Ατρόμητος-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα σε Ατρόμητο και Λεβαδειακό για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

17:09
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Ατρόμητου με τον Λεβαδειακό για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
17:16
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κοντοές, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Μπρίτο, Νάστος, Αγκουαζί, Ούμπιδες, Ναπολεόνι, Παπάζογλου
17:16
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Σκέμπης, Μάντζιος, Κώτσιος, Γεωργιάδης, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Τόμας, Σάντσες, Ορτέγκα, Κονέ
17:17
Στον πάγκο για τους κυανόλευκους: Μπάρκας, Καραμάνος, Τάτος, Λαζαρίδης, Δημούτσος, Φάμπιο
17:17
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Στρατηλάτης, Παππάς, Νικολακάκης, Μάγκας, Γιακουμάκης,
17:17
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
17:18
Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο Περιστέρι, λόγω και των κακών καιρικών συνθηκών.
17:19
1' Σέντρα στο ματς
17:20
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στους 19 βαθμούς, πέντε λιγότερους έχει ο Λεβαδειακός.
17:21
Η ομάδα του Σα Πίντο αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αγώνες, ενώ προέρχεται από ήττα με αντίπαλο τον ΠΑΣ, ενώ ο Λεβαδειακός ύστερα από δύο μεγάλα διπλά, ηττήθηκε στις καθυστερήσεις από τον Ολυμπιακό.
17:23
Υπεροχή του Ατρόμητου στα πρώτα λεπτά.
17:26
7' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
17:27
Εξαιρετική σέντρα του Πίτου Γκαρσία, βρίσκει τον Παπάζογλου και ο τελευταίος με όμορφη κεφαλιά γράφει το 1-0 νωρίς-νωρίς!
17:31
13' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο!
17:32
Βγήκε η μπαλιά-τρύπα για τον Μπρίτο, με την άμυνα του Λεβαδειακού να... κοιμάται, ο άσος του Ατρόμητου έπιασε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα μόλις άουτ!
17:34
Κακός ο Λεβαδειακός που σχεδόν δεν ακουμπά μπάλα και τον Παντελιάδη δικαίως να φωνάζει στους παίκτες του.
17:37
19' Σουτ του Ναπολεόνι που γύρισε ωραία το σώμα του, αλλά έφυγε άουτ η μπάλα.
17:42
21' Πρώτη μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό. Κεφαλιά του Βούκσεβιτς από κοντά, σε ετοιμότητα ο Γκορμπούνοφ.
17:42
22' Νέα απειλή από πλευράς Βοιωτών με το διαγώνιο σουτ του Μάντζιου να φεύγει λίγο άουτ.
17:51
Καλό το τέμπο του ματς, χωρίς φάσεις το τελευταίο δεκάλεπτο.
17:53
34' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Σοτέλο μπαίνει στη θέση του Ορτέγκα.
17:56
37' Βγήκε από τα αριστερά ο Ναπολεόνι, έκανε το γύρισμα στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά δεν υπήρχε κανείς εκεί να εκμεταλλευτεί την μπαλιά.
17:59
41' Κι άλλη αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Μάγκα να παίρνει τη θέση του Κώτσιου.
18:02
43' Φάση για τον Ατρόμητο! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, με αυτή να φτάνει στον Νάστο που έπιασε εν κινήσει το πλασέ, αλλά δεν βρήκε στόχο!
18:07
Ημίχρονο στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο να προηγείται 1-0.
18:07
Στις καθυστερήσεις ο Λεβαδειακός διαμαρτυρήθηκε για ανατροπή-πέναλτι του Ταυλαρίδη στον Μάντζιο. Να συνεχιστεί είπε ο διαιτητής.
18:24
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
18:26
47' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά από κοντά του Αγκουαζί, με τον Σηφάκη να βγάζει εντυπωσιακά και να αποτρέπει το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων.
18:32
53' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.
18:36
58' Κεφαλιά του Βούκσεβιτς, δεν ανησυχεί ο Γκορμπούνοφ που μαζεύει άνετα την μπάλα.
18:41
62' Με αξιώσεις στην επίθεση ο Ατρόμητος, αλλά πολύ άσχημη η πάσα του Κοντοέ και χάθηκε η δυνατότητα δημιουργίας καλής φάσης.
18:43
64' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος μπαίνει στη θέση του Μπρίτο.
18:44
65' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.
18:47
Ο Ατρόμητος είναι αυτός που πιέζει για ένα δεύτερο γκολ, παρά ο Λεβαδειακός για την ισοφάριση.
18:48
69' Αποβολή για τον Λεβαδειακό!
18:49
Μοιραίο λάθος του Ζίτο λίγο έξω απ' την περιοχή του Λεβαδειακού, ο Ναπολεόνι έκλεψε την μπάλα και... ανάγκασε τον αντίπαλό του σε αποβολή με κόκκινη κάρτα, καθώς ο Ιταλός έβγαινε φάτσα με τον Σηφάκη.
18:54
75' Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Φάμπιο αντί του Ναπολεόνι για τον Ατρόμητο και Γκόμεζ αντί Σάντσες για τους Βοιωτούς.
18:56
Δεν απειλεί επ' ουδενί ο Λεβαδειακός, κρατάει άνετα το 1-0 ο Ατρόμητος.
19:00
81' Μέσα ο Δημούτσος, έξω ο Πίτου Γκαρσία για τον Ατρόμητο.
19:01
82' Πολύ κακό το σουτ του Καραμάνου που ουσιαστικά δεν είχε δύναμη και μπλόκαρε άνετα ο Σηφάκης.
19:06
86' Ο Παπάζογλου δε μπόρεσε να βρει την μπάλα και με κεφαλιά να την στείλει στα δίχτυα.
19:09
90' Τεράστια χαμένη για τον Λεβαδειακό με τον Γκορμπούνοφ να βγάζει εντυπωσιακά τη βολίδα του Γεωργιάδη!
19:12
92' Νέα τεράστια επέμβαση του Γκορμπούνοφ που κρατάει το 1-0!
19:13
Λήξη του αγώνα. Νίκη 1-0 για τον Ατρόμητο με καρδιοχτύπι στο φινάλε. Σκόρερ ο Παπάζογλου.