ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 3-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα από το sport-fm.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την προσπάθεια του ΠΑΟΚ να διατηρηθεί στο +4 από τον Ολυμπιακό.
Για να τα καταφέρει θα πρέπει να φύγει με το "διπλό" από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, τη στιγμή όμως που σε ένα ακόμα παιχνίδι παρατάσσεται με σημαντικές απουσίες.
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος, Βίτορ, Σκόνδρας, Κάτσε, Τζανδάρης, Γκολάσα, Αθανασιάδης, Περέιρα, Σαλπιγγίδης.
Στον πάγκο: Ιτάνζ, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Σαββίδης, Ποζατζίδης, Κουλούρης, Πούγγουρας.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Κοροβέσης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Λίλα, Τσουκαλάς, Ίλιτς, Χαρίσης, Τσάβες, Ναδάλες.
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Ακόστα, Αυγενικού, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Ντάσιος, Μανιάς.
Καλός ο καιρός, 12-13 βαθμούς Κελσίου με ηλιοφάνεια κάτι που θα βοηθήσει και τις προσπάθειες των παικτών στο σημερινό παιχνίδι.
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Βοσκάκης του συνδέσμου Ρεθύμνου.
1' Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΣ στη σέντρα.
8' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με το δυνατό ευθύβολο σουτ του Λίλα να περνάει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
10' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, τελικός αποδέκτης ο Λίλα που έκανε το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Γλύκο να διώχνει με υπερένταση.
17' Απαντάει ο ΠΑΟΚ! Ο Βελλίδης απέκρουσε διαδοχικά τα σουτ από Αθανασιάδη και Σαλπιγγίδη.
24' Απίθανο ψηλοκρεμαστό πλασέ από τον Τσάβες στην κίνηση και εξαιρετική επέμβαση από τον Γλύκο!
Παραδόξως ο Βοσκάκης δίνει άουτ...
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 1-0!
Ο Λίλα με "κεραυνό" έξω από την περιοχή νίκησε τον Γλύκο (η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του).
Βλέπει την κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό του (έβγαλε την φανέλα).
Στη φάση του γκολ τραυματίστηκε ο Γλύκος, ο οποίος αποχώρησε με φορείο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
31' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ιτάνζ πήρε τη θέση του Γλύκου ο οποίος μεταφέρθηκε στα αποδυτήρια.
33' Ο Αθανασιάδης βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, γύρισε το σώμα του, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βελλίδη.
Τέσσερα λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων λόγω της διακοπής στον τραυματισμό του Γλύκου.
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
45+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στους "Ζωσιμάδες".
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να προηγείται 1-0 με γκολ του Λίλα.
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
46' Ο Τσάβες πήγε να "κρεμάσει" από πολύ μακριά τον Ιτάνζ, αλλά η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ.
52' Σουτ στην κίνηση από τον Λίλα λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
Πολύ καλά στημένος ΠΑΣ, ψάχνει εναγωνίως τρόπο για να "ξεκλειδώσει" την άμυνα των γηπεδούχων ο ΠΑΟΚ.
62' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ: O Ακόστα πέρασε στη θέση του Ίλιτς.
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Παπαδόπουλος αντί του Κίτσιου.
69' Παράλληλο γύρισμα από αριστερά για τον Περέιρα, αλλά δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ, 2-0!
Ο ΠΑΣ παίζει εξαιρετικά την κόντρα επίθεση, και ο Κοροβέσης με υποδειγματικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Πολύ δύσκολα τα πράγματα πλέον για τον "Δικέφαλο του Βορρά".
76' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη.
77' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ: Ο Κουλούρης πέρασε στη θέση του Περέιρα.
80' Η κεφαλιά του Παπαδόπουλου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
84' Αλλαγή για τον ΠΑΣ: O Ντάσιος πέρασε στη θέση του Κοροβέση.
87' Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ: Ο Μανιάς αντί του Τσάβες, που δέχθηκε το χειροκρότημα της εξέδρας.
88' Αδύναμο πλασέ από τον Αθανασιάδη, δεν απείλησε τον Βελλίδη.
90' Τρία λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 3-0!
Ο Μανιάς με άπιαστο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Αποβάλλεται με δύο κίτρινες κάρτας, η μία επειδή ...έσπασε το σημαιάκι κι η άