Πανθρακικός-Αστ. Τρίπολης

Ισόπαλοι Πανθρακικός και Αστέρας Τρίπολης (1-1). Τζάνης (8') και Γκοϊάν (31') πέτυχαν τα γκολ.

14:47
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης, για την 15η αγωνιστική της Super League.
14:48
Οι γηπεδούχοι είναι στην 16η θέση του πρωταθλήματος με δέκα βαθμούς, ενώ προέρχονται από την ήττα με 4-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.
14:49
Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην 4η θέση του πρωταθλήματος με 24 βαθμούς και στην περασμένη αγωνιστική νίκησαν με 2-0 τη Βέροια στο γήπεδο τους.
14:49
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
14:50
Πανθρακικός (Ρόκα): Αθανασιάδης, Τσουμάνης, Μεχία, Ποτουρίδης, Παπαγεωργίου, Μπαϊκαρά, Εμπόου, Λαδάκης, Τζάνης, Κάσες, Ντιγκινί.
14:51
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Οκάτσι, Πέρεζ, Αράμπα, Χασομέρης, Χρήστου, Ρομέου.
14:52
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Μουνάφο, Τσοκάνης, Μάσα, Νίκο Φερνάντεθ, Μπαράλες.
14:52
Στον πάγκο των Αρκάδων είναι οι Κοσίσκι, Ζησόπουλος, Τιε Μπι, Γιαννιώτας, Μούκαμ, Μπακασέτας, Παπαχρήστος.
14:53
Εκτός αποστολής έχουν μείνει οι τραυματίες Πάρα και Μπαντιμπανγκά από πλευράς φιλοξενούμενων.
14:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Στέφανος Μαντάκης, με βοηθούς τους Ιορδάνη Δημητριάδη, Κυριάκο Μερκενίδη. Τέταρτος είναι ο Δημήτρης Θάνος.
15:01
Έναρξη στο ματς.
15:02
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος, λόγω της βροχόπτωσης που έχει προηγηθεί.
15:04
Έχουν δημιουργηθεί αρκετές... λιμνούλες στο χορτάρι του Δημοτικού Σταδίου Κομοτηνής.
15:06
5' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Μάσα εκτέλεσε φάουλ, ο Μπαράλες υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και αυτή κόλλησε στη λάσπη, με τον Τσοκάνη να το εκμεταλλεύεται, αλλά ο Αθανασιάδης απέκρουσε το σουτ του.
15:08
7' Απειλεί και πάλι ο Τσοκάνης, αλλά το σουτ του μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια δεν πήρε καλή τροχιά, λόγω και του κακού αγωνιστικού χώρου.
15:08
8' Γκολ ο Πανθρακικός, 1-0!
15:09
Ο Ντιγκινί έκανε γλυκιά σέντρα από τα αριστερά και βρήκε μέσα στην περιοχή τον Τζάνη, που με σκαστή κεφαλιά νίκησε τον Θεοδωρόπουλο.
15:11
10' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης να απαντήσει. Ο Μάσα έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή και βρήκε στον Εμπόου με αποτέλεσμα να του στρωθεί ξανά, αλλά ο Αθανασιάδης είπε "όχι" στη δεύτερη του προσπάθεια.
15:13
13' Σουτ του Κουρμπέλη λίγο έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα έφυγε πολύ πάνω από τη εστία του Αθανασιάδη.
15:22
21' Κίτρινη στον Παντελιάδη.
15:24
23' Γεμάτο σουτ του Τζάνη από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Σανκαρέ και έφυγε σε κόρνερ.
15:25
24' Σουτ του Ντιγκινί από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, αλλά δεν ανησύχησε τον Θεοδωρόπουλο.
15:25
25' Σουτ του Μάσα, η μπάλα έξω, χωρίς να χρειαστεί να επέμβει ο Αθανασιάδης.
15:27
26' Καλό σουτ του Μεχία, έδιωξε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.
15:28
28' Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.
15:30
29' Φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού, αλλά οι Μπαράλες, Παντελιάδης καθυστέρησαν και δεν μπόρεσαν να εκτελέσουν.
15:30
29' Δυνατό σουτ του Λούι λίγο έξω από την περιοχή, έδιωξε με δυσκολία ο Αθανασιάδης.
15:31
30' Κίτρινη στον Σανκαρέ.
15:31
31' Γκολ ο Αστέρας, 1-1!
15:32
Άπιαστο σουτ του Γκοϊάν με το αριστερό, δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Αθανασιάδης. Πραγματικά εντυπωσιακό γκολ από τον στόπερ των Αρκάδων.
15:43
42' Εκτέλεση φάουλ από τον Μπαράλες, ο Αθανασιάδης έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση, αλλά η μπάλα του έφυγε μέσα από τα χέρια, όμως την μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.
15:43
42' Σουτ του Μάσα, η μπάλα έξω.
15:45
44' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.
15:46
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
15:47
45' +1' Δυνατό σουτ του Φερνάντεθ από τα δεξιά, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
15:48
Ημίχρονο στην Κομοτηνή. Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1.
16:05
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
16:08
48' Σουτ του Παντελιάδη η μπάλα έξω.
16:10
48' Σουτ του Κάσες ύστερα από στρώσιμο του Τζάνη, στην αγκαλιά του Θεοδωρόπουλου η μπάλα.
16:18
57' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μάσα βγήκε απέναντι από τον Αθανασιάδη, αλλά το πλασέ του κατέληξε λίγο έξω από την εστία του Αθανασιάδη.
16:18
58' Κίτρινη στον Πασχαλάκη, που είναι ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας των γηπεδούχν.
16:21
61' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπακασέτας μέσα, ο Φερνάντεθ έξω.
16:22
61' Κακό σουτ του Μάσα, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.
16:23
62' Κεφαλιά του Μπαράλες, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
16:27
67' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χρήστου μέσα, ο Τζάνης έξω.
16:31
71' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Γιαννιώτας μέσ, ο Μουνάφο έξω.
16:39
78' Σουτ του Ντιγκινί, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
16:41
81' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Πέρεζ στη θέση του Τσουμάνη.
16:43
83' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Πέρεζ, σουτ του Μπαϊκαρά με τη μια, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το τέρμα του Θεοδωρόπουλου.
16:45
85' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος μέσα, ο Τσοκάνης έξω.
16:46
86' Κεφαλιά του Μάσα, η μπάλα έξω.
16:50
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
16:53
90'+ 3' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.
16:55
Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Φάουλ του Τζάνη, έδιωξε ο Θεοδωρόπουλος και ο Χασομέρης αστόχησε σε ανυπεράσπιστη εστία.