Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πανιώνιου απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

16:47
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την την αναμέτρηση του Πανιώνιου απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
17:01
Μετά από την ήττα απέναντι στον Λεβαδειακό (1-0) και την ισοπαλία στη Βέροια (2-2), οι «κυανέρυθροι» επιστρέφουν στη Νέα Σμύρνη με μόνο στόχο τη νίκη.
17:01
Στους 9 βαθμούς και την 14η θέση βρίσκεται η ομάδα του Δημήτρη Τερεζόπουλου.
17:01
Σαφώς πιο άνετη η Καλλονή. Η ομάδα της Μυτιλήνης έχει μαζέψει 15 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση.
17:07
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
17:07
Πανιώνιος (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Παπαδόπουλος, Γκέζος, Οικονόμου, Γιάννου, Σιώπης, Πάνος, Μπουμάλ, Τασουλής, Μητρόπουλος, Φούντας, Κολοβός Στον πάγκο: Γιαννακόπουλος, Ιμπαγάσα, Αργυρόπουλος, Παντίδος, Μασούρας, Μπούζας, Ντουρμισάι
17:07
Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέτζο, Πιπίνης, Καλτσάς, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Χουάνμα, Στεφάνοβιτς, Μίνγκας Στον πάγκο: Αλέξιτς, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καμαρά, Μπαρέρα, Κύπρου, Χωριανόπουλος
17:08
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης
17:15
1' Έναρξη της αναμέτρησης
17:17
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Σιώπης μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, με τον Χογκ να διώχνει δύσκολα.
17:24
8' Ευκαιρία για τον Πανανιώνιο. Σουτ του Γιάννου έξω από την περιοχή, ο Χογκ μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
17:24
10' Κίτρινη κάρτα στον Στεβάνοβιτς.
17:27
12' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη
17:38
23' Η Καλλονή έχει ισορροπήσει το ματς.
17:42
27΄ Πέναλτι για την Καλλονή!
17:43
Ο Βοσκάκης δείχνει την άσπρη βούλα για ανατροπή του Χουάνμα έπειτα από μαρκάρισμα του Γκέζου.
17:44
29' Αποκρούει ο Παπαδόπουλος, που πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει την εκτέλεση του Λεοζίνιο!
17:44
30' Νέα φάση για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο κάνει το σουτ, τον νικάει και πάλι ο Παπαδόπουλος.
17:45
31' Κίτρινη κάρτα στον Λεοζίνιο.
17:48
33' Φάση για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχειρεί δεν είναι καλό και ο Χογκ μαζεύει χωρίς πρόβλημα.
17:56
41' Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο. Εξαιρετικό σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, διώχνει εντυπωσιακά ο Χογκ.
17:56
41' Δοκάρι για τον Πανιώνιο! Σουτ στην κίνηση από τον Φούντα, η μπάλα στην συμβολή των δοκαριών της Καλλονής.
18:01
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:02
Παραμένει το 0-0 στη Νέα Σμύρνη, ύστερα από ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο.
18:15
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
18:21
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας πετάχτηκε στην καρδιά της περιοχής, αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ.
18:27
57΄ Κίτρινη κάρτα στον Πιπίνη.
18:28
58' Φάση για τον Πανιώνιο. Κοντινό σουτ του Γιάννου, ο Χογκ διώχνει με γροθιές.
18:28
58' Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή.
18:29
59' Τεράστια φάση για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας κάνει το παράλληλο γύρισμα, η μπάλα δεν περνάει και στη συνέχεια της φάσης κάνει το σουτ, το οποίο ο Χογκ διώχνει σε κόρνερ.
18:30
60' Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο.
18:31
61' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Κεϊτά στη θέση του Μίνγκα.
18:34
64' Χαμένο τετ-α-τετ για τον Πανιώνιο! Κάθετη του Φούντα στον Γιάννου, ο οποίος δεν μπορεί να νικήσει με κοντινό πλασέ τον Χογκ.
18:36
66' ΓΚΟΛ, 1-0, η Καλλονή με τον Κεϊτά!
18:36
Η άμυνα του Πανιώνιου πιάστηκε στον ύπνο ο Κεϊτά βρέθηκε απέναντι στον Παπαδόπουλο τον οποίο νίκησε με κοντινό πλασέ!
18:41
71' Σουτ του Γιάννου, μπλοκάρει ο Χογκ
18:42
72' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Σιώπη.
18:43
73' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Λεοζίνιο ο Καμαρά.
18:46
76' Κίτρινη στον Ναβάρο.
18:50
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι στη θέση του Γκέζου.
18:51
81' ΓΚΟΛ, 2-0, η Καλλονή με τον Χουάνμα!
18:52
Ο Χουάνμα βγήκε απέναντι στον Παπαδόπουλο και τον "κρέμασε" με εξαιρετικό πλασέ.
18:52
82' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαρέρα στη θέση του Χουάνμα.
19:00
90' Ο Πανιώνιος πιέζει.
19:05
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης!