Παρακολουθήστε σε real time το πρώτο... πιάτο της 5ης αγωνιστικής του Champions League, με το Μπάγερν Μονάχου-Μαν. Σίτι να ξεχωρίζει!

21:37
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το σημερινό μενού του Champions League.
21:38
Ήδη πάντως έγιναν δύο παιχνίδια απ' το σημερινό πρόγραμμα. Η Πόρτο πήρε εμφατικό διπλό επί της ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (3-0), ενώ ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Ρόμα έμειναν στο 1-1, με τους Ρώσους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις.
21:38
Κάτι που σημαίνει πως αν η Μάντσεστερ Σίτι κερδίσει απόψε την Μπάγερν Μονάχου, τότε περνάει στη δεύτερη θέση και την τελευταία αγωνιστική θα γίνει μάχη με την Ρόμα.
21:41
ΑΠΟΕΛ-Μπαρτσελόνα, Σάλκε-Τσέλσι, Μαν. Σίτι-Μπάγερν Μονάχου, Παρί Σεν Ζερμέν-Άγιαξ, Σαχτάρ-Μπιλμπάο, Σπόρτινγκ Λισαβώνας-Μάριμπορ τα παιχνίδια που θα μας απασχολήσουν.
21:47
ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
21:47
2' Γκολ η Τσέλσι! Οι Λονδρέζοι με κεφαλιά του Τέρι ανοίγουν το σκορ απέναντι στην Σάλκε!
21:56
Γκολ η Σπόρτινγκ Λισαβόνας
21:58
Λάθος του Χαντάνοβιτς και ο Μανέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Μάριμπορ για το προβάδισμα των Πορτογάλων (10').
21:58
Ο Τέρι νωρίτερα πέτυχε το πιο γρήγορο γκολ στην ιστορία της Τσέλσι στο Τσάμπιονς Λιγκ κι ο ίδιος έφτασε τα 10 στον θεσμό.
22:04
13' Δοκάρι και χαμένη ευκαιρία για τη Σάλκε να ισοφαρίσει με τον Τσούπο Μοτίνγκ.
22:07
Γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι!
22:08
Ο Μπενατιά ανέτρεψε τον Αγουέρο, δέχθηκε ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα και ο Αργεντινός απ' την άσπρη βούλα κάνει στο 21' το 1-0 κόντρα στην Μπάγερν!
22:10
Χαμένο τετ-α-τετ για τον Λαβέτσι που του αρνήθηκε το γκολ ο τερματοφύλακας του Άγιαξ!
22:13
Γκολ για την Μπαρτσελόνα
22:13
Στο 27' ο Λουίς Σουάρες ανοίγει το σκορ για τους Καταλανούς απέναντι στον ΑΠΟΕΛ με πολύ ωραία κίνηση και τελείωμα (0-1).
22:14
Γκολ για την Τσέλσι
22:14
Πολύ ωραίος συνδυασμός για τους μπλε του Λονδίνου, με τον Γουίλιαν να σουτάρει στην κλειστή γωνία και να κάνει το 0-2 για τους Άγγλους μέσα στην Γερμανία.
22:20
Γκολ για την Παρί Σεν Ζερμέν
22:20
Στο 33' ο Καβάνι επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των Γάλλων και έκανε το 1-0 κόντρα στον Άγιαξ.
22:22
Γκολ για τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας
22:22
Στο 36' ο Νάνι... χορεύει τους πάντες στην άμυνα της Μάριμπορ και από κοντά κάνει το 2-0 για τα «λιοντάρια».
22:24
22:24
Ο Μέσι κάνει την προβολή από κοντά και ταυτόχρονα το 2-0 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ στο 38'!
22:25
Πρώτος σκόρερ στην ιστορία του Champions League ο Μέσι που έφτασε τα 72 και ξεπέρασε τον Ραούλ!
22:26
Γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι
22:26
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Τσάμπι Αλόνσο και στο 40' κάνει το 1-1!
22:28
Γκολ για την Μάριμπορ
22:28
Δεν το παρατούν στο 42' οι Σλοβένοι που μειώνουν σε 2-1 την Σπόρτινγκ Λισαβόνας.
22:29
22:29
«Ωραίο» αυτογκόλ του Κίρχοφ και η Τσέλσι... κάνει πάρτι στη Γερμανία για το 0-3 επί της Σάλκε.
