Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια του ΠΑΟΚ να διατηρηθεί στο +4 από τον Ολυμπιακό.
17:00
Για να τα καταφέρει θα πρέπει να φύγει με το "διπλό" από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, τη στιγμή όμως που σε ένα ακόμα παιχνίδι παρατάσσεται με σημαντικές απουσίες.
17:01
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Αθανασιάδης, Περέιρα, Σαλπιγγίδης.
17:01
Στον πάγκο: Ιτάνζ, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Σαββίδης, Ποζατζίδης, Κουλούρης, Πούγγουρας.
17:02
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Κοροβέσης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Λίλα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Χαρίσης, Τσάβες, Ναδάλες.
17:02
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Ακόστα, Αυγενικού, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Ντάσιος, Μανιάς.
17:09
Καλός ο καιρός, 12-13 βαθμούς Κελσίου με ηλιοφάνεια κάτι που θα βοηθήσει και τις προσπάθειες των παικτών στο σημερινό παιχνίδι.
17:12
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Βοσκάκης του συνδέσμου Ρεθύμνου.
17:15
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΣ στη σέντρα.
17:23
8' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με το δυνατό ευθύβολο σουτ του Λίλα να περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
17:26
10' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, τελικός αποδέκτης ο Λίλα που έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Γλύκο να διώχνει με υπερένταση.
17:33
17' Απαντάει ο ΠΑΟΚ! Ο Βελλίδης απέκρουσε διαδοχικά τα σουτ από Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη.
17:39
24' Απίθανο ψηλοκρεμαστό πλασέ από τον Τσάβες στην κίνηση και εξαιρετική επέμβαση από τον Γλύκο!
17:40
Παραδόξως ο Βοσκάκης δίνει άουτ...
17:41
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-0!
17:42
Ο Λίλα με "κεραυνό" έξω από την περιοχή νίκησε τον Γλύκο (η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του).
17:44
Βλέπει την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του (έβγαλε την φανέλα).
17:45
Στη φάση του γκολ τραυματίστηκε ο Γλύκος, ο οποίος αποχώρησε με φορείο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
17:46
31' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ιτάνζ πήρε τη θέση του Γλύκου ο οποίος μεταφέρθηκε στα αποδυτήρια.
17:48
33' Ο Αθανασιάδης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, γύρισε το σώμα του, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βελλίδη.
18:00
Τέσσερα λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων λόγω της διακοπής στον τραυματισμό του Γλύκου.
18:02
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
18:04
45+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στους "Ζωσιμάδες".
18:05
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται 1-0 με γκολ του Λίλα.
18:20
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
18:21
46' Ο Τσάβες πήγε να "κρεμάσει" από πολύ μακριά τον Ιτάνζ, αλλά η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ.
18:27
52' Σουτ στην κίνηση από τον Λίλα λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
18:36
Πολύ καλά στημένος ΠΑΣ, ψάχνει εναγωνίως τρόπο για να "ξεκλειδώσει" την άμυνα των γηπεδούχων ο ΠΑΟΚ.
18:38
62' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ: O Ακόστα πέρασε στη θέση του Ίλιτς.
18:41
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Παπαδόπουλος αντί του Κίτσιου.
18:44
69' Παράλληλο γύρισμα από αριστερά για τον Περέιρα, αλλά δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
18:47
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, 2-0!
18:48
Ο ΠΑΣ παίζει εξαιρετικά την κόντρα επίθεση, και ο Κοροβέσης με υποδειγματικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
18:51
Πολύ δύσκολα τα πράγματα πλέον για τον "Δικέφαλο του Βορρά".
18:52
76' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.
18:52
77' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ: Ο Κουλούρης πέρασε στη θέση του Περέιρα.
18:55
80' Η κεφαλιά του Παπαδόπουλου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
19:00
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: O Ντάσιος πέρασε στη θέση του Κοροβέση.
19:01
87' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μανιάς αντί του Τσάβες, που δέχθηκε το χειροκρότημα της εξέδρας.
19:02
88' Αδύναμο πλασέ από τον Αθανασιάδη, δεν απείλησε τον Βελλίδη.
19:07
90' Τρία λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
19:07
90+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 3-0!
19:08
Ο Μανιάς με άπιαστο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
19:08
Αποβάλλεται με δύο κίτρινες κάρτας, η μία επειδή ...έσπασε το σημαιάκι κι η άλλη διότι έβγαλε τη φανέλα του.
19:09
90+4' Τέλος της αναμέτρησης.