Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός 1-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε όλα όσα συμβαίνουν στην Τρίπολη, όπου ο Αστέρας υποδέχεται τον Παναθηναϊκό.
Η αποψινή ήττα του ΠΑΟΚ στην Ξάνθη σε συνδυασμό με τη χθεσινή εντός έδρας ισοπαλία του Ολυμπιακού απέναντι στον ΠΑΣ, δίνουν έξτρα κίνητρο στους φιλοξενούμενους που με νίκη ξεπερνούν τους "ερυθρολεύκους" και πλησιάζουν στο -3 τους Θεσσαλονικείς.
Φυσικά και οι γηπεδούχοι θα ψάξουν τη νίκη μέσα στο γήπεδό τους για να ανέβουν βαθμολογικά.
Νωρίτερα προέκυψε θέμα μα τη διεξαγωγή του αγώνα λόγω εισόδου οπαδών των φιλοξενούμενων στην κερκίδα, παρά το γεγονός πως δεν είχαν προμηθευτεί εισιτήρια.
Τελικά, αποχώρησαν χωρίς παρατράγουδα και το ματς θα διεξαχθεί κανονικά.
Για να δούμε τις συνθέσεις των αποψινών αντιπάλων...
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με Κοσίσκι, Λούι, Τσοκάνη, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Ζησόπουλο, Κουρμπέλη, Γιαννιώτα, Πάρα, Φερνάντες, Μάσα.
Ενώ ο Παναθηναϊκός με τους Στιλ, Κουτρουμπή, Σίλντενφελντ, Νάνο, Τριανταφυλλόπουλο, Μέντες, Λαγό, Ζέκα, Ατζαγκούν, Πέτριτς, Μπεργκ.
Στον πάγκο για τους Αρκάδες: Θεοδωρόπουλος, Μπαράλες, Τιέ Μπι, Παντελιάδης, Μουνάφο, Μαπασέτας, Μπαντιμπανγκά.
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Δώνης, Μπαϊράμι, Μπούι, Ντίνας.
1' Σέντρα στο ματς!
7' Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με καταπληκτικό σουτ του Μάσα να καταλήγει άουτ.
Στο ριπλέι φάνηκε πως η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Στιλ. Τυχερός ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού...
12' Πολύ κακό τελείωμα του Πέτριτς που σούταρε από το ύψος της περιοχής και έστειλε την μπάλα απελπιστικά άουτ.
14' Σπουδαία επέμβαση του Στιλ σε σουτ του Γιαννιώτα από κοντά!
Ταχύτατη αντεπίθεση των γηπεδούχων και ατομική ενέργεια του Τσοκάνη από αριστερά, πριν η μπάλα φτάσει στον Γιαννιώτα.
20' Νέα μεγάλη επέμβαση του Στιλ που νίκησε με το πόδι σε έξοδο τον Πάρα. Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα!
Λανθασμένη υπόδειξη του βοηθού που σηκώνει οφσάιντ ενώ ο Μπεργκ έβγαινε μόνος με τον Κοσίτσκι.
30' ΓΚΟΛ 1-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
Ο Ζέκα κάνει ωραία ατομική ενέργεια και σέντρα από τα δεξιά. Ο Λαγός αφύλαχτος μέσα στην περιοχή με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ανοίγει το σκορ.
35' Καλή προσπάθεια του Γιαννιώτα που χορεύει τον Νάνο αλλά σουτάρει πάνω από το δοκάρι.
36' ΓΚΟΛ 1-1 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ!
Μετά από κόρνερ ο Σανκαρέ νικά όλη την άμυνα του "τριφυλλιού", ο Στιλ εκτιμά λάθος την πορεία της μπάλας, βάζει λάθος τα χέρια του και το... πλεχτό κουνιέται.
40' Εκτέλεση φάουλ από τον Λούι, μπλοκάρει σταθερά ο Στιλ.
45' Ξανά διπλή μεγάλη επέμβαση του Στιλ σε σουτ από Φερνάντες και Τσοκάνη!
Μπορεί να έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης στο γκολ που δέχτηκε ο Στιλ, αλλά έχει πραγματοποιήσει 3-4 καταπληκτικές επεμβάσεις.
45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
51' Ο Γιαννιώτας βγαίνει ξανά στην πλάτη της άμυνας αλλά βιάζεται και σουτάρει πολύ άστοχα.
55' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπαϊράμι αντί του Ατζαγκούν.
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Φερνάντες που βγαίνει και αυτός στην πλάτη της άμυνας αλλά πλασάρει έξω.
Πολλά προβλήματα στον άξονα για τον Παναθηναϊκό. Δεν πιέζουν τα χαφ και οι αμυντικοί είναι μονίμως εκτεθειμένοι.
Έμμεσο μέσα στην περιοχή για τον Παναθηναϊκό.
Ο Μπεργκ έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Πέτριτς που δεν νίκησε τον Κοσίτσκι, όμως στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα από παίκτη του Αστέρα.
Τελικά περνάει χωρίς κάτι καλό για τον Παναθηναϊκό η φάση.
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά στη θέση του Γιαννιώτα.
69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπούι αντί του Μέντες.
70' Αλλαγή και για τον Αστέρα. Μπαράλες στη θέση του Πάρα.
71' Προβολή του Γκοϊάν και δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Στιλ.
74' Σουτ από τον Μπούι, η μπάλα άουτ.
75' Τρίτη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Πέτριτς.
80' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Παντελιάδης αντί του Φερνάντες.
82' Κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ και φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους.
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+1' Καλή ατομική ενέργεια του Μπαράλες και σουτ από δύσκολη γωνία, μπλοκάρει ο Στιλ.
90'+3' Λήξη του αγώνα.