Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πανθρακικό για την 14η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.

18:58
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Πανθρακικού για την 14η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
19:00
Το "τριφύλλι" με 23 βαθμούς θέλει τη νίκη που θα τον κρατήσει κοντά σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό που βρίσκονται μπροστά του, ενώ οι φιλοξενούμενοι με 10, ψάχνουν τρόπο να ξεφύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού.
19:02
Πάντως, η προϊστορία με τους "πράσινους" γηπεδούχους είναι αρκετά ισορροπημένη, αφού σε 4 ματς ο Παναθηναϊκός έχει μία νίκη, ένα ματς έχει λήξει ισόπαλο και μια φορά νίκησε ο Πανθρακικός.
19:05
Ο Γιάννης Αναστασίου επιλέγει τους Στιλ, Μπούρμπο, Σίλντενφελντ, Μέντες, Νάνο, Λαγό, Ζέκα, Πράνιτς, Καρέλης, Πέτριτς και Μπεργκ για τη βασική ενδεκάδα.
19:07
Οι φιλοξενούμενοι ξεκινούν με τους Αθανασιάδη, Παπαγεωργίου, Μεχία, Τζάνη, Ντιγκινί, Κάσες, Εμπόου, Τσουμάνη, Μπαϊκαρά, Λαδάκη, Ποτουρίδη.
19:13
Στον πάγκο του "τριφυλλιού" κάθονται οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Ατζαγκούν, Δώνης και Ντίνας.
19:14
Και αναπληρωματικοί για τον Πανθρακικό θα είναι οι Πασχαλάκης, Πέρεζ, Χασομέρης, Ζδράβος-Ρίζος, Χρήστου, Ρομέου και Οκάτσι.
19:26
Σχεδόν τα πάντα είναι έτοιμα για τη σέντρα καθώς οι παίκτες των δύο ομάδων μπαίνουν στο γήπεδο.
19:31
1' Ξεκινά ο αγώνας.
19:31
ΓΚΟΛ ΣΤΑ 15 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ!
19:33
Μπεργκ, Πέτριτς και Καρέλης αλλάζουν με κινηματογραφική ταχύτητα την μπάλα και ο τελευταίος με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, 1-0 για τον Πανανθηναϊκό!
19:33
Υπήρξαν υποψίες για οφ σάιντ στον Πέτριτς, αλλά το ριπλέι δείχνει πως η φάση ήταν κανονική.
19:34
2' Σουτ του Μπεργκ, η μπάλα λίγο άουτ.
19:43
12' Σέντρα-σουτ του Πράνιτς στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.
19:56
Ελέγχει το ματς ο Παναθηναϊκός, χωρίς όμως να έχει κάνει κάποια άλλη μεγάλη φάση.
19:58
27΄Πολύ ωραίο σουτ από τον Πέτριτς, δύσκολα σε κόρνερ ο Αθανασιάδης.
19:59
28' Ο Νάνο εκτελεί το κόρνερ και μετά την πρώτη κεφαλιά, ο Μέντες δεν μπορεί για λίγο στο δεύτερο δοκάρι να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
20:07
36' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μπεργκ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά καθυστερεί και τελικά στέλνει την μπάλα ψηλά.
20:10
39' Ξανά ο Μπεργκ, αυτήν τη φορά από πολύ πλάγια θέση όμως, θα κάνει σουτ που θα αποκρουστεί από τον Αθανασιάδη.
20:18
45' Λήξη του πρώτου μέρους.
20:19
Δίκαιο το προβάδισμα του Παναθηναϊκού που έχασε πολλές ευκαιρίες για να το διευρύνει. Χωρίς ουσιαστική φάση ο Πανθρακικός, ο οποίος παραμένει στο ματς όσο το σκορ είναι στο 1-0.
20:34
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:38
49' Κίτρινη κάρτα στον Μέντες.
20:40
51' ΓΚΟΛ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
20:41
Ο Νάνο εκτελεί κόρνερ, ο "Σίφο" πιάνει την κεφαλιά και ο Πέτριτς πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και κάνει το 2-0.
20:45
56' Διπλή αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ρομέου και Οκάτσι αντί των Λαδακη και Τζάνη
20:46
57' Στην πλάτη της άμυνας ξανά ο Μπεργ, όμως ο Εμπόου τον προλαβαίνει και παραχωρεί κόρνερ.
20:50
60' Τρίτο χαμένο τετ α τετ για τον Μπεργκ! Σε ταχύτατη αντεπίθεση ο Καρέλης γυρίζει τέλεια στην καρδιά της περιοχής όπου ο Σουηδός θα νικηθεί και πάλι από τον Αθανασιάδη.
20:56
67' Κεφαλιά του Μπεργκ φεύγει λίγο άουτ.
20:57
Με χαμόγελο αντιδρά ο Σουηδός, ο οποίος έχει απόψε 7 τελικές (τρία τετ α τετ) και καταλαβαίνει πως απόψε μάλλον δεν είναι η βραδιά του...
21:01
72' Πολύ καλό σουτ του Καρέλη, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
21:04
74' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Μπαϊκάρά που χορεύει την άμυνα, όμως το σουτ που θα επιχειρήσει θα το... σώσει πάνω στη γραμμή ο Μπούρμπος.
21:05
76' Μεγάλη φάση με τον Πέτριτς που περνά όποιον βρήκε μπροστά του αλλά η προσπάθειά του καταλήγει άουτ.
21:09
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:09
Ο Πέτριτς βγάζει σέντρα και ο Ζέκα με κεφαλιά κάνει το 3-0.
21:10
80' Διπλή αλλαγή για Παναθηναϊκό. Κλωναρίδης και Δώνης αντί των Καρέλη και Πέτριτς.
21:11
81' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χρήστου αντί του Τσουμάνη.
21:15
83' Ο Ντίνας στη θέση του Πράνιτς.
21:21
90'+2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
21:21
Ο Μπεργκ αυτήν τη φορά δεν αστοχεί και κανει το 4-0.
21:22
90'+3' Λήξη του αγώνα.