Παναιτωλικός-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 13η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας…
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Αμφότεροι προέρχονται από ήττες και θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αγρινίου ηττήθηκε 1-0 στο γήπεδό της από τον Παναθηναϊκό, ενώ η ομάδα της Νέας Σμύρνης ηττήθηκε με το ίδιο σκορ εκτός έδρας από την Κέρκυρα.
Στη σύντομη προϊστορία τους στη Σούπερ Λίγκα, στα δύο παιχνίδια που έχουν γίνει στο Αγρίνιο, ο Πανιώνιος είναι αήττητος και μάλιστα χωρίς να δεχθεί γκολ (0-0 και 0-1).
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
Ο Μάκης Χάβος επέλεξε τους εξής έντεκα για τον Παναιτωλικό: Ράφαελ, Κέβιν, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Μαλεζάς, Γοδόι, Βιγιαφάνες, Μαρτίνες, Ετζενγκέλε, Φωτάκης.
Για τον Πανιώνιο, οι επιλογές του Δημήτρη Τερεζόπουλου είναι οι: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Χατζηισαΐας, Παντίδος, Ιμπαγάσα, Φούντας, Μπουμάλ, Σιώπης, Πάνος, Μητρόπουλος, Γιάννου.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους είναι οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κούσας, Κόρμπος, Καλογέρης, Μύγας, Βασιλείου.
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι: Γιαννακόπουλος, Οικονόμου, Μπούζας, Σμυρλής, Μασούρας, Αργυρόπουλος, Γκέζος.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος (Φθιώτιδος), με βοηθούς τους Γεώργιο Σταυρουλάκη (Ρεθύμνου) και Φλώριο Ελευθερίου (Αθηνών). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ιωάννης Δελφάκης (Αρκαδίας).
Οι δύο ομάδες και οι διαιτητές βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο...
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι στο Αγρίνιο.
1': Σέντρα του αγώνα
2': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μετά από κόρνερ του Μαρτίνες, ο Μαλεζάς με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα άουτ.
3': "Απαντάει" στις ευκαιρίες ο Πανιώνιος, με τον Ιμπαγάσα να σουτάρει συρτά έξω από την περιοχή και την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
5': Νέα καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Μπουμάλ, που έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
10': Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Φωτάκη για τον Παναιτωλικό, η μπάλα βρίσκει λίγο στο τείχος και περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το πέταλο των οργανωμένων είναι κλειστό, όπως είχε ανακοινώσει η διοίκηση του Παναιτωλικού.
15': Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Βιγιαφάνες τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Μύγα.
19': Ο Μπεχαράνο κάνει σέντρα-σουτ από δεξιά, αλλά δεν προκαλεί κανέναν... πονοκέφαλο στην άμυνα του Πανιωνίου.
21': Σουτ του Φούντα έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει άουτ, χωρίς να ανησυχήσει τον Ράφαελ.
Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε. Οι γηπεδούχοι έχουν επηρεαστεί από την αλλαγή του Βιγιαφάνες, ο οποίος είναι ο οργανωτής του παιχνιδιού της ομάδας του Αγρινίου.
27': Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα για τον Τασουλή του Πανιωνίου.
28': Ωραία κούρσα του Κάπελ από αριστερά, έκανε την παράλληλη σέντρα, αλλά δεν βρέθηκε κανείς στην πορεία της μπάλας για να την στείλει στα δίχτυα.
29': Δεύτερη κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά στον Φούντα.
30': Ο Μπουμάλ έκανε εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μακριά από το δεξί δοκάρι του Ράφαελ.
31': Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Μαρτίνες, που σούταρε από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Παπαδόπουλος έπεσε και απέκρουσε σε κόρνερ.
39': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Φωτάκη να κάνει το μακρινό σουτ και τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει.
43': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας βρέθηκε απέναντι από τον Ράφαελ, αλλά νικήθηκε στο τετ-α-τετ από τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού και στην εξέλιξη της φάσης, ο Μπουμάλ με σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα άουτ.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός και Πανιώνιος είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου...
Το δεύτερο ημίχρονο καθυστέρησε να ξεκινήσει, καθώς υπήρχε πρόβλημα στο σύστημα ενδοεπικοινωνίας των διαιτητών.
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. Θυμίζουμε ο Παναιτωλικός έκανε την πρώτη αναγκαστική αλλαγή στο 15', με τον Μύγα να αντικαθιστά τον Βιγιαφάνες, που τραυματίστηκε
50': Αρκετά λάθη στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου από τους παίκτες και των δύο ομάδων.
52': Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ του Παναιτωλικού.
55': Επικίνδυνη σέντρα του Φούντα από αριστερά, βγαίνει ο Ράφαελ και διώχνει με τις γροθιές.
57': Σουτ του Άλβες μέσα από την περιοχή, αλά η μπάλα περνάει άουτ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.
62': Γκολ για τον Παναιτωλικό, που προηγείται 1-0.
Ο Μύγας έκανε ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα από δεξιά και ο Κάπελ με κοντινό πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πανιωνίου.
Μετά το γκολ, ο Παναιτωλικός δείχνει να ελέγχει το παιχνίδι, ενώ οι όποιες προσπάθειες του Πανιωνίου για την ισοφάριση, μένουν ημιτελείς.
73': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κόρμπο να παίρνει τη θέση του Φωτάκη.
75': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό και κόκκινη κάρτα στον Χατζηισαΐα, που έδιωξε τη μπάλα πάνω στη γραμμή, χρησιμοποιώντας το χέρι του.
Το πέναλτι κέρδισε ο Άλβες, που ανέλαβε και την εκτέλεση.
Χαμένο πέναλτι για τον Παναιτωλικό, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει το σουτ του Άλβες.
77': Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μαλεζά, που κάνει το 2-0.
Ο Μαρτίνες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μύγας με κεφαλιά-πάσα βρήκε τον Μαλεζά, ο οποίος με κοντινό πλασέ, διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Αγρινίου.
80': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κουτρομάνο να παίρνει την θέση του Μπεχαράνο.
81': Πέναλτι για τον Πανιώνιο σε ανατροπή του Μπουμάλ από τον Μαλεζά, ο οποίος βλέπει την κόκκινη κάρτα σαν τελευταίος παίκτης.
Ο Ράφαελ αποκρούει την εκτέλεση του Μπουμάλ, αλλά ο Γιάννου παίρνει το ριμπάουντ και μειώνει σε 2-1.
88': Νέο πέναλτι για τον Παναιτωλικό σε ανατροπή του Μαρτίνες από τον Ιμπαγάσα
Δεύτερη απόκρουση του Παπαδόπουλου, αυτή τη φορά στο σουτ του Μαρτίνες. Παραμένει το 2-1.
Ένα λεπτό νωρίτερα, ο ίδιος παίκτης είχε χάσει τεράστια ευκαιρία, όταν έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Πάνος έδιωξε πάνω στη γραμμή
Τέλος του αγώνα στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός νίκησε 2-1 τον Πανιώνιο με γκολ των Κάπελ και Μαλεζά. Για τους ηττημένους σκόραρε ο Γιάννου.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ...