Εργοτέλης-Βέροια 2-2

Τρία γκολ στο πρώτο μέρος Χαλκιαδάκης (13'), Γιουσούφ (41') - Καλτσάς (17') και ένα στο δεύτερο του Μπεν (61') στο Παγκρήτιο.

14:45
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης-Βέροια, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 15:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.
14:47
Οι γηπεδούχοι είναι στην 17η θέση (προτελευταία) του πρωταθλήματος με πέντε βαθμούς, μετρώντας μια νίκη και δύο ισοπαλίες.
14:48
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 3η θέση με 16 βαθμούς, καθώς έχουν πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δύο ήττες.
14:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
14:50
Εργοτέλης (Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Τζανακάκης, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννης, Μπογκντάνοφ, Γκέντσογλου, Χαντί, Χαλκιαδάκης, Γιουσούφ, Νόσκοβιτς.
14:51
Στον πάγκο των Κρητικών είναι οι Καβουσάκης, Παμλίδης, Στράους, Πίτσος, Καζναφέρης, Μπαμ Μπαμ, Βλαχοδήμος.
14:51
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Αμαραντίδης, Καλί, Μπατιόν, Καταλά, Μπαλάφας, Ντουμίτρου, Μπεν, Καλτσάς, Κάμπορα.
14:52
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Τζινάρ, Βεργώνης, Εσπάρθα, Κατίδης, Όστοϊτς, Γεωργιάδης, Μπαργκάν.
14:52
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Λιαχούδης, και οι βοηθοί του οι Αλέξανδρος Γρέβενης, Κυριάκος Μερκενίδης. 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
14:55
Ο τιμωρημένος Κοζορώνης είναι εκτός για τον Εργοτέλη.
14:56
Εκτός οι Ραούλ Μπράβο, Βάσκες, Βέρτζος για τους φιλοξενούμενους.
14:58
Οι δύο ομάδες είχαν κοντραριστεί στις 29 Οκτωβρίου στο ίδιο γήπεδο και οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0 με γκολ των Βεργώνη, Μπαργκάν που είναι στον πάγκο.
15:02
Έναρξη στο ματς!
15:07
Πριν το ματς, έβρεχε και φαινόταν ότι θα γίνει... δύσκολη η ζωή των ποδοσφαιριστών, αλλά λίγο μετά την έναρξη του βγήκε ήλιος.
15:13
9' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Λυκογιάννης έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Γιουσοφ δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, όντας μπροστά στην εστία του Καντιμοίρη και η μπάλα βρήκε στη συνέχεια στο χέρι του και η φάση σταμάτησε εκεί.
15:16
12' Τριπλή ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια και μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων, αλλά τον σταμάτησε ο Τσέρνι και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Καλτσά δύο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν με τον Μέγι στη μια περίπτωση να διώχνει πάνω στη γραμμή.
15:17
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ, 1-0!
15:18
Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση μετά την τριπλή ευκαιρία της Βέροιας και ο Χαλκιαδάκης έπιασε ωραίο-συρτό σουτ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Καντιμοίρη.
15:19
17' ΓΚΟΛ Η ΒΕΡΟΙΑ, 1-1!
15:20
Ο Καλτσάς, που φημίζεται για τα καλά του στημένα, εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσέρνι. Πανέμορφο γκολ!
15:26
20' Παρόμοιο σουτ του Χαλκιαδάκη με αυτό που έκανε το 1-0, αλλά η μπάλα έφυγε αυτήν την φορά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη.
15:27
23' Σουτ του Μπογκντάνοφ, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
15:32
30' Απειλεί ο Εργοτέλης. Σέντρα του Λυκογιάννη, κεφαλιά του Νόσκοβιτς από καλή θέση, η μπάλα όμως κατέληξε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη, καθώς ήταν αδύναμη.
15:33
Πολύ καλό το πρώτο μισάωρο, από πλευράς θεάματος.
15:34
32' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη για φάουλ στον Γιουσούφ.
15:35
33' Επίσκεψη της Βέροιας στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά ο Κάμπορα βγήκε πολύ πλάγια και το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν ένα αδύναμο γύρισμα.
15:37
35' Μπαίνει ο Εργοτέλης από τα δεξιά με τον Γιουσούφ, αλλά ο δεύτερος επόπτη υπέδειξε φάουλ του επιθετικού του Εργοτέλη στον Αμαραντίδη.
15:39
37' Καλή εκτέλεση κόρνερ για τη Βέροια, αλλά ο Μπατιόν έκανε φάουλ στον Τσέρνι που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του.
15:40
38' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, 2-1!
15:41
Ο Χαλκιαδάκης μπήκε μέσα στην περιοχή και το φαλτσαριστό σουτ που έπιασε, κατέληξε στο δοκάρι του Καντιμοίρη... στη συνέχεια της φάσης ο Γιουσούφ νίκησε με πλασέ τον πορτιέρο της Βέροιας.
15:42
40' Πρόβλημα για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαλάφα.
15:43
Ετοιμάζει τον Γεωργιάδη ο Γκρανέρο.
15:43
41' (1η) Αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μπαλάφας, μέσα ο Γεωργιάδης.
15:47
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
15:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ο Εργοτέλης προηγείται με 2-1.
16:05
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
16:15
54' (2η) αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Κάμπορα, μέσα ο Μπαργκάν.
16:15
55' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!
16:16
Ο Χαντί έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γιουσούφ έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Καντιμοίρη.
16:20
60' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ!
16:21
Ο Καλτσάς έπιασε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Λυκογιάννη, που το είχε σχεδόν κολλητό στο σώμα του. Κίτρινη κάρτα στον αριστερό μπακ των γηπεδούχων.
16:22
Ο Μπεν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσέρνι που έπεσε δεξιά, κάνοντας το 2-2.
16:24
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν.
16:33
72' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Βλαχοδήμος, έξω ο Χαντί.
16:38
Ευκαιρία για τη Βέροια. Σουτ του Καλτσά, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Τσέρνι και κατέληξε κόρνερ.
16:39
78' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Νόσκοβιτς, μέσα ο Παμλίδης.
16:40
81' Σουτ του Γκέντσογλου από απόσταση, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
16:41
81' (3η) αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μπεν, μέσα Βεργώνης.
16:44
84' Εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, η μπάλα στα χέρια του Καντιμοίρη.
16:47
87' Κεφαλιά του Παμλίδη, ύστερα από σέντρα του Τζανακάκη, η μπάλα έξω.
16:49
89' Μακρινό σουτ του Ντουμίτρου, η μπάλα στην αγκαλιά του Τσέρνι.