Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

18:40
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας.
18:42
Ο "Δικέφαλος του Βορρά" δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες, μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον Απόλλωνα 1926.
18:49
Αντίθετα, οι Γιαννιώτες έχουν ήδη 3 μετά τη νίκη τους με την Κέρκυρα.
18:51
Ο Άγγελος Αναστασιάδης επιλέγει να κατεβάσει ανταγωνιστική ενδεκάδα, με τους λεγόμενους "βασικούς" να είναι μέσα.
18:51
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Κάτσε, Τζιόλης, Γκολάσα, Μάρτενς, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
18:54
Σε σχέση με το περασμένο ματς, ο Τζιόλης επανέρχεται στα χαφ αντί του Τζανδάρη, με τον Βίτορ να αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας, ενώ ο Μάρτενς θα πάρει τη θέση του Μακ.
19:12
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Γιαννιώτης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γαρουφαλιάς, Ίλιτς, Γιάκος, Ηλιάδης και Σαπαλίδης.
19:13
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Τζανδάρης, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Κουλούρης και Ποζατζίδης.
19:14
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ είναι οι Σωτηρίου, Στρούνα, Κρητικός, Μανιάς, Μπέριος, Χαρίσης και Ιωάννου.
19:29
1' Σέντρα στον αγώνα.
19:32
Από το πρώτο λεπτό πιέζουν οι γηπεδούχοι, ενώ πολύ λίγοι είναι οι φίλοι της ομάδας που βρίσκονται στις εξέδρες της Τούμπας.
19:38
8' Καλό σουτ από τον Κάτσε, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης.
19:47
17' Συνεχόμενες τελικές προσπάθειες για τον ΠΑΟΚ, πρώτα με τον Τζιόλη και στη συνέχεια με σουτ του Κάτσε που στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
19:48
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύονται τις πολλές απουσίες που έχει ο ΠΑΣ κι ελέγχει το ματς, αλλά για την ώρα δεν έχουν κάνει τη μεγάλη φάση.
19:48
Από την άλλη οι Γιαννιώτες έχουν παθητικό ρόλο.
19:49
Περίπου 6.000 φίλοι του ΠΑΟΚ στο γήπεδο.
19:52
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
19:53
23' Στην πρώτη του επίθεση ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκει δίχτυα με τον Ίλιτς και "παγώνει" την Τούμπα κάνοντας το 0-1!
19:59
29' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κατσικά που σουτάρει και βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ.
20:01
31' Ο Μάρτενς βγάζει σέντρα και ο Αθανασιάδης πιάνει κεφαλιά που δεν βρίσκει το στόχο.
20:11
Ο ΠΑΟΚ έχει κατοχή μπάλας που πιθανότατα ξεπερνά το 70%, δημιουργεί κάποιες φάσεις, αλλά μιλάμε για σουτ από μακριά που απέχουν πολύ από τα να χαρακτηριστούν κλασικές ευκαιρίες.
20:15
41' Σκληρό φάουλ του Γαρουφαλιά πάνω στον Γκολάσα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το γεγονός πως ο διαιτητής δεν του δείχνει κάρτα που θα ήταν η δεύτερη αφού νωρίτερα είχε "κιτρινιστεί" για μαρκάρισμα στον Τζιόλη.
20:16
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Μπροστά ο ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-0.
20:32
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με τον Τζανδάρη να παίρνει τη θέση του Μάρτενς που δεν ήταν καλός.
20:40
52' Αλλαγή για τον ΠΑΣ τώρα με τον Μανιά να μπαίνει αντί του Ίλιτς.
20:42
54' Σουτ του Αυγενικού, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ
20:43
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
20:44
Με δυνατό σου του Τζιόλη και αφού η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα, ο ΠΑΟΚ κάνει το 1-1.
20:55
67' Ο Γιαννιώτης διώχνει με γροθιές, ο Κάτσε κάνει σουτ και με αυτοθυσία ο Μιχαήλ βάζει το κεφάλι(!) και διώχνει, ενώ στη συνέχεια δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
20:56
69' Σουτ του Αθανασιάδη και πολύ καλή απόκρουση του Γιαννιώτη.
21:01
75' Στη θέση του Κατσικά ο Παπαδόπουλος
21:03
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Χαρίσης αντί του Γαρουφαλιά.
21:06
80' Ο Βίτορ πιάνει κεφαλιά (αντί να δώσε δίπλα του που υπήρχαν ελεύθεροι συμπαίκτες του) και δεν ενοχλεί τον Γιαννιώτη.
21:07
82' Από καλή θέση ο Παπαδόπουλος στέλνει την μπάλα άουτ.
21:11
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μανιάς βρίσκει τον Σαπαλίδη και αυτός νικιέται εντυπωσιακά από τον Γλύκο.
21:12
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος πήρε τη θέση του Γιάκου.
21:13
86' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη που αστοχεί σε εξ επαφής κεφαλιά.
21:19
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:21
Λήξη του αγώνα. ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα μένουν στο 1-1, ένα αποτέλεσμα... κακό για τον Δικέφαλο του βορρά που ζορίζει πολύ η πρόκριση!