Πανιώνιος-ΟΦΗ

Με ένα γκολ του Κολοβού (52') και ένα του Γιάννου (70') ο Πανιώνιος νίκησε με 2-0 τον ΟΦΗ.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΟΦΗ, το οποίο είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 15:00, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 15η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς ύστερα από 12 ματς που έχουν δώσει.
Οι φιλοξενούμενοι είναι στην 14η θέση με δύο πόντους περισσότερους από τον σημερινό τους αντίπαλο.
Αμφότεροι έρχονται από άσχημο αποτέλεσμα. Ο Πανιώνιος έχασε με 2-1 στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό. Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 2-0 από τον Λεβαδειακό στην Κρήτη.
Αυτό είναι το πρώτο ματς του Μαρίνου Ουζουνίδη στον πάγκο των "κυανέρυθρων".
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Παντίδος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Σιώπης, Μητρόπουλος, Ιμπαγάσα, Φούντας, Μπουμάλ, Γιάννου.
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Γκίνη, Κολοβός, Γκέζος, Μπούζας, Μασούρας, Πάνος.
ΟΦΗ (Γκατούζο): Λόρια, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μονιάκης, Μακρής, Λαμπρόπουλος, Φερνάντες, Μεϊτέ, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Τζορτζ.
Στον πάγκο των Κρητικών είναι οι Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Πετρόπουλος, Ροβίθης, Μανιδάκης, Μπολάκης, Μαραθιανός.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος και βοηθοί του οι Δαμιανός Ευθυμιάδης, Λεωνίδας Φραγκιαδάκης. Τέταρτος ο Σταύρος Μάνταλος.
Έναρξη στο ματς.
7' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο.
Εκτέλεσε ο Ιμπαγάσα, η μπάλα βρήκε στο τείχος.
13' Επικίνδυνη επίθεση από τον ΟΦΗ, αλλά το γύρισμα του Φερνάντεθ από τα δεξιά δεν ήταν καλό.
14' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο.
Αυτήν τη φορά ανέλαβε την εκτέλεση ο Μητρόπουλος, που έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το τέρμα του Λόρια.
15' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ με τον Μερεμπασβίλι, τον σταμάτησε ο Οικονόμου.
16' Αδύναμο σουτ του Μπουμάλ, μπλόκαρε ο Λόρια.
33' Διακοπή στο ματς. Ο Τζορτζ αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα και βρίσκεται πεσμένος στο έδαφος.
Ο Αντώνης Πετρόπουλος ετοιμάζεται να μπει στο ματς αντί του Τζορτζ.
Στο έδαφος ο Τσουλής τώρα, καθώς πήγε να υποδεχθεί την μπάλα και δεν πάτησε καλά.
35' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Πετρόπουλος, έξω ο Τζορτζ.
Η κατοχή της μπάλας είναι 59%-41% υπέρ του Πανιωνίου.
39' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Μακρή ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μερεμπασβίλι, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.
43' Φάουλ σχεδόν πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για τον Πανιώνιο.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Κουτσαίνει ο Ταξιάρχης Φούντας, που δέχθηκε το φάουλ στη προηγούμενη φάση.
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-ΟΦΗ 0-0
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Κολοβός, έξω ο Φούντας.
Ο Φούντας χτύπησε σε μια φάση λίγο πριν την ανάπαυλα, ύστερα από δυνατό μαρκάρισμα που δέχθηκε.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50' Δοκάρι για τον Πανιώνιο.
Τακουνάκι- ασίστ από τον Γιάννου για τον Κολοβό που βγήκε τετ α τετ με τον Λόρια, αλλά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Λόρια. Ο Γιάννου προσπάθησε να απειλήσει στη συνέχεια τη φάσης και ο Στάθης τον σταμάτησε την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή.
52' Γκολ για τον Πανιώνιο, 1-0!
Ο Κολοβός άδειασε αρχικά τον Στάθη και με άπιαστο σουτ νίκησε τον Λόρια, που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα, καθώς η μπάλα μπήκε με γάλη ταχύτητα προς την εστία του και κατέληξε στο... παραθυράκι του.
57' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Ιμπαγάσα τροφοδότησε τον Μπουμάλ, εκτελώντας φάουλ και ο δεύτερος προσπάθησε να βγάλει ασίστ στον Γιάννου και έδιωξε με δυσκολία ο Λόρια.
59' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Ροβίθης, έξω ο Φερνάντεθ.
64' Κίτρινη στον Μεϊτέ, που σταμάτησε αντεπίθεση του Πανιώνιου με τον Γιάννου.
70' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0!
Μακρινή μπαλιά του Μητρόπουλου προς τον Γιάννου, που νίκησε ξέφυγε αρχικά από τον Μεϊτέ και κρέμασε τον Λόρια, σημειώνοντας ένα πανέμορφο γκολ.
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Πάνος, έξω ο Μπουμάλ.
88' Μακρινό σουτ του Ροβίθη η μπάλα έξω.
90' Κεφαλιά του Κολοβού, επέμβαση από τον Λόρια.
90'+1' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Μαραθιανός, έξω ο Μερεμπιασβίλι.
90'+2' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Μπούζας. Έξω ο Ιμπαγάσα.