ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο "Δικέφαλος του Βορρά" δεν έχει περιθώρια για νέες απώλειες, μετά την ήττα στην πρεμιέρα από τον Απόλλωνα 1926.
Αντίθετα, οι Γιαννιώτες έχουν ήδη 3 μετά τη νίκη τους με την Κέρκυρα.
Ο Άγγελος Αναστασιάδης επιλέγει να κατεβάσει ανταγωνιστική ενδεκάδα, με τους λεγόμενους "βασικούς" να είναι μέσα.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Κάτσε, Τζιόλης, Γκολάσα, Μάρτενς, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης
Σε σχέση με το περασμένο ματς, ο Τζιόλης επανέρχεται στα χαφ αντί του Τζανδάρη, με τον Βίτορ να αγωνίζεται στο κέντρο της άμυνας, ενώ ο Μάρτενς θα πάρει τη θέση του Μακ.
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Γιαννιώτης, Ντάσιος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γαρουφαλιάς, Ίλιτς, Γιάκος, Ηλιάδης και Σαπαλίδης.
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ιτάνζ, Σπυρόπουλος, Τζανδάρης, Μαντούρο, Παπαδόπουλος, Κουλούρης και Ποζατζίδης.
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΣ είναι οι Σωτηρίου, Στρούνα, Κρητικός, Μανιάς, Μπέριος, Χαρίσης και Ιωάννου.
1' Σέντρα στον αγώνα.
Από το πρώτο λεπτό πιέζουν οι γηπεδούχοι, ενώ πολύ λίγοι είναι οι φίλοι της ομάδας που βρίσκονται στις εξέδρες της Τούμπας.
8' Καλό σουτ από τον Κάτσε, μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννιώτης.
17' Συνεχόμενες τελικές προσπάθειες για τον ΠΑΟΚ, πρώτα με τον Τζιόλη και στη συνέχεια με σουτ του Κάτσε που στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύονται τις πολλές απουσίες που έχει ο ΠΑΣ κι ελέγχει το ματς, αλλά για την ώρα δεν έχουν κάνει τη μεγάλη φάση.
Από την άλλη οι Γιαννιώτες έχουν παθητικό ρόλο.
Περίπου 6.000 φίλοι του ΠΑΟΚ στο γήπεδο.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
23' Στην πρώτη του επίθεση ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκει δίχτυα με τον Ίλιτς και "παγώνει" την Τούμπα κάνοντας το 0-1!
29' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Κατσικά που σουτάρει και βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ.
31' Ο Μάρτενς βγάζει σέντρα και ο Αθανασιάδης πιάνει κεφαλιά που δεν βρίσκει το στόχο.
Ο ΠΑΟΚ έχει κατοχή μπάλας που πιθανότατα ξεπερνά το 70%, δημιουργεί κάποιες φάσεις, αλλά μιλάμε για σουτ από μακριά που απέχουν πολύ από τα να χαρακτηριστούν κλασικές ευκαιρίες.
41' Σκληρό φάουλ του Γαρουφαλιά πάνω στον Γκολάσα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για το γεγονός πως ο διαιτητής δεν του δείχνει κάρτα που θα ήταν η δεύτερη αφού νωρίτερα είχε "κιτρινιστεί" για μαρκάρισμα στον Τζιόλη.
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Μπροστά ο ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 1-0.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με τον Τζανδάρη να παίρνει τη θέση του Μάρτενς που δεν ήταν καλός.
52' Αλλαγή για τον ΠΑΣ τώρα με τον Μανιά να μπαίνει αντί του Ίλιτς.
54' Σουτ του Αυγενικού, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Με δυνατό σου του Τζιόλη και αφού η μπάλα πέρασε από πολλά σώματα, ο ΠΑΟΚ κάνει το 1-1.
67' Ο Γιαννιώτης διώχνει με γροθιές, ο Κάτσε κάνει σουτ και με αυτοθυσία ο Μιχαήλ βάζει το κεφάλι(!) και διώχνει, ενώ στη συνέχεια δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
69' Σουτ του Αθανασιάδη και πολύ καλή απόκρουση του Γιαννιώτη.
75' Στη θέση του Κατσικά ο Παπαδόπουλος
77' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Χαρίσης αντί του Γαρουφαλιά.
80' Ο Βίτορ πιάνει κεφαλιά (αντί να δώσε δίπλα του που υπήρχαν ελεύθεροι συμπαίκτες του) και δεν ενοχλεί τον Γιαννιώτη.
82' Από καλή θέση ο Παπαδόπουλος στέλνει την μπάλα άουτ.
83' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Μανιάς βρίσκει τον Σαπαλίδη και αυτός νικιέται εντυπωσιακά από τον Γλύκο.
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος πήρε τη θέση του Γιάκου.
86' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη που αστοχεί σε εξ επαφής κεφαλιά.
90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.
Λήξη του αγώνα. ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα μένουν στο 1-1, ένα αποτέλεσμα... κακό για τον Δικέφαλο του βορρά που ζορίζει πολύ η πρόκριση!