Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Πανθρακικό για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

14:44
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Πανθρακικό για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:45
Πριν πούμε το οτιδήποτε ας δούμε τις ενδεκάδες με τις οποίες θα ξεκινήσουν στο ματς οι δύο ομάδες...
14:46
Ο Μίτσελ επέλεξε τους Ρομπέρτο, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Αφελάι, Ντομίγκεζ, Ελαμπντελαουί, Διαμαντάκο, Μπουχαλάκη, Γιαννούλη, Αυλωνίτη και Ντοσεβί.
14:46
Από την πλευρά τους, οι Ακρίτες θα αγωνιστούν με τους: Πασχαλάκη, Παπαγεωργίου, Τζάνη, Κάσες, Σερφά, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Καθάριο, Αράμπα, Λαδάκη και Ποτουρίδη.
14:48
Στη σύντομη προϊστορία των δύο ομάδων, ο Ολυμπιακός μετράει τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις με τον Πανθρακικό ως γηπεδούχος.
14:48
Αναλυτικά: 15/03/2014 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πανθρακικός 2-0 23/09/2012 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πανθρακικός 4-1 13/12/2009 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πανθρακικός 3-0 19/10/2008 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πανθρακικός 2-0
14:56
Ο Γκαζαριάν ήταν ο τελευταίος ποδοσφαιριστής που "έκοψε" ο Μίτσελ, ο οποίος άφησε εκτός αποστολής και τους Μανιάτη, Αμπιντάλ, Σιόβα, Φορτούνη, Μαζουακού και Μπενίτες.
14:57
Εκτεταμένο ροτέισον από τον Ισπανό, με πέντε νέα πρόσωπα στο αρχικό σχήμα των "ερυθρολεύκων".
14:58
Στόχος η νίκη για να μαζέψει στο η διαφορά (-5) από τον ΠΑΟΚ, ο οποίος το βράδυ αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό.
15:00
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων κάθονται οι Ντινγκουνί, Πέρεζ, Μεχία, Τριανταφυλλάκος, Τσουμάνης, Ζδράβος-Ρίζος και Λίτσκας.
15:00
Ενώ σε αυτόν των Πειραιωτών οι Μέγιερι, Μήτρογλου, Ντινγκά, Ντουρμάζ, Κασάμι, Φουστέρ και Σαλίνο.
15:00
1' Έναρξη του αγώνα.
15:03
Με υπηρεσιακό τεχνικό τον Νίκο Μπαχαρίδη ήρθε στο Φάληρο η ομάδα του Πανθρακικού, μετά την αποχώρηση του Άκη Μάντζιου.
15:06
6' Ο Γιαννούλης έφερε την μπάλα στην περιοχή, αλλά το τελείωμα του Διαμαντάκου ήταν αδύναμο για να απειλήσει.
15:06
7' Σουτ του Γιαννούλη, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.
15:08
8' Το συρτό σουτ του Τσόρι, πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
15:10
11' Ο Ελαμπντελαουϊ βρήκε χώρο και έκανε το σουτ, χωρίς όμως να βρει στόχο.
15:12
12' Άουτ η εκτέλεση φάουλ του Τσόρι.
15:13
14' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μπαλιά στο κενό χώρο για τον Ντοσεβί, ο Γάλλος γύρισε για τον επερχόμενο Τσόρι, αλλά ο Αργεντινός φάτσα με το τέρμα δεν μπόρεσε να πλασάρει στα δίχτυα.
15:18
Ορεξάτος έχει μπει στο παιχνίδι ο Ολυμπιακός. Κατοχή της μπάλας, τελικές προσπάθειες, συνδυασμοί, δεν θα αργήσει και το γκολ.
15:18
18' Ο Διαμαντάκος ελίχθηκε στην μεγάλη περιοχή και έκανε το σουτ, σε ετοιμότητα ο Πασχαλάκης, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.
15:21
21' Ο Χρήστου παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
15:21
22' Το δυνατό σουτ του Ντοσεβί έφυγε πάνω από την εστία.
15:27
26' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό, ο Κάσες έκανε την σέντρα από δεξιά με τον Τζάνη που είχε πάρει θέση στο δεύτερο δοκάρι να πιάνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.
15:28
27' Ο Πασχαλάκης έπεσε στην κλειστή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Ντοσεβί.
15:31
29' Ο Τσόρι πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του κι έκανε το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Ποτουρίδης έσωσε λίγο πιο μπροστά από την γραμμή.
15:32
31' Ο Διαμαντάκος έχασε το τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη. Στο ξεκίνημα της φάσης υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
15:35
35' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
15:35
Το κέρδισε ο Τσόρι από τον Τζάνη.
15:35
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0.
15:36
Ο Τσόρι ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ανοίγει το σκορ για τους "ερυθρόλευκους".
15:38
Άψογη εκτέλεση από τον Αργεντινό, έστειλε στην άλλη γωνία τον Πασχαλάκη.
15:38
39' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
15:40
Αυτογκόλ από τον Παπαγεωργίου.
15:42
Ο Πασχαλάκης έδιωξε το γύρισμα του Ντοσεβί, δεν μπόρεσε να κάνει το ίδιο στο σουτ του Μπουχαλάκη, με τον Παπαγεωργίου στην προσπάθειά του να διώξει να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
15:44
45' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό.
15:45
Η κεφαλιά του Διαμαντάκου σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Αφελάι κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Ποτουρίδη.
15:46
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
16:00
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
16:01
46' Στην πρώτη του αλλαγή προχωρά ο Πανθρακικός: Ο Τσουμάνης πέρασε στη θέση του Σερφά που δεν ήταν σε θέση να συνεχίσει.
16:01
Συνεχίζει με το ίδιο σχήμα ο Ολυμπιακός. Έχουν σηκωθεί για ζέσταμα οι Μήτρογλου, Ντουρμάζ και Φουστέρ.
16:08
Ο Φουστέρ θα είναι η πρώτη αλλαγή του Μίτσελ.
16:10
55' Ο Λαδάκης δέχεται την κίτρινη κάρτα.
16:11
56' Καλοεκτελεσμένο φάουλ από τον Μιλιβόγεβιτς, πέρασε λίγο πάνω από την εστία.
16:11
56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Αφελαί δίνει τη θέση του στον Φουστέρ.
16:17
62' Ο Μπουχαλάκης έβγαλε ωραία μπαλιά για τον Φουστέρ, ο Ισπανός έκανε το σουτ, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ.
16:19
64' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό.
16:20
Η μπάλα στρώθηκε στον Ντοσεβί, που με δυνατό σουτ "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι.
16:20
Το δεύτερο σήμερα για τους "ερυθρόλευκους" μετά την κεφαλιά του Διαμαντάκου στο πρώτο μέρος.
16:22
66' Ο Φουστέρ κινήθηκε από αριστερά, μπήκε στην περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά και πάλι βρήκε σε ετοιμότητα τον Πασχαλάκη.
16:22
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0.
16:23
Ο Γιαννούλης έκανε το κόρνερ, ο Αυλωνίτης πήρε καλύτερη θέση απ' όλους στην περιοχή και με κεφαλιά ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ.
16:24
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Τσόρι αποχωρεί καταχειροκροτούμενος και στη θέση του περνάει ο Ντουρμάζ.
16:26
71' Προσωπική ενέργεια του Ντουρμάζ, κάνει και το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά πέφτει πάνω στον Πασχαλάκη.
16:30
75' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Μήτρογλου περνάει στη θέση του Ντοσεβί.
16:33
77' Πέναλτι για τον Πανθρακικό.
16:33
Για χέρι του Μήτρογλου, ο οποίος βλέπει και την κίτρινη κάρτα.
16:34
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ, 3-1.
16:34
Ο Κάσες μειώνει από την άσπρη βούλα για τους φιλοξενούμενους.
16:35
80' Αλλαγή για τον Πανθρακικό: Ο Λίτσκας πέρασε στη θέση του Αράμπα.
16:36
81' Το σουτ του Μπαϊκαρά πέρασε άουτ.
16:39
84’ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 4-1.
16:40
Ο Γιαννούλης έκανε την σέντρα και ο Διαμαντάκος με κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη.
16:45
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 5-1.
16:45
Ο Μήτρογλου με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
16:46
Δύο λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
16:51
90+2' Λήξη της αναμέτρησης.