Kαλλονή - Απόλλων 0-0

Στο 0-0 οι δύο ομάδες, με τον Απόλλωνα να παίζει με δέκα παίκτες απ' το 13', λόγω αποβολής του Δεληζήση.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ανοίγει την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στην Καλλονή και τον Απόλλων Σμύρνης.
Ιδιαίτερα σημαντικό και για τις δύο ομάδες στην προσπάθεια που κάνουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.
Από τη μία πλευρά, η ομάδα της Μυτιλήνης θέλει να παραμείνει στα θετικά αποτελέσματα έπειτα από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΠΑΣ.
Ενώ από την αντίπερα όχθη, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλει να «ρεφάρει» την ήττα από τον Αστέρα Τρίπολης στη Ριζούπολη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Καλλονή (Γιάννης Μαντζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Ζακουάνι, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Άλβες, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Νιαμπούγιου, Περόνε Στον πάγκο: Μάππας, Καζάκης, Φουρλάνος, Φαρία, Βάλιος, Καλτσάς, Γιορέντε
Απόλλων (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Δεληζήσης, Κανακούδης, Παντελιάδης, Μίνγκας, Φαρινόλα, Αργυρόπουλος, Τσοκάνης, Ντάλμπεργκ, Λουσέρο, Παπαζαχαρίας Στον πάγκο: Γουμάγιας, Χατζηζήσης, Πετρόπουλος, Τσιλιγκίρης, Μπάρκογλου, Καμαρά, Άμπροουζ
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ηλίας Σπάθας με βοηθούς τους Τάτση και Τσολάκη.
Oι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Ελάχιστος κόσμος στο Ολυμπιακό Στάδιο. Περισσότεροι οι οπαδοί των φιλοξενούμενων.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
3' Πρώτο σουτ στο ματς για τον Απόλλωνα. Ο Ντάλμπεργκ το έκανε έξω από την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Χογκ.
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, λίγο πιο κινητικός είναι ο Απόλλων Σμύρνης.
ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Απόλλωνα Σμύρνης!
Στο 14' ο Δεληζήσης αποβάλλεται για χτύπημα εκτός φάσης πάνω στον Ζακουάνι, Με δέκα για... όλο τον αγώνα ο Απόλλων.
15' Μια κεφαλιά του Φαρινόλα δεν ανησυχεί τον Χογκ, αφού η μπάλα φεύγει άουτ
Έχει αρχίσει την πίεση η Καλλονή, λόγω και της αριθμητικής υπεροχής που έχει πλέον
Ξεπεράσαμε το πρώτο 20λεπτο, δίχως κάποια καλή στιγμή στο ματς, μέτριο το θέαμα μέχρι στιγμής.
24' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη
Μαρσέλο και Λεοζίνιο συνεργάστηκαν εξαιρετικά, όμως η κεφαλιά ψαράκι του πρώτου από κοντά δεν βρήκε στόχο
30' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Τσοκάνη να κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή της Καλλονής, αλλά ο Χογκ σε ετοιμότητα μπλόκαρε.
Πάντως παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, ο Απόλλωνας κρατάει σχετικά εύκολα το 0-0, αφού η εστία του Τζόρβα δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα.
37' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρόπουλο
Ο Μανούσος κάνει το σουτ από πλάγια θέση, όμως ο Τζόρβας είναι σε καλή θέση και απομακρύνει
43' Νέα ευκαιρία για την Καλλονή με το σουτ του Νιαμπούγιου, αλλά ξανά ο Τζόρβας σε ετοιμότητα και διώχνει
44' Κακό σουτ από τον Λεοζίνιο, φεύγει πολύ άουτ η μπάλα
Μίνι διακοπή, καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Νιαμπούγιου
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ. Καλλονή- Απόλλων Σμύρνης στο 0-0, με δέκα από το 14' η "ελαφρά ταξιαρχία". Μέτριο το θέαμα.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες στο ΟΑΚΑ.
47' ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
Ο Φαρινόλα έκανε το δυνατό σουτ, με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να σταματά στο δοκάρι της Καλλονής
55' Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο
57' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή την φορά για τον Μίνγκα
Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες, με μεγαλύτερη ευκαιρία το δοκάρι του Φαρινόλα στο 47'.
63' Καλή έμπνευση από τον Λεοζίνιο, αλλά η εκτέλεση δεν ήταν εξίσου καλή, με την μπάλα να φεύγει άουτ
66' Αλλαγή για την Καλλονή. Καζάκης αντί Περόνε
67' Κίτρινη ο Φαρινόλα για τον Απόλλωνα
71' Αλλαγή για την Καλλονή. Ντεμπούτο για τον Γιορέντε αντί του Μαρσέλο
72' Αλλαγή και για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα δείχνει να έχει τραυματιστεί και ο Πετρόπουλος μπαίνει στη θέση του.
76' Καλή στιγμή για την Καλλονή, με τον Μανούσο να πιάνει ωραίο σουτ, αλλά τον Τζόρβα να το βγάζει
77' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή, με τον Νιαμπούγιου να πλασάρει από κοντά, αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ
79' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης αντί του Λουσέρο
80' Πολύ καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, με τον Ντάλεμπεργκ να κάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ!
83' Ο Καλτσάς αντί του Χωριανόπουλου