Βέροια-Νίκη Βόλου

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έβαλε η Βέροια στη Νίκη Βόλου, στο πλαίσιο της 15η αγωνιστικής της Super League, με τον Κάμπορα να ανοίγει το σκορ στο 38' και τον Καλτσά να πετυχαίνει το δεύτερο στο 84ο λεπτό.

17:10
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Βέροια-Νίκη Βόλου.
17:16
Βέροια (Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Μαλόν, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Καλτσάς, Βάθκεθ, Βεργώνης, Μπεν, Κάμπορα, Μπαργκάν.
17:17
Νίκη Βόλου (Τζαναβάρας): Δήμιζας, Καρασαλίδης, Τοσυκάνης, Ίβενς, Μαρινάκης, Αργύρης, Αναστασόπουλος, Μουζακίτης, Ροτζέριο, Μαχλελής, Σκούρτης
17:18
Έναρξη στο ματς.
17:22
Στον πάγκο των γηπεδούχων είναι οι Τζινάρ, Καλί, Παυλίδης, Αρτσέ, Ντουμίτρου, Βούκιτς, Μπατιόν.
17:23
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι Ταμπάκης, Κανταρτζής, Παπουτσογιαννόπουλος, Μέτσε, Γιαννιτσάνης, Σταμπολίεφ, Τζιώρας.
17:24
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς, βοηθοί οι Νίκος Γεωργαράκος, Νικόλαος Καρασαϊδάρης. Τέταρτος ο Ευάγγελος Γρατσάνης.
17:29
8' Απειλεί η Βέροια με τον Βεργώνη που έπιασε τη κεφαλιά, αλλά απομάκρυνε η άμυνα, νέο σουτ του Καλτσά που κόντραρε σε σώματα.
17:32
13' Καλή φάση για τη Νίκη Βόλου. Κεφαλιά του Αργύρη, η μπάλα έφυγε πάνω από την αντίπαλη εστί.α
17:33
17' Πολύ καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Βεργώνης βρέθηκε αμαρκάριστος ιδανικό σημείο, αλλά το σουτ του με το αριστερό δεν ήταν καλό.
17:39
23' Πολύ καλό σουτ του Μουζακίτη, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Καντιμοίρη.
17:47
Μικρή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού δύο ποδοσφαιριστών.
17:48
Σηκώθηκαν Μαχλελής και Βεργώνης.
17:49
Τοποθετήθηκε επίδεσμος στο κεφάλι του Βεργώνη.
17:53
38' ΓΚΟΛ η Βέροια, 1-0!
17:54
Σέντρα απ' τα αριστερά του Μπαργκάν, ο Κάμπορα στην πορεία της μπάλας και από τη μικρή περιοχή έκανε το 1-0.
17:58
43' Κοντά στην ισοφάριση η Νίκη Βόλου. Ο Μουζακίτης βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση και βγήκε απέναντι από τον Καντιμοίρη, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο.
18:00
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
18:02
Φάουλ σε καλή θέση από τα δεξιά για τη Βέροια. Λογικά θα είναι η τελευταία φάση του πρώτου μέρους.
18:04
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Βέροια-Νίκη Βόλου 1-0, χάρη σε γκολ του Κάμπορα στο 38'.
18:18
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:20
46' Απειλεί με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Βέροια. Ο Καλτσάς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπεν βρέθηκε στη μικρή περιοχή και είχε επαφή με την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να πιάσει το σουτ και οι φιλοξενούμενοι έδιωξαν.
18:25
51' Καλή περίπτωση για να απειλήσει η Νίκη Βόλου. Ο Ροζέριο έβγαινε απέναντι από τον Καντιμοίρη, αλλά υποδείχθηκε σε θέση off-side. Οριακή η φάση.
18:38
65' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Σταμπολίεφ μέσα, ο Τσουκάνης έξω.
18:40
67' Εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Δήμιζας.
18:41
68' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Βούκιτς στη θέση του Κάμπορα.
18:42
69' Συρτό σουτ του Καλτσά, η μπάλα έξω.
18:50
77' Σέντρα του Καλτσά, ο Μπεν προσπάθησε με περίτεχνο τρόπο να κάνει το 2-0, αλλά το κέρδος του ήταν τελικά ένα κόρνερ.
18:53
81' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Τζιώρας, έξω ο Μαχλελής.
18:54
81' Αλλαγή και για τη Βέροια. Μέσα ο Ντουμίτρου, έξω ο Μπαργκάν.
18:56
83' Κεφαλιά του Σκούρτη, η μπάλα έξω.
18:56
84' ΓΚΟΛ η Βέροια, 2-0!
18:58
Ανεβασμένη η άμυνα της Νίκης Βόλου και ο Μπεν κουβάλησε ανενόχλητος την μπάλα από το κέντρο και πάσαρε την κατάλληλη στιγμή στον Καλτσά, που σχεδόν σε κενή εστία έκανε το 2-0.
19:00
87' Άρτσε αντί του Βάσκεθ για τη Βέροια.
19:03
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
19:05
90'+1' Κεφαλιά του Βούκιτς, έδιωξε ο Δήμιζας.