22:30
Γκολ για την Μπάγερν Μονάχου!
22:31
Αν και με δέκα παίκτες, μέσα σε λίγα λεπτά, οι Γερμανοί κάνουν την ολική ανατροπή μέσα στο Μάντσεστερ, με τον Λεβαντόφσκι να κάνει το 1-2!
22:33
Ημίχρονα στους αγώνες
22:34
ΑΠΟΕΛ-Μπαρτσελόνα 0-2, Σάλκε-Τσέλσι 0-3, Μαν. Σίτι-Μπάγερν 1-2, Παρί Σεν Ζερμέν-Άγιαξ 1-0, Σαχτάρ-Μπιλμπάο 0-0, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Μάριμπορ 2-1
22:48
Σέντρα στα δεύτερα ημίχρονα των αγώνων.
23:00
Γκολ για τη Μπαρτσελόνα
23:01
Ο Μέσι φτάνει τα 73 γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ και κάνει το 3-0 για τους Καταλανούς κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.
23:05
Το Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Μάριμπορ στο δεύτερο μέρος δεν έχει ξεκινήσει λόγω πρόβλημα στον φωτισμό.
23:10
Δεν έχουμε πολλά γκολ στο δεύτερο μέρος..
23:10
Γκολ για τον Άγιαξ
23:11
Παγώνει το Παρίσι ο Αίαντας που ισοφαρίζει σε 1-1 με εξαιρετική κεφαλιά του Κλάασεν την Παρί Σεν Ζερμέν
23:12
Γκολ για την Μπιλμπάο!
23:12
Στο 68' ο Σαν Χοσέ με κοντινό... τσίμπημα της μπάλας κάνει το 0-1 για τους Βάσκους επί της Σαχτάρ!
23:14
Με δέκα παίκτες στο υπόλοιπο του αγώνα η Μπαρτσελόνα, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ραφίνια!
23:16
23:17
Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της Σάλκε, με τον Γουίλιαν να δίνει... έτοιμο γκολ στον Ντρογκμπά και σε κενή εστία ο Ιβοριανός κάνει το 4-0 για τους Λονδρέζους!
23:17
Γκολ για τη Τσέλσι!
23:18
Και νέο γκολ... καπάκι για τους Λονδρέζους, με κοντινή κεφαλιά προ κενής εστίας του Ραμίρες. 5-0 απέναντι στον... πρώην Ντι Ματέο!
23:22
Γκολ για τη Παρί Σεν Ζερμέν!
23:23
Ο Ιμπραΐμοβιτς με γυριστό σουτ στο 79' βάζει εκ νέου την ομάδα του μπροστά στο σκορ απέναντι στον Άγιαξ (2-1)!
23:26
Γκολ για την Παρί!
23:26
Τραγικό λάθος στην άμυνα του Άγιαξ που έβγαλε... ασίστ στον Καβάνι κι αυτός αφότου πέρασε τον γκολκίπερ, πλάσαρε για το 3-1 !
23:28
Με δέκα παίκτες και ο ΑΠΟΕΛ, λόγω αποβολής του Γκιλέρμε. Νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Ραφίνια για τους Καταλανούς.
23:28
Γκολ για τη Μαν. Σίτι!
23:29
Τραγικό λάθος του Τσάμπι Αλόνσο, φεύγει στην κόντρα ο άπιαστος Κουν Αγουέρο και κάνει το 2-2!
23:30
23:30
Χατ-τρικ ο Λέο Μέσι, φτάνει τα 74 γκολ και γράφει το 4-0 απέναντι στον ΑΠΟΕΛ.
23:34
ΓΚολ για τη Μαν. Σίτι!
23:35
Στις καθυστερήσεις ο Αγουέρο κάνει χατ-τρικ και με εξαιρετικό τελείωμα κάνει την ανατροπή για το 3-2 των πολιτών κόντρα στην Μπάγερν!
23:38
Πέρασαν Πόρτο (1η) και Σαχτάρ (2η) στην επόμενη φάση.
23:39
Σάλκε-Τσέλσι 0-5 ΤΕΛΙΚΟ
23:39
Προκρίθηκε στους 16 η Τσέλσι.
23:39
Ξεκίνησε πριν λίγα λεπτά το ματς Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Μάριμπορ, μετά τη διακοπή λόγω φωτισμού.