Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

Χωρίς γκολ το Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα δοκάρι με τον Τσουράκη στο 22' και τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι στο δεύτερο μέρος.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο -χρονικά- ματς της 9ης αγωνιστικής της Super League, μεταξύ Πλατανιά και ΠΑΣ Γιάννινα.
Οι γηπεδούχοι προσέρχονται από την ήττα με 2-0 στη Λιβαδειά για το Κύπελλο, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική νίκησαν 2-1 στην Κέρκυρα.
Οι φιλοξενούμενοι έχουν φέρει ισοπαλίες στα δύο τελευταία τους ματς. Το περασμένο Σάββατο έφεραν 0-0 με την Καλλονή και την Πέμπτη 1-1 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Ιτούα, Δημήτρης, Τετέ, Αγκιλέρα, Μενδρινός, Τσουράκης, Γκόμες, Ναζλίδης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Χαρίσης, Μπέριος, Στρούνα, Λίλα, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Τσάβες, Ακόστα, Ίλιτς.
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Ζουμπουλάκης, Τόρες, Αποστολόπουλος, Μαχαμάτ, Ζαραδούκας. Εκτός έχουν μείνει οι Μιλούνοβιτς, Γουνδουλάκης, Νέπλιαχ, Ντεντάκης, Περιστερίδης και Σέχου.
Σε αυτό των φιλοξενούμενων είναι οι Σωτηρίου, Γιάκος, Μανιάς, Σαπαλίδης, Ντάσιος, Σκόνδρας, Ναδάλες. Εκτός είναι οι Κοροβέσης, Κρητικός.
Διαιτητής είναι ο Γεώργιος Κομίνης, με βοηθούς τους Αντώνη Καρατζίκας και Παναγιώτη Σταθόπουλο.
Έναρξη στο ματς.
8' Σουτ του Χαρίση έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
12' Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα του Τσουράκη από τα δεξιά, έδιωξε ο Βελλίδης, προλαβαίνοντας τελευταία στιγμή τον Κουλιμπαλί που ήταν έτοιμος να πάρει την κεφαλιά. Αστόχησε ο Τετέ από πλεονεκτική θέση στην συνέχεια.
15' Μακρινό σουτ του Χαρίση, η μπάλα έξω.
17' Σέντρα του Ναζλίδη από αριστερά έδιωξε η άμυνα των Ηπειρωτών, προ του Τσουράκη που ήταν μέσα στην μικρή περιοχή και υποδείχθηκε σε θέση off-side.
22' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
Σουτ του Τσουράκη από μακρινή απόσταση, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.
24' Σουτ του Αγκιλέρα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το τέρμα του Βελλίδη.
27' Κίτρινη στον Δημήτρη για φάουλ στον Τσάβες. Τουλάχιστον υπερβολική η κάρτα!
33' Απειλεί ο ΠΑΣ. Ωραία αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αλλά τη σέντρα του Ίλιτς από τα δεξιά έδιωξε ο Ιτούα, προ του Ακόστα.
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ίλιτς πάσαρε στον Ακόστα, που μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλολά έδιωξε σε κόρνερ ο Ολίμπα.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0.
αλλαγή για τον ΠΑΣ. Έξω ο Ίλιτς, μέσα ο Σαπαλίδης.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
52' Κίτρινη στον Χαρίση, για τους φιλοξενούμενους.
55' (2η) αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος εντός, ο Χαρίσης εκτός.
61' Σουτ του Δημήτρη η μπάλα έξω από την εστία των φιλοξενούμενων.
62' Σουτ του Τσάβες έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
64' Καλή φάση για τον ΠΑΣ. Προσπάθεια του Τσάβες μέσα στην περιοχή έδιωξε με τάκλιν ο Ιτούα, σουτ του Γιάκου έξω από την περιοχή η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ολιμπά.
67' (1η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Ναζλίδης, μέσα ο Τόρες.
68' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.
72' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ.
Εκτέλεσε ο Τσάβες, έδιωξε με γροθιές ο Ολιμπά.
74' (3η) αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Μιχαήλ.
74' (2η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Τετέ, μέσα ο Μαχαμάτ.
84' Σουτ του Μπανανά, η μπάλα έφυγε πολύ έξω.
85' (3η) αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φιγκέιρα αντί του Τζίλβαν.
90' Τέσσερα λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90+4' Τέλος στην αναμέτρηση. Πλατανιάς Χανίων και ΠΑΣ Γιάννινα "κόλλησαν" στο 0-0. Με αυτό το αποτέλεσμα έφτασαν τους 10 βαθμούς στην Σούπερ Λίγκα.