Αστέρας Τρίπολης-ΟΦΗ 0-0

Στο 0-0 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και ΟΦΗ.
Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Αστέρα με τον ΟΦΗ στην Τρίπολη.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο σημερινών αντιπάλων
Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Λούι, Κοντοές, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο, Μπαράλες, Ντε Μπλάσις, Καράσκο
ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος, Παπάζογλου, Μακρής, Περογαμβράκης
Στον πάγκο για τον Αστέρα: Γεωργακόπουλος, Κάφα, Κυριακόπουλος, Σέτι, Κουρμπέλης, Τσαμπούρης, Ντελγάδο
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Αγριμάκης, Στάθης, Μονιάκης, Βερόν, Ροβίθης, Μπανούσης, Δαμιανάκης
Στην πέμπτη θέση του πρωταθλήματος βρίσκονται οι Αρκάδες με 35 βαθμούς, δέκατος ο ΟΦΗ με 25.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα
1' Έναρξη του παιχνιδιού
Πιο... ζεστά έχει μπει ο Αστέρας που πιέζει για κάποιο γρήγορο τέρμα.
7' Πρώτη στιγμή στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Σανκαρέ να φεύγει άουτ
9' Σουτ του Μιλιάζες για τον ΟΦΗ, φεύγει άουτ η μπάλα με τον Μπαντή να ελέγχει την πορεία της.
Ανεβαίνει σιγά-σιγά ο ΟΦΗ που κερδίζει μέτρα στο γήπεδο και μειώνει τα λάθη
16' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουσέρο, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα
18' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ουσέρο έκανε... τρελό σουτ, η μπάλα κάπου κόντραρε, ωστόσο ο Φερνάντεζ έπεσε στη γωνία του κι απομάκρυνε τον κίνδυνο.
Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Σανκαρέ.
21' Σουτ από τον Μουνάφο, άνετα ο Φερνάντεζ. Πολύ μέτριος ο ΟΦΗ μέχρι στιγμής, δεν μπορεί να κυκλοφορήσει την μπάλα
27' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Μπούρμπο να συγκλίνει, να κάνει το σουτ, αλλά ο Μπαντής να πέφτει και να απομακρύνει.
Ωραία συνεργασία των παικτών του Αστέρα, με τον Ζόρο τελευταία στιγμή να διώχνει σε κόρνερ, προτού ο Μπαράλες φανεί απειλητικός
32' Κεφαλιά του Καράσκο, εύκολα ο Φερνάντεζ μπλοκάρει την μπάλα
Έχει αρχίσει η βροχή στην Τρίπολη και το γήπεδο... βαραίνει
41' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, ο Εντό πιάνει την κεφαλιά αφού ξεχάστηκε απ' τους αντιπάλους του, αλλά δεν βρίσκει στόχο.
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Εμφανώς ανώτερος ο Αστέρας, είχε καλές ευκαιρίες για κάποιο γκολ, αλλά το 0-0 παραμένει.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
54' Ωραίο σουτ του Μιλιάζες, ελάχιστα άουτ η μπάλα
Καλύτερα έχει μπει ο ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος, την ώρα που ο Αστέρας δείχνει να ψάχνεται.
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάνμα αντί του Μουνάφο
64' Πολύ καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Καράσκο να πιάνει το δυνατό σουτ, αλλά ο Φερνάντεζ το έβγαλε εντυπωσιακά
68' Δοκάρι για τον Αστέρα με τον Σανκαρέ, όμως η φάση δεν μετράει, καθώς ο στόπερ των Αρκάδων υποδείχθηκε σε θέση οφ-σάιντ.
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μπαίνει ο Στάθης αντί του Λαμπρόπουλου
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.
Κεφαλιά του Μπαράλες, ο Φερνάντεζ έπεσε στη γωνία του και σχετικά εύκολα μπλόκαρε την μπάλα
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κάφα αντί του Λούι
85' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Περογαμβράκης, μέσα ο Μπανούσης
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, όμως ο ΟΦΗ αμύνεται πολύ καλά.
Σουτ του Μπαράλες, κανένα πρόβλημα για τον Φερνάντεζ να μπλοκάρει την μπάλα
Στις καθυστερήσεις του αγώνα έχουμε μπει.
Κλείνει τις αλλαγές του ο Σα Πίντο. Μέσα ο Ροβίθης, έξω ο Παπάζογλου
Τέλος στην αναμέτρηση.
Έμειναν στο 0-0 οι δύο ομάδες, ανώτερος ήταν ο Αστέρας, αλλά δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες του.