Παναιτωλικός-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του ματς ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Πλατανιά για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας…
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός-Πλατανιάς Χανίων για τη 15η αγωνιστική της Super League.
Ο Παναιτωλικός, που βρίσκεται στη 10η θέση με 18 βαθμούς, θέλει να επιστρέφει στις νίκες, μετά την ισοπαλία με την Καλλονή στη Μυτιλήνη.
Από την άλλη, ο Πλατανιάς, που βρίσκεται στην 12η θέση με 15 βαθμούς, επιθυμεί να συνεχίσει τα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά το τρίποντο επί της Νίκης Βόλου.
Στην μικρή προϊστορία τους, που αφορά το περυσινό πρωτάθλημα, οι δύο ομάδες έχουν από μια νίκη. Οι γηπεδούχοι είχαν επικρατήσει 3-0 στο ματς του Αγρινίου και οι φιλοξενούμενοι 1-0 στο παιχνίδι που έγινε στα Χανιά.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις…
Ο Μάκης Χάβος θα παρατάξει τον Παναιτωλικό με τους εξής 11: Ράφαελ, Κέβιν, Κούσας, Μπεχαράνο, Άλβες, Κάπελ, Καλογέρης, Γοδόϊ, Μαρτίνες, Μύγας, Ετζενγκέλε.
Από πλευράς Πλατανιά, η 11άδα που επέλεξε ο Γιάννης Χριστόπουλος είναι: Ολιμπά, Δημήτρης, Μενδρινός, Μαχαμάτ, Ναζλίδης, Μιλούνοβιτς, Νέπλιακ, Τσουράκης, Ιτούα, Κουλιμπαλί, Τετέ.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους θα βρίσκονται οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Κόρμπος, Μαλεζάς, Μήλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
Αναπληρωματικοί από πλευράς φιλοξενούμενων είναι οι: Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Τσοντάκης, Ζαραδούκας, Ζουμπουλάκης, Αποστολόπουλος, Γιακουμάκης.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος του συνδέσμου Τρικάλων, με βοηθούς τους Δημήτριο Γκάγκα (Λάρισας) και Εμμανουήλ Βλάσση (Λασιθίου). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθηνών).
Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι.
1': Σέντρα του αγώνα.
2': Πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά με τον Ναζλίδη, που βγήκε στην αντεπίθεση και σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
3': "Απαντάει" ο Παναιτωλικός με κεφαλιά του Άλβες μέσα από την περιοχή, αλλά και σε αυτή την περίπτωση, η μπάλα κατέληξε άουτ.
Ο Παναιτωλικός έχει κατοχή της μπάλας και είναι αυτός που πιέζει περισσότερο για την επίτευξη ενός τέρματος.
8': Νέα ευκαιρία για την ομάδα του Αγρινίου. Στο σουτ του Μαρτίνες, ο Ολιμπά αντέδρασε σωστά και στην επαναφορά, ο Γοδόι έστειλε τη μπάλα άουτ.
11': Τρίτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Άλβες που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και σούταρε με δύναμη, αλλά και πάλι ο Ολιμπά βρισκόταν στη σωστή θέση και απέκρουσε.
17': Στην αντεπίθεση ο Πλατανιάς, με τον Ναζλίδη να γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά να σουτάρει άουτ από καλή θέση.
18': Άλλη μια καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μύγα να αστοχεί από κοντά και το 0-0 να παραμένει.
22': Γυριστό σουτ του Άλβες, που κατέληξε χωρίς δύναμη στην αγκαλιά του Ολιμπά. Άλλη μια χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Αγριίνου.
24': ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, που προηγείται 1-0.
Ο Μπεχαράνο έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή και με συρτό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά.
27': Συνεχίζει να πιέζει ο Παναιτωλικός, με τον Καλογέρη να σουτάρει έξω από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.
30': Εκπληκτική ενέργεια από τον Μαρτίνες, που πέρασε δύο παίκτες του Πλατανιά και σούταρε δυνατά από θέση μέσα δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
34': Αλλη μια τελική για τον Παναιτωλικό και πάλι με τον Μαρτίνες, που έκανε το φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Ολιμπά μπλόκαρε εύκολα.
37': Νέα εκπλητική ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Μαρτίνες, που από το ύψος της μικρής περιοχής λάθεψε και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.
44': Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, αρχικά με τον Γοδόι, τον οποίο σταμάτησε ο Ολιμπά και στη συνέχεια με τον Ετζενγκέλε, που έστειλε τη μπάλα άουτ.
Δύο λεπτά νωρίτερα, ο διαιτητής έδειξε την πρώτη κίτρινη κάρτα, την οποία πήρε ο Μύγας.
45'+1': Μετά από αρκετή ώρα, ο Πλατανιάς κάνει αισθητή την παρουσία του με ένα σουτ του Μαχαμάτ που περνάει άουτ.
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. "Χορταστικό" το πρώτο 45άλεπτο, με τον Πανατωλικό να προηγείται 1-0 του Πλατανιά, χάρη σε τέρμα του Μπεχαράνο στο 24ο λεπτό.
Βγήκαν οι δύο ομάδες και όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο Αγρίνιο.
46': Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.
47': Μακρινό σουτ του Μενδρινού, αλλά δεν ανησύχησε ο Ράφαελ.
51': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ έκανε τη σέντρα από αριστερά, αλλά ο Άλβες από το σημείο του πέναλτι, πλάσαρε άουτ.
52': Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Μαρτίνες να δίνει στον Μύγα, αλλά και αυτό το σουτ δεν βρήκε στόχο.
Αφόρητη η πίεση του Παναιτωλικού, που προσπαθεί να πετύχει δεύτερο γκολ.
59': Τεράστια ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Τσουράκη, που νικήθηκε από τον Ράφαελ.
60': "Απαντάει" στο επόμενο λεπτό ο Παναιτωλικός με τον Άλβες, που μπήκε στην περιοχή, αλλά αντί να κάνει σέντρα, προτίμησε να σουτάρει και είδε τον Ολιμπά να λέει "όχι" και σε αυτή την περίπτωση.
61': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Κόρμπο να παίρνει τη θέση του Μύγα.
61': Δεύτερη κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά σε παίκτη του Πλατανιά και συγκεκριμένα τον Τσουράκη.
66': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Βασιλείου να αντικαθιστά τον Άλβες.
Έχει πέσει ο ρυθμός στο τελευταίο δεκάλεπτο.
71': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Φιγκέιρα αντικαθιστά τον Μιλούνοβιτς.
75': Δεύτερη αλλαγή και για τον Πλατανιά, με τον Τσοντάκη να παίρνει τη θέση του Τσουράκη.
76': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.
81': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Ναζλίδη να σουτάρει, αλλά η μπάλα να βρίσκει στον πεσμένο Κούσα και να καταλήγει κόρνερ.
Ένα λεπτό νωρίτερα, ο Πλατανιάς έκλεισε τις αλλαγές του, με τον Γιακουμάκη να παίρνει τη θέση του Μενδρινού.
82': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί
85': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναιτωλικός, με τον Μαλεζά να αντικαθιστά τον Καλογέρη.
90'+4': Λήξη του αγώνα. Ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Πλατανιά Χανίων. "Χρυσός" σκόρερ ο Μπεχαράνο στο 24ο λεπτό.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ...