Εργοτέλης-Βέροια 2-2

Τρία γκολ στο πρώτο μέρος Χαλκιαδάκης (13'), Γιουσούφ (41') - Καλτσάς (17') και ένα στο δεύτερο του Μπεν (61') στο Παγκρήτιο.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης-Βέροια, το οποίο είναι προγραμματισμένο για τις 15:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 17η θέση (προτελευταία) του πρωταθλήματος με πέντε βαθμούς, μετρώντας μια νίκη και δύο ισοπαλίες.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 3η θέση με 16 βαθμούς, καθώς έχουν πέντε νίκες, μια ισοπαλία και δύο ήττες.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Εργοτέλης (Δερμιτζάκης): Τσέρνι, Τζανακάκης, Μέγι, Γιοβάνοβιτς, Λυκογιάννης, Μπογκντάνοφ, Γκέντσογλου, Χαντί, Χαλκιαδάκης, Γιουσούφ, Νόσκοβιτς.
Στον πάγκο των Κρητικών είναι οι Καβουσάκης, Παμλίδης, Στράους, Πίτσος, Καζναφέρης, Μπαμ Μπαμ, Βλαχοδήμος.
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Μαλόν, Αμαραντίδης, Καλί, Μπατιόν, Καταλά, Μπαλάφας, Ντουμίτρου, Μπεν, Καλτσάς, Κάμπορα.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Τζινάρ, Βεργώνης, Εσπάρθα, Κατίδης, Όστοϊτς, Γεωργιάδης, Μπαργκάν.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γεώργιος Λιαχούδης, και οι βοηθοί του οι Αλέξανδρος Γρέβενης, Κυριάκος Μερκενίδης. 4ος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
Ο τιμωρημένος Κοζορώνης είναι εκτός για τον Εργοτέλη.
Εκτός οι Ραούλ Μπράβο, Βάσκες, Βέρτζος για τους φιλοξενούμενους.
Οι δύο ομάδες είχαν κοντραριστεί στις 29 Οκτωβρίου στο ίδιο γήπεδο και οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0 με γκολ των Βεργώνη, Μπαργκάν που είναι στον πάγκο.
Έναρξη στο ματς!
Πριν το ματς, έβρεχε και φαινόταν ότι θα γίνει... δύσκολη η ζωή των ποδοσφαιριστών, αλλά λίγο μετά την έναρξη του βγήκε ήλιος.
9' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Λυκογιάννης έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, αλλά ο Γιουσοφ δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, όντας μπροστά στην εστία του Καντιμοίρη και η μπάλα βρήκε στη συνέχεια στο χέρι του και η φάση σταμάτησε εκεί.
12' Τριπλή ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια και μπήκε στην περιοχή των γηπεδούχων, αλλά τον σταμάτησε ο Τσέρνι και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Καλτσά δύο φορές, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν με τον Μέγι στη μια περίπτωση να διώχνει πάνω στη γραμμή.
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ, 1-0!
Οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση μετά την τριπλή ευκαιρία της Βέροιας και ο Χαλκιαδάκης έπιασε ωραίο-συρτό σουτ έξω από την περιοχή, νικώντας τον Καντιμοίρη.
17' ΓΚΟΛ Η ΒΕΡΟΙΑ, 1-1!
Ο Καλτσάς, που φημίζεται για τα καλά του στημένα, εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά, από τη γωνία της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσέρνι. Πανέμορφο γκολ!
20' Παρόμοιο σουτ του Χαλκιαδάκη με αυτό που έκανε το 1-0, αλλά η μπάλα έφυγε αυτήν την φορά, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη.
23' Σουτ του Μπογκντάνοφ, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
30' Απειλεί ο Εργοτέλης. Σέντρα του Λυκογιάννη, κεφαλιά του Νόσκοβιτς από καλή θέση, η μπάλα όμως κατέληξε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη, καθώς ήταν αδύναμη.
Πολύ καλό το πρώτο μισάωρο, από πλευράς θεάματος.
32' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη για φάουλ στον Γιουσούφ.
33' Επίσκεψη της Βέροιας στην περιοχή των φιλοξενούμενων, αλλά ο Κάμπορα βγήκε πολύ πλάγια και το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν ένα αδύναμο γύρισμα.
35' Μπαίνει ο Εργοτέλης από τα δεξιά με τον Γιουσούφ, αλλά ο δεύτερος επόπτη υπέδειξε φάουλ του επιθετικού του Εργοτέλη στον Αμαραντίδη.
37' Καλή εκτέλεση κόρνερ για τη Βέροια, αλλά ο Μπατιόν έκανε φάουλ στον Τσέρνι που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του.
38' ΓΚΟΛ Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, 2-1!
Ο Χαλκιαδάκης μπήκε μέσα στην περιοχή και το φαλτσαριστό σουτ που έπιασε, κατέληξε στο δοκάρι του Καντιμοίρη... στη συνέχεια της φάσης ο Γιουσούφ νίκησε με πλασέ τον πορτιέρο της Βέροιας.
40' Πρόβλημα για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπαλάφα.
Ετοιμάζει τον Γεωργιάδη ο Γκρανέρο.
41' (1η) Αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μπαλάφας, μέσα ο Γεωργιάδης.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ο Εργοτέλης προηγείται με 2-1.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
54' (2η) αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Κάμπορα, μέσα ο Μπαργκάν.
55' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!
Ο Χαντί έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Γιουσούφ έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Καντιμοίρη.
60' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ!
Ο Καλτσάς έπιασε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο χέρι του Λυκογιάννη, που το είχε σχεδόν κολλητό στο σώμα του. Κίτρινη κάρτα στον αριστερό μπακ των γηπεδούχων.
Ο Μπεν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Τσέρνι που έπεσε δεξιά, κάνοντας το 2-2.
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαργκάν.
72' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μέσα ο Βλαχοδήμος, έξω ο Χαντί.
Ευκαιρία για τη Βέροια. Σουτ του Καλτσά, η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Τσέρνι και κατέληξε κόρνερ.
78' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Έξω ο Νόσκοβιτς, μέσα ο Παμλίδης.
81' Σουτ του Γκέντσογλου από απόσταση, μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.
81' (3η) αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Μπεν, μέσα Βεργώνης.
84' Εκτέλεση φάουλ του Μπογκντάνοφ, η μπάλα στα χέρια του Καντιμοίρη.
87' Κεφαλιά του Παμλίδη, ύστερα από σέντρα του Τζανακάκη, η μπάλα έξω.
89' Μακρινό σουτ του Ντουμίτρου, η μπάλα στην αγκαλιά του Τσέρνι.