Καλλονή-Πλατανιάς 0-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Καλλονή-Πλατανιάς για την 12η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Πλατανιάς, η οποία είναι προγραμματισμένη για τις 15:00 και θα διεξαχθεί στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League.
Η Καλλονή προέρχεται από το "διπλό" στη Νέα Σμύρνη, όπου νίκησε με 2-0 τον Πανιώνιο για την 10η αγωνιστική.
Ο Πλατανιάς είχε έρθει ισόπαλος (0-0) στη Λιβαδειά.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 3η θέση του πρωταθλήματος με 18 βαθμούς. Δηλαδή, δύο λιγότερους από τον Ολυμπιακό και τέσσερις από τον ΠΑΟΚ.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 11η θέση με έντεκα βαθμούς.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ιωάννης Δελφάκης, ενώ βοηθοί του είναι ο Στυλιανός Τσολάκης, και ο Γεώργιος Σταυρουλάκης. Τέταρτος ο Αναστάσιος Παπαπέτρου
Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντιέγιο, Βαλιός, Πιπίνης, Καλτσάς, Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο, Χουάνμα.
Στον πάγκο της ομάδας του Ματζουράκη είναι οι Δαύκου, Τσαμπούρης, Γιορέντε, Στεφάνοβιτς, Αγρίτης, Καμαρά, Μπαρέρα.
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Δημήτρης, Τόρες, Μπανανά, Τετέ, Νούνες, Τζίλβαν, Τσουράκης, Μπεριάν, Ιτούα.
Στον πάγκο του Πλατανιά είναι οι Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Ζαραδούκας, Ναζλίδης, Μαχαμάτ, Μενδρινός, Αποστολόπουλος.
Έναρξη στο ματς!
2' Καλή στιγμή για την Καλλονή... Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Αντέγιο πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
7' Επικίνδυνη φάση από τον Πλατανιά. Ο Μπεριάν έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ενώ ήταν ο Τόρες στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα. Στη συνέχεια ένα σουτ του Τσουράκη σταμάτησε σε σώματα.
9' Σέντρα του Λεοζίνιο από τα δεξιά, κεφαλιά του Χουάνμα και η μπάλα έφυγε έξω.
11' Κεφαλιά του Μπανανά, η μπάλα έφυγε έξω, αλλά η φάση σταμάτησε ελάχιστα νωρίτερα, καθώς ο διαιτητής υπέδειξε φάουλ εις βάρος του Τόρες.
18' Αντεπίθεση για τον Πλατανιά, αλλά ο Τσουράκης, που έφθασε λίγο έξω από την αντίπαλη περιοχή, δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση ή να τροφοδοτήσει κάποιον συμπαίκτη. Στη συνέχεια ο διαιτητής της αναμέτρησης Ιωάννης Δελφάκης γλίστρησε και έπεσε στον αγωνιστικό χώρο.
24' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Η μπάλα στρώθηκε στον Λεοζίνιο, που ήταν έξω από την περιοχή και η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ολιμπά. Η φάση θύμισε πολύ τον γκολ που είχε βάλει (στο ίδιο τέρμα) ο Βραζιλιάνος στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.
Εκτελέστηκε το κόρνερ, χωρίς κανένα κέρδος για τους γηπεδούχους.
29' Απίστευτη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μπανανά βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στη μικρή περιοχή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά αστόχησε, κάνοντας σκαστή κεφαλιά.
31' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνμα (Καλλονή).
32' Κίτρινη στον Αγκιλέρα (Πλατανιάς)
33' Σουτ του Μανούσου μέσα από την περιοχή, ύστερα από κακό διώξιμο τη άμυνας του Πλατανιά, αλλά το σουτ που έκανε με το αριστερό ήταν πολύ κακό.
37' Κίτρινη στον Πιπίνη (Καλλονή).
43' Μακρινό σουτ του Αντέγιο, η μπάλα έξω.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλλονή-Πλατανιάς 0-0.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
49' Κοντά στο γκολ η Καλλονή... Ο Μανούσος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Λεοζίνιο δεν μπόρεσε να φθάσει στην μπάλα, που έφθασε στον Ναβάρο, που έκανε χλιαρό σουτ μέσα από την περιοχή, με αποτέλεσμα να μην δυσκολευτεί ο Ολίμπα.
52' Έξω ο Χουάνμα για την Καλλονή, μέσα ο Καμαρά.
54' Ο Αγκιλέρα βγήκε τετ α τετ και πλάσαρε τον Χογκ, που την βρήκε ελάχιστα, στέλνοντας την έξω. Όμως, η φάση δεν μετράει, καθώς ο παίκτης των γηπεδούχων υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση off-side.
56' Σέντρα-σουτ του Ναβάρο από τα αριστερά ο Ολιμπά έδιωξε με υπερένταση.
57' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή. Κόρνερ του Λεοζίνιο, κεφαλιά του Αντέγιο αρχικά, δεύτερη από τον Καμαρά στη συνέχεια, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ολιμπά από το μισό μέτρο.
60' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Έξω ο Μπεριάν, μέσα ο Αποστολόπουλος.
64' Αλλαγή στην Καλλονή. Μέσα ο Αγρίτης, έξω ο Καλτσάς.
69' Εκτέλεση φάουλ από τον Λεοζίνιο, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και έφυγε σε κόρνερ.
71' Τόρες στη θέση του Ναζλίδη για τον Πλατανιά.
72' Ο Στεφάνοβιτς αντί του Ναβάρο για την Καλλονή.
77' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
79' Κίτρινη στον Τετέ.
80' Έξω ο Κουλιμπαλί για τον Μαχαμάτ, μέσα ο Μαχαμάτ.