Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-Εργοτέλης, για την 15η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

14:48
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας με τον Εργοτέλη για την εμβόλιμη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:51
H Κέρκυρα μετά από σειρά δύσκολων ματς θέλει να επιστρέψει στις νίκες, όμως αυτός που «καίγεται» για το τρίποντο είναι ο Εργοτέλης, ο οποίος μετά από 14 ματς βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας με 7 βαθμούς.
14:52
Οι «Φαίακες» από την άλλη είναι πιο άνετοι, στην ενδέκατη θέση με 15 βαθμούς, ισόβαθμοι με τον Πλατανιά.
14:52
Ας δούμε τις ενδεκάδες τον δύο ομάδων.
14:52
Κέρκυρα (Γρηγορίου): Σέτκους, Μαραγκός, Βενέτης, Καϊκούτ, Γκόμιες, Καρντόζο, Μαρκόβσκι, Κόντος, Χαβίτο, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο
14:52
Στον πάγκο οι: Κουτσαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Ζορμπάς, Ρόχας, Κρητικός, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος
14:52
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Καβουσάκης, Πίτσος, Φίντελεφ, Γκέντσογλου, Τζανακάκης, Κοζορώνης, Καζναφέρης, Γιουσούφ, Ρέντζας, Χαντί, Χαλκιαδάκης
14:53
Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Παμλίδης, Μπογκντάνοφ, Άλαν, Μπαμ Μπαμ, Μπουρσέλης, Κούτρης
14:55
Οι «κιτρινόμαυροι» που αγνοούν τη νίκη απ' την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος, θα αγωνιστούν με τον Γιάννη Ταουσιάνη στον πάγκο μετά την παραίτηση του Παύλου Δερμιτζάκη, ενώ αντιμετωπίζουν και αγωνιστικά προβλήματα, λόγω των απουσιών των Μέγι, Γιοβάνοβιτς και Λυκογιάννη.
14:57
Από την άλλη, ο Μιχάλης Γρηγορίου θα στερηθεί μόνο τον Σεμπάστιαν Ναγιάρ απ' την προσπάθεια για επιστροφή στις νίκες.
14:59
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιάχος, με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο και Τσολάκη
14:59
1' Το παιχνίδι ξεκίνησε
15:02
3' Σουτ του Γιουσούφ, μετά από ασταθή απομάκρυνση του Σέτκους. Κόντραρε η μπάλα και κέρδισαν το πρώτο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι
15:03
4' Πιάνει ξανά μακρινό σουτ ο Γιουσούφ, άουτ η μπάλα
15:04
5' Κι άλλο σουτ του Γιοσούφ -μετά από αναταραχή στην άμυνα της Κέρκυρας- πέρασε άουτ.
15:10
11' Ατυχία για τον Εργοτέλη, με τον Χαλκιαδάκη να πέφτει στο έδαφος ζητώντας αλλαγή, λόγω ενοχλήσεων
15:11
12' Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μπαμ Μπαμ στη θέση του τραυματία Χαλκιαδάκη.
15:12
13' Καλή στιγμή για την Κέρκυρα, με σουτ του Κόντου, διώχνει ο Καβουσάκης σε κόρνερ.
15:17
17' Σουτ του Ρέντζα από αριστερά, έκοψε ο Σέτκους με το πόδι και απομάκρυνε ο Βενέτης πριν η μπάλα φτάσει στο τέρμα
15:22
23' Κίτρινη κάρτα στο Φιντέλεφ για σκληρό μαρκάρισμα
15:23
24' Σουτ του Κόντου λίγο μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
15:26
27' Τέταρτο κόρνερ στο ματς για τον Εργοτέλη, περνάει ανεκμετάλλευτο
15:31
32' Σουτ του Μαρκόφσκι, μπλοκάρει ο Καβουσάκης. Καλή στιγμή για την Κέρκυρα μετά από αρκετή ώρα.
15:33
33' Σουτ του Καϊκούτ λίγο έξω απ' την περιοχή, απομακρύνει ο Καβουσάκης
15:37
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ!
15:38
Ο Γιουσούφ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά, ο Φιντέλεφ έπιασε αρχικά την κεφαλιά, με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Στην επαναφορά όμως με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σέτκους.
15:45
45+1' Σουτ του Χαβίτο, λίγο έξω απ' την περιοχή, πέρασε ψηλά άουτ
15:46
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου
15:47
Με γκολ του Φιντέλεφ και καλύτερη παρουσία συνολικά στον αγωνιστικό χώρο ο Εργοτέλης προηγείται (1-0) της Κέρκυρας, η οποία έμεινε αρκετά μακριά απ' τον καλό της εαυτό στο πρώτο μισό του ματς.
16:02
46' Δύο αλλαγές για την Κέρκυρα. Ανδρεόπουλος στη θέση του Καρντόζο και Ζορμπάς στη θέση του Βενέτη.
16:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:09
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ
16:12
Ο Κόντος πήρε τη μπάλα μετά από βαθιά μπαλιά του Ανδρεόπουλου, τροφοδότησε τον Καϊκούτ και αυτός από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη, κάνοντας το 1-1 στο ματς.
16:14
56' Σουτ του Μπαμ Μπαμ πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Σέτκους
16:16
59' Άστοχο σουτ του Κόντου
16:19
62' Κίτρινη κάρτα στον Χαντί
16:19
62' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Ρέντζα ο Κούρτης
16:20
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ
16:21
Ο Μαρκόφσκι έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και έφερε το ματς «τούμπα» κάνοντας το 2-1 για την Κέρκυρα
16:22
65' Τρίτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Κόντου ο Ρόχας.
16:24
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ
16:26
Ο Καϊκούτ αυτή τη φορά έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαβίτο και έκανε το 3-1 για την Κέρκυρα.
16:26
68' Κίτρινη κάρτα στον Καϊκούτ
16:30
73' Αδύναμη κεφαλιά του Μαρκόφσκι, μπλοκάρει ο Καβουσάκης
16:32
74' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμες
16:33
76' Κίτρινη κάρτα στον Μπαμ Μπαμ
16:34
77' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στη θέση του Γιουσούφ ο Μπουρσέλης.
16:41
83' Σουτ του Ανδρεόπουλου, ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια του Καβουσάκη
16:47
89' Αποβολή με δεύτερη κίτρινη στο Χαντί, με δέκα ο Εργοτέλης
16:50
Τέλος στο ματς.
16:51
Με μεγάλη ανατροπή η Κέρκυρα επικράτησε 3-1 του Εργοτέλη και τον κράτησε στον πάτο της βαθμολογίας, σκαρφαλώνοντας αυτό στην πρώτη δεκάδα.