Λεβαδειακός - Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Πλατανιά για την 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Λεβαδειακού με τον Πλατανιά για την δέκατη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Τη δεύτερή του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα ψάχνει ο Λεβαδειακός, που είναι… ανεβασμένος, μετά τη νίκη του επί του Πανιωνίου (1-0) και την ισοπαλία (0-0) με την Καλλονή σε 8η και 9η αγωνιστική αντίστοιχα.
Και ο Πλατανιάς όμως, θέλει να επιστρέψει σε τροχιά επιτυχιών, αφού το θετικό σερί δύο αγωνιστικών κόντρα σε Ξάνθη (1-0) και Κέρκυρα (1-2) «έσπασε» η «λευκή» ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα.
Έτσι, η ομάδα της Λιβαδειάς βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας με μόλις 6 βαθμούς (1 νίκη και 3 ισοπαλίες), ενώ οι Χανιώτες βρίσκονται στην 12η με 10 βαθμούς (3 νίκες και 1 ισοπαλία).
Ας περάσουμε στις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Νικολακάκης, Μαχαίρας, Κώτσιος, Τόμας, Μάντζιος, Σάντσες, Κονέ, ΓΚόμεζ, Βούκσεβιτς, Μπορνταγκαράι
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολίμπα, Κουλιμπαλί, Ζαραδούκας, Μαχαμάτ, Μπανανά, Αζίζ, Νούνες, Γκόμες, Τσουράκης, Ναζλίδης, Ιτούα.
Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό έμειναν οι Στρατηλάτης, Γιακουμάκης, Ζίτο, Σοτέλο, Μάγκας, Πρόγιτς, Μιλοσαβλίεβ
Στον πάγκο του Πλατανιά οι: Γκσπούρνινγκ, Φιρκέιρα, Δημήτρης, Τόρες, Μπεριάν, Μενδρινός, Αποστολόπουλος.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς, με βοηθούς τους Τουμπακάρη και Απτόσογλου.
Ο Πλατανιάς στη σέντρα
Ένα πρόβλημα στα δίχτυα της εστίας του Πλατανιά καθυστερεί την έναρξη του ματς
Το πρόβλημα αποκαταστάθηκε και το παιχνίδι ξεκίνησε
3' Εκτέλεση φάουλ του Κονέ από αριστερά, ο Κώτσιος έπιασε την κεφαλιά όμως ήταν αδύναμη και ο Ολίμπα μπλόκαρε εύκολα
9' Επικίνδυνη σέντρα του Ζαραδούκα από αριστερά, έδιωξε με γροθιές ο Σηφάκης
11'Σκληρό φάουλ του Σάντσες πάνω στον Αγκιλέρα. Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς.
Χωρίς σπουδαίες φάσεις τα πρώτα λεπτά του ματς, με τον Πλατανιά δείχνει πως πατάει καλύτερα στο γήπεδο.
17'Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Κονέ σούταρε λίγο έξω απ' την περιοχή του Ολιμπά, όμως η μπάλα πέρασε έξω απ' το δεξί δοκάρι.
23' Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό
24' Εξαιρετική εκτέλεση του Κονέ, η μπάλα λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Ολιμπά
26' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες για φάουλ στον Αγκιλέρα
27΄Κίτρινη Κάρτα στον Κουλιμπαλί για σκληρό μαρκάρισμα στο Βούκσεβιτς
29' Τέταρτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Τη βλέπει ο Ναζλίδης.
32' Σουτ του Σάντσες στο κέντρο της εστίας, μπλόκαρε εύκολα ο Ολιμπά.
34' Ωραία ατομική ενέργεια του Βούκσεβιτς, έπιασε το σουτ, όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
37'Καλή ευκαιρία για τον Πλατανιά μετά από ώρα. Κεφαλιά του Ναζλίδη μετά από βαθιά μπαλιά από αριστερά, ο Σηφάκης μπλόκαρε εύκολα
39' Εκτέλεση κόρνερ του Τζίλβα -το πρώτο για τον Πλατανιά. Οι αμυντικοί του Λεβαδειακού απομακρύνουν την μπάλα.
