλους του ΠΑΟΚ, δευτερόλεπτα πριν βγουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
20:32
1' Σέντρα στο ματς
20:38
7' Έγινε η εκτέλεση φάουλ για τον Ατρόμητο, κακή έξοδος απ' τον Γλύκο, αλλά δεν μπόρεσαν οι φιλοξενούμενοι να πάρουν την κεφαλιά (αν και υπήρχε οφ σάιντ).
20:39
9' Αδύναμο σουτ του Ρατς, κοντράρει και η μπάλα, με τον Τσέναμο να μπλοκάρει στη γωνία του σχετικά εύκολα.
20:43
Ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που πάει να κυκλοφορήσει την μπάλα, με τον Ατρόμητο πάντα να είναι επικίνδυνος και να μην σε αφήνει να εφησυχάσεις πίσω.
20:47
16' Σέντρα απ' τον Ρατς, αδύναμη κεφαλιά από κοντά του Περέιρα, που δεν δυσκόλεψε τον Τσενάμο και μπλόκαρε.
20:55
25' Ωραία κυκλοφορία της μπάλας απ' τους γηπεδούχους, με τον Σαλπιγγίδη να πιάνει το μακρινό σουτ και τον Τσέναμο να μπλοκάρει στη γωνία του.
20:57
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:58
Απίστευτο γκολ για τον Δικέφαλο του βορρά, με τον Κάτσε να σουτάρει χλιαρά και τον Τσέναμο να χάνει την μπάλα μέσα απ' τα χέρια του(!), η οποία εν τέλει κατέληξε στα δίχτυα του κι έγινε το 1-0!
21:00
Μιλάμε προφανώς για την γκέλα της χρονιάς απ' τον άτυχο γκολκίπερ του Ατρόμητου.
21:00
29' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
21:01
Φοβερό γκολ απ' τον Ρατς -μετά από ασίστ του Τζιόλη- που είδε τον Τσέναμο έξω απ' την εστία του και με εκπληκτική ψιλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 2-0 για τον ΠΑΟΚ μέσα σε αποθέωση!
21:03
33' Ψηλά άουτ το σουτ του Τζανδάρη.
21:07
Ελέγχουν απόλυτα τον αγώνα οι Θεσσαλονικείς, με τον Ατρόμητο να δείχνει μπλοκαρισμένος απ 'τα δύο γρήγορα γκολ που δέχθηκε.
21:11
41' Μετά από ώρα θέλησε να απειλήσει ο Ατρόμητος, απευθείας μακρινή εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, κανένα πρόβλημα για τον Γλύκο.
21:13
42' Διαγώνιο σουτ του Σκόνδρα, μπλοκάρει σταθερά ο Τσέναμο.
21:16
Ημίχρονο στην Τούμπα. Στο 2-0 ο ΠΑΟΚ που είναι κοντά σε ακόμα τρεις βαθμούς.
21:32
Επιστρέφουν οι παίκτες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
21:33
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές.
21:39
51' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Μακ που τραυματίστηκε και δεν υπάρχει λόγος να ρισκάρει ο Αναστασιάδης την παρουσία του, μπαίνει ο Γκολάσα.
21:43
Χαλαρό το τέμπο στην αρχή της επανάληψης, ο Ατρόμητος δείχνει να μην μπορεί να αντιδράσει και τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το υπέρ του 2-0.
21:45
57' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Γεωργίου και Αγκουάζι αντί των Πίτου Γκαρσία και Καραμάνου.
21:49
61' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
21:50
Και εκεί που το ματς πήγαινε... χαλαρά, οι φιλοξενούμενοι βάζουν φωτιά! Ο Γεωργίου βγήκε απ' τα αριστερά, έκανε ωραία προσποίηση, έδωσε τον Ούμπιντες και αυτός με προβολή από κοντά μειώνει σε 2-1!
21:51
64' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε
21:54
67' Κίτρινη κάρτα στον Γκολάσα.
21:56
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Μάαρτενς, έξω ο Περέιρα.
22:00
72' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσέναμο δεν απομάκρυνε την μπάλα απ' το σουτ του Σκόνδρα, με τον Σαλπιγγίδη στο ριμπάουντ να κάνει πεσμένος την προβολή από κοντά και να αστοχεί.
22:01
74' Κεφαλιά του Μάαρτενς απ' το ύψος του πέναλτι, φεύγει άουτ η μπάλα.
22:04
76' ΚΟΚΚΙΝΗ στον Βίτορ!
22:04
Αποβλήθηκε ο στόπερ του ΠΑΟΚ για σπρώξιμο στον Ναπολεόνι.
22:05
77' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Τάτος αντί του Δημούτσου. Όλα για όλα απ' τον Σα Πίντο.
22:07
79' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη για σκληρό μαρκάρισμα στον Σάλπι.
22:11
82' Φάση για τον Ατρόμητο! Ο Τάτος πέρασε δύο αντιπάλους, έκανε μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ το γύρισμα, αλλά ο Κατσικάς διώχνει με υπερένταση (μετά και την προσπάθεια του Ναπολεόνι να σκοράρει).
22:14
Φτάσαμε στο 85'. Πάντα στο 2-1 ο ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο να προσπαθεί για ένα χρυσό γκολ που θα σώσει το βαθμό.
22:14
86' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο.
22:19
91' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Σαλπιγγίδης, στη θέση του ο Κουλούρης.
22:22
Τέλος του αγώνα. Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Ατρόμητου με σκορ 2-1 που τον διατηρεί στην κορυφή της Σούπερ Λίγκας.