ΟΦΗ-Καλλονή

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμη αναμέτρηση στο Γεντί Κουλέ και για τις δύο ομάδες.
Από την μία, η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο θέλει να συνέλθει με... νίκη, έπειτα από τις δύο συνεχόμενες ήττες κόντρα σε Πανιώνιο και Λεβαδειακό.
Απ' την άλλη, η ομάδα της Λέσβου, που αγνοεί το τρίποντο εδώ και τέσσερα ματς, θα προσπαθήσει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Κρήτη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΟΦΗ (Τζενάρο Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μονιάκης, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες Στον πάγκο: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Ροβίθης, Φερνάντεθ, Μεϊτέ, Μπολάκης, Μαραθιανός
Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός, Αντέτζο, Γιορένε, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης, Στεβάνοβιτς, Καμαρά, Χουάνμα Στον πάγκο: Αλέξιτς, Ναβάρο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Πιπίνης, Μίνγκας, Μίνγκας, Μπαρέρα
Λίγος κόσμος στο γήπεδο, πέντε λεπτά πριν τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
3' Πρώτη τελική για την Καλλονή. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαμπούρη, με τον Λορία να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
8' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Καλτσά από το ύψος της περιοχής, μαζεύει ο Λόρια.
13΄ Κίτρινη κάρτα στον Μερεμπασβίλι για θέατρο.
14' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Χογκ νικάει σε τετ-α-τετ τον Πετρόπουλο και στη συνέχεια της φάσης μπλοκάρει και το κοντινό σουτ του Μερεμπασβίλι.
21' Ο ΟΦΗ έχει ισορροπήσει το ματς.
27' Κίτρινη κάρτα στον Γιορέντε.
29' Φάση για τον ΟΦΗ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μερεμπασβίλι, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Χογκ.
38' Kίτρινη κάρτα στον Καλτσά.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Καλλονή
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
46' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Ναβάρο στη θέση του Καμαρά.
54' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Φερνάντεθ στη θέση του Μονιάκη.
57' Ο ΟΦΗ προσπαθεί να πιέσει.
60' Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση
63' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες.
63' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Μπαρέρα στη θέση του Βαλιού.
66' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Πιπίνης στη θέση του Τσαμπούρη.
Άτυχη η ομάδα του Γιάννη Ματζουράκη, που έχασε τους Βαλιό και Τσαμπούρη λόγω τραυματισμών.
68' Πέναλτι για την Καλλονή!
Ο Τριποτσέρης κάνει χέρι, έπειτα από προσπάθεια του Χουάνμα και ο διαιτητής δείχνει σωστά την "άσπρη βούλα".
70' ΓΚΟΛ, 1-0, η Καλλονή με τον Χουάνμα να νικάει τον Λόρια.
73' ΓΚΟΛ, 1-1, ο ΟΦΗ!
Άμεση απάντηση για τους Κρητικούς με κεφαλιά του Μακρή!
79' Φάση για τον ΟΦΗ. Κεφαλιά του Αντελέγιε η μπάλα άουτ.
82' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη, με δέκα συνεχίζει ο ΟΦΗ!
85' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μεϊτέ στη θέση του Λαμπρόπουλου.
86' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Αντελέγιε στέλνει την μπάλα άουτ από το μισό μέτρο!
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
90+5’ Τέλος της αναμέτρησης
ΟΦΗ και Καλλονή ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο «Γεντί Κουλέ»
Ο Χουάνμα άνοιξε το σκορ στο 70’ και ο Μακρής απάντησε δύο λεπτά αργότερα (72’).
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.