Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε SKODA Ξάνθη και ΟΦΗ για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε από το control room του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση της SKODA Ξάνθης με τον ΟΦΗ για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Για για την SKODA Ξάνθη ξεκινούν οι: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι, Φλίσκας, Βασιλακάκης, Κλέιτον, Καπετάνος, Λισγάρας, Γούτας, Λουσέρο
19:16
Ενώ για τον ΟΦΗ οι: Λόρια, Στάθης, Μιλιάζες, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μακρής, Ραζάκ, Μερεμπασβίλι, Πετρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Απόνιο.
19:17
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Αναστασόπουλος, Μπέρτος, Παπαστεριανός, Ρούντι, Ομπόντο, Ολιβέιρα και Ράνος.
19:17
Ενώ αντίστοιχα για τους φιλοξενούμενους οι: Αγριμάκης, Μονιάκης, Μεϊτέ, Λαμπρόπουλος, Σίσιτς, Ροβίθης, Ράνος.
19:28
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
19:30
1' Έναρξη της αναμέτρησης με τον ΟΦΗ στη σέντρα!
19:33
2' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραίο γύρισμα του Κουτσιανικούλη από τα δεξιά, με τον Ραζάκ να κάνει το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά τον Ζαρόπουλο να διώχνει σωτήρια!
19:36
6' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ, 0-1!
19:37
Ύστερα από κόρνερ του Μιλιάζες, από τα δεξιά, ο Πετρόπουλος έπιασε -ανενόχλητος- την κεφαλιά και έδωσε το προβάδισμα στον ΟΦΗ!
19:42
12' Η Ξάνθη πιέζει την άμυνα του ΟΦΗ τα τελευταία λεπτά, αλλά δεν απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Λόρια.
19:50
20' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Σέντρα του Γουάλας από τα αριστερά, με τον Λουσέρο να πιάνει την κεφαλιά και τον Λόρια να διώχνει στην αριστερή του γωνία!
19:51
21' Κίτρινη κάρτα στον Μεραμπιασβίλι, για κράτημα στον Κλέιτον.
19:58
27' Η Ξάνθη εξακολουθεί να έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ξανά τον Λόρια.
19:58
29' Φάουλ σε καλό σημείο για την Ξάνθη.
19:59
ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 1-1!
20:00
Ο Κλέιτον εκτέλεσε το φάουλ, η άμυνα του ΟΦΗ δεν έδιωξε, με την μπάλα να φτάνει στον Λισγάρα, ο οποίος με προβολή νίκησε τον Λόρια και έφερε το ματς στα ίσα!
20:02
33' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-1!
20:04
Ο Καπετάνος «έστρωσε» την μπάλα στον Κλέιτον και ο Βραζιλιάνος -από το ύψος της μεγάλης περιοχής- με έναν... κεραυνό έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Λόρια, ο οποίος έμεινε «άγαλμα»!
20:08
38' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη για χέρι.
20:09
39' Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι, για σκληρό μαρκάρισμα στον Μιλιάζες.
20:10
40' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης έκανε το σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
20:13
43' Κίτρινη κάρτα στον Λόρια, ο οποίος κράτησε τον Καπετάνο.
20:16
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:32
Με μια αλλαγή στο δεύτερο μέρος για τον ΟΦΗ, καθώς ο Τζορτζ μπήκε στη θέση του Μακρή.
20:32
46' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη, με τον Σολτάνι να πετάγεται, να κάνει την κεφαλιά σχεδόν ανενόχλητος, αλλά να σημαδεύει άουτ!
20:34
48' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη!
20:34
Στην αντεπίθεση οι ακρίτες, με τον Σολτάνι να γυρίζει στον Καπετάνο, τον τελευταίο να κάνει από κοντά την προβολή, αλλά ο Λόρια με δυσκολία του λέει όχι και κρατάει το 2-1!
20:39
52' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος πήρε την κεφαλιά, από το ύψος του πέναλτι, με τον Λόρια να μπλοκάρει.
20:45
59' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ροβίθης στη θέση του Κουτσιανικούλη.
20:48
61' Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ωραία ατομική ενέργεια από τον Κλέιτον, ο οποίος απέφυγε τον Τριποτσέρη, αλλά το σουτ που έκανε, έφυγε μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Λόρια.
20:49
63' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ράνος στη θέση του Σολτάνι.
20:53
68' Κίτρινη κάρτα στον Γουάλας.
20:54
68' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σίσιτς στη θέση του Πετρόπουλου.
20:57
71' Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Καπετάνος έκανε το γυριστό, μέσα από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
20:58
72' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Παπαστεριανός στη θέση του Βασιλακάκη.
20:59
73' Κίτρινη κάρτα στον Τζορτζ.
21:02
74' Κίτρινη κάρτα στον Κλέιτον.
21:03
77' Κίτρινη κάρτα στον Τζορτζ!
21:04
Αυτή είναι η δεύτερη και έτσι ο παίκτης του ΟΦΗ αποβάλλεται!
21:06
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ροβίθης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά ο Ζαρόπουλος έδιωξε!
21:09
83' Κίτρινη κάρτα στον Παπαστεριανό.
21:14
88' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ρούντι στη θέση του Κλέιτον.
21:16
90' Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:20
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Ρούντι.
21:21
90+5' Λήξη της αναμέτρησης!