Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Χωρίς γκολ το Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα δοκάρι με τον Τσουράκη στο 22' και τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στο δεύτερο μέρος.

14:50
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο -χρονικά- ματς της 9ης αγωνιστικής της Super League, μεταξύ Πλατανιά και ΠΑΣ Γιάννινα.
14:52
Οι γηπεδούχοι προσέρχονται από την ήττα με 2-0 στη Λιβαδειά για το Κύπελλο, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική νίκησαν 2-1 στην Κέρκυρα.
14:54
Οι φιλοξενούμενοι έχουν φέρει ισοπαλίες στα δύο τελευταία τους ματς. Το περασμένο Σάββατο έφεραν 0-0 με την Καλλονή και την Πέμπτη 1-1 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
14:54
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
14:55
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Δημήτρης, Τετέ, Αγκιλέρα, Μενδρινός, Τσουράκης, Γκόμες, Ναζλίδης.
14:55
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Χαρίσης, Μπέριος, Στρούνα, Λίλα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ακόστα, Ίλιτς.
14:56
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Ζουμπουλάκης, Τόρες, Αποστολόπουλος, Μαχαμάτ, Ζαραδούκας. Εκτός έχουν μείνει οι Μιλούνοβιτς, Γουνδουλάκης, Νέπλιαχ, Ντεντάκης, Περιστερίδης και Σέχου.
14:56
Σε αυτό των φιλοξενούμενων είναι οι Σωτηρίου, Γιάκος, Μανιάς, Σαπαλίδης, Ντάσιος, Σκόνδρας, Ναδάλες. Εκτός είναι οι Κοροβέσης, Κρητικός.
14:57
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Κομίνης, με βοηθούς τους Αντώνη Καρατζίκας και Παναγιώτη Σταθόπουλο.
15:01
Έναρξη στο ματς.
15:09
8' Σουτ του Χαρίση έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:15
12' Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Τσουράκη από τα δεξιά, έδιωξε ο Βελλίδης, προλαβαίνοντας τελευταία στιγμή τον Κουλιμπαλί που ήταν έτοιμος να πάρει την κεφαλιά. Αστόχησε ο Τετέ από πλεονεκτική θέση στην συνέχεια.
15:16
15' Μακρινό σουτ του Χαρίση, η μπάλα έξω.
15:19
17' Σέντρα του Ναζλίδη από αριστερά έδιωξε η άμυνα των Ηπειρωτών, προ του Τσουράκη που ήταν μέσα στην μικρή περιοχή και υποδείχθηκε σε θέση off-side.
15:22
22' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
15:23
Σουτ του Τσουράκη από μακρινή απόσταση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.
15:25
24' Σουτ του Αγκιλέρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το τέρμα του Βελλίδη.
15:27
27' Κίτρινη στον Δημήτρη για φάουλ στον Τσάβες. Τουλάχιστον υπερβολική η κάρτα!
15:35
33' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αλλά τη σέντρα του Ίλιτς από τα δεξιά έδιωξε ο Ιτούα, προ του Ακόστα.
15:47
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς πάσαρε στον Ακόστα, που μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλολά έδιωξε σε κόρνερ ο Ολίμπα.
15:47
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
15:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.
16:02
αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Ίλιτς, μέσα ο Σαπαλίδης.
16:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
16:11
52' Κίτρινη στον Χαρίση, για τους φιλοξενούμενους.
16:13
55' (2η) αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος εντός, ο Χαρίσης εκτός.
16:18
61' Σουτ του Δημήτρη η μπάλα έξω από την εστία των φιλοξενούμενων.
16:21
62' Σουτ του Τσάβες έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
16:23
64' Καλή φάση για τον ΠΑΣ. Προσπάθεια του Τσάβες μέσα στην περιοχή έδιωξε με τάκλιν ο Ιτούα, σουτ του Γιάκου έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ολιμπά.
16:25
67' (1η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Ναζλίδης, μέσα ο Τόρες.
16:26
68' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.
16:31
72' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ.
16:32
Εκτέλεσε ο Τσάβες, έδιωξε με γροθιές ο Ολιμπά.
16:34
74' (3η) αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Μιχαήλ.
16:36
74' (2η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Τετέ, μέσα ο Μαχαμάτ.
16:44
84' Σουτ του Μπανανά, η μπάλα έφυγε πολύ έξω.
16:45
85' (3η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φιγκέιρα αντί του Τζίλβαν.
16:48
90' Τέσσερα λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
16:53
90+4' Τέλος στην αναμέτρηση. Πλατανιάς Χανίων και ΠΑΣ Γιάννινα "κόλλησαν" στο 0-0. Με αυτό το αποτέλεσμα έφτασαν τους 10 βαθμούς στην Σούπερ Λίγκα.