44' μακρινό σουτ του Μαχαίρα, άουτ η μπάλα
Ένα επιπλέον λεπτό για καθυστερήσεις
45' Επικίνδυνη σέντρα του Μπορνταγκαράι από δεξιά, έδιωξε ο Ιτούα
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
Η προσοχή να μη δεχτούν γκολ κυριαρχεί στις δύο ομάδες που οδηγούνται με το 0-0 στα αποδυτήρια και χωρίς κλασικές ευκαιρίες στα πρώτα 45 λεπτά του παιχνιδιού που γίνεται στη Λιβαδειά.
Και πάλι ένα σκίσιμο στα δίχτυα του τέρματος καθυστερεί την έναρξη του παιχνιδιού
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
48'Σουτ του Τετέ, αρκετά πάνω απ'την εστία του Σηφάκη μπάλα
53' Κεφαλιά του Μαχαμάτ, έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί
54΄ Σέντρα του Ζαραδούκα, ο Τσουράκης προσπάθησε από πλάγια θέση, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
Πιο «ζωντανός» δείχνει ο Πλατανιάς στο πρώτο δεκάλεπτο του δεύτερου ημιχρόνου
57' Εκτέλεση φάουλ του Μαχαμάτ από αριστερά, η φάση σταμάτησε για επιθετικό του Ιτούα, λίγο πριν μπλοκάρει ο Σηφάκης.
59' Γέμισμα του Κονέ από εκτέλεση φάουλ, έδιωξε με κεφαλιά ο Αγκιλέρα.
60' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό Στη θέση του Γκόμεζ, ο Σοτέλο.
Πιο επιθετικό το σχήμα του Λεβαδειακού, με τον Σοτέλο να περνάει δίπλα στον Μάντζιο
69' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μπορνταγκαράι ο Μιλοσαβλίεφ
70' Αλλαγή και για τον Πλατανιά, , η πρώτη του στο ματς. Στη θέση του Ναζλίδη ο Τόρες.
72' Ατομική ενέργεια του Τζίλβα, επικίνδυνο σου από αριστερά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τον Πλατανιά!
73' Σέντρα του Βούκσεβιτς, ο Μιροσάβλιεφ δεν κοντρόλαρε την μπάλα, με τον Ολιμπά να μπλοκάρει πριν γίνει επικίνδυνος.
75' Εκτέλεση κόρνερ του Βούκσεβιτς, ο Τόμας έπιασε την κεφαλιά όμως δεν έγινε επικίνδυνος
76' Σουτ του Σοτέλο, η μπάλα πέρασε άουτ
78' Εκτέλεση κόρνερ του Βούκσεβιτς, η μπάλα πέρασε απ' όλους, με τον Μάντζιο να προλαβαίνει και να κερδίζει νέο κόρνερ.
79' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κώτσιος. Πρώτη κάρτα που βγαίνει στο δεύτερο ημίχρονο και πέμπτη συνολικά στο ματς.
79' Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Μπανανά
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τζίλβαν Γκόμες, ο Φιγκέιρα
86' Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Βούκσεβιτς, ο Γιακουμάκης.
86' Τελευταία αλλαγή και για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τσουράκη ο Δημήτρης
90' Σουτ του Σοτέλο, η μπάλα αρκετά άουτ
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
90+2' Εκτέλεση φάουλ του Λεβαδειακού στον άξονα, έδιωξαν οι αμυντικοί τα Πλατανιά
Τελείωσε το ματς
Λεβαδειακός- Πλατανιάς έμειναν στο χλιαρό 0-0. Σας ευχαριστούμε που το παρακολουθήσατε μαζί μας. Καλό βράδυ!