Κέρκυρα-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Ατρόμητο για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Κέρκυρας με τον Ατρόμητο για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Οι Φαίακες προέρχονται απ' τη νίκη επί του Πανιωνίου, ενώ οι Περιστεριώτες απ' τη λευκή ισοπαλία με τη Βέροια.
18 βαθμούς ο Ατρόμητος, τέσσερις λιγότερους έχουν οι σημερινοί γηπεδούχοι.
Κέρκυρα: Σέτκους, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Γκόμες, Ντιόγκο, Μαραγκός, Ναγιάρ, Ζορμπάς, Χαβίτο, Κοντός, Καϊκούτ
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Παπάζογλου, Νάστος, Καραμάνος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουτζαβασίλης, Μαρκόφσκι, Παρασκευαΐδης, Ρόχας, Ανδρεόπουλος, Μπόρχα, Κρητικός
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο: Μπάρκας, Μπρίτο, Τάτος, Φάμπιο, Πάλλας, Κιβρακίδης, Θεολόγου.
Πολύ βροχή αυτή την ώρα στο νησί κι όπως είναι φυσικό, ο κόσμος είναι λιγοστός στις εξέδρες.
1' Σέντρα στον αγώνα
3' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Κέρκυρα!
Στη... σέντρα η άμυνα του Ατρόμητου, με τον Χαβίτο να εκμεταλλεύεται το άδειο γήπεδο, να φεύγει σε τετ-α-τετ με τον Γκορμπούνοφ, αλλά ο τελευταίος να το βγάζει!
Ρίχνει... καρέκλες στην Κέρκυρα αυτή τη στιγμή, αρκετές «λακούβες» στο γήπεδο.
6' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με την κεφαλιά του Ναγιάρ να φεύγει μόλις άουτ.
11' Νέα απειλή από πλευράς Κέρκυρας, με τον Ναγιάρ να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά να μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ.
15' Σουτ του Καϊκούτ, ξανά σε ετοιμότητα ο Γκορμπούνοφ. Παραμένει το 0-0 σε ένα ματς όπου η Κέρκυρα είναι εμφανώς ανώτερη.
16' Και νέο σουτ για τους νησιώτες, αλλά δεν το έπιασε καλά ο Ζορμπάς και δεν απείλησε ιδιαίτερα.
Η Κέρκυρα συνεχίζει να 'χει τον έλεγχο του ματς, τίποτα για την ώρα απ' τον Ατρόμητο που δεν μπορεί καν να κυκλοφορήσει.
25' Πρώτη φάση για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιδες κάνει καλά το σουτ, αλλά φεύγει κόρνερ η μπάλα μετά από κόντρα.
28' Νέα φάση για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ κοντρολάρει, σουτάρει αλλά τελευταία στιγμή κι ενώ ήταν κοντά στο να χριστεί σκόρερ, ο Φυτανίδης έβαλε σωτήρια το πόδι του!
Καταρρακτώδης βροχή στην Κέρκυρα και μίνι διακοπή απ' τον Τριτσώνη στο 30'. Για την ώρα ο ρέφερι του αγώνα είπε πως δεν συντρέχει λόγος για οριστική αναβολή, ωστόσο είναι αλήθεια πως ρίχνει καρέκλες!
Μετά από περίπου 1 λεπτό, ξεκινά εκ νέου το ματς, μετά και τη σύμφωνη γνώμη των δύο ομάδων. Στο ημίχρονο θα εξεταστεί εκ νέου η τύχη του ματς.
Μετά τη διακοπή δεν υπάρχουν φάσεις, με την Κέρκυρα να ΄χει χάσει τη... σπιρτάδα της. Αυτή τη στιγμή ηρέμησε η βροχή, ωστόσο ο αγωνιστικός χώρος είναι σε κακή κατάσταση.
42' Κίτρινη κάρτα στον Ναγιάρ για σκληρό μαρκάρισμα στον Αγκουαζί κι ενώ λίγα δευτερόλεπτα νωρίτερα οι δυο τους είχαν μίνι αψιμαχία.
Ημίχρονο στο ματς, στο 0-0 οι δύο ομάδες. Μέχρι το 30' η Κέρκυρα είχε αρκετές φάσεις, μετά δεν έγινε κάτι ιδιαίτερο στο ματς. Έχει σταματήσει αυτή την ώρα η βροχή.
Επανήλθαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, η βροχή έχει σταματήσει και οι συνθήκες είναι καλύτερες.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
50' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Από κοντά ο Ναπολεόνι δίνει περισσότερο ύψος απ' ότι χρειαζόταν στη μπάλα!
57' Μεγάλη φάση για την Κέρκυρα. Μετά από εκτέλεση πλαγίου, ο Καϊκούτ βρέθηκε από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, σούταρε για να σκοράρει, αλλά ο Γκορμπούνοφ του είπε όχι!
61' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα!
Τραγική επιλογή του Γκορμπούνοφ που δεν έδιωξε μακριά κι άνοιξε την μπάλα στην προσπάθειά του να απομακρύνει, ο Κόντος όμως τον πρόλαβε και σε κενή εστία με ψιλοκρεμαστό σουτ κάνει το 1-0!
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Φάμπιο, έξω ο Ούμπιδες.
64' Αλλαγή και για την Κέρκυρα, με τον Μαρκόφσκι να παίρνει τη θέση του σκόρερ Κόντου.
Μέσα και ο Κρητικός αντί του Ναγιάρ.
68' Κίτρινη κάρτα στον Νάστο για σκληρό μαρκάρισμα.
68' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Καϊκούτ με τον Γκορμπούνοφ να το βγάζει με δυσκολία που έδειξε να αιφνιδιάζεται.
70' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Πίτου Γκαρσία, με την μπάλα να παίρνει περίεργη τροχιά και τη τελευταία στιγμή ο Σέτκους το βγάζει σε κόρνερ!
73' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Τάτος, έξω ο Καραμάνος και μπαίνει ο Μπρίτο αντί του Πίτου Γκαρσία. Όλα για όλα απ' τον Σα Πίντο.
84' Ο Φυτανίδης πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, έκανε υπό πίεση την κεφαλιά, αλλά η μπάλα άουτ! Παραμένει το 1-0 υπέρ της Κέρκυρας.
Πιέζει πολύ ο Ατρόμητος για ένα χρυσό γκολ στο φινάλε.
Μέσα ο Παρασκευαΐδης, έξω ο τραυματίας Ζορμπάς για την Κέρκυρα.
Είμαστε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, πέντε είναι συνολικά.
92' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
Κόρνερ για τους Περιστεριώτες, η άμυνα της Κέρκυρας δεν αντέδρασε σωστά και ο Λαζαρίδης στο δεύτερο δοκάρι κάνει το 1-1 με κοντινή κεφαλιά!
94' Από δύσκολη θέση ο Χαβίτο θέλησε να αιφνιδιάσει, αλλά έφυγε άουτ η μπάλα.
Λήξη του αγώνα. Με το γκολ του Λαζαρίδη στο 92' ο Ατρόμητος τσιμπάει στο νήμα τον πόντο της ισοπαλίας απέναντι στην Κέρκυρα (1-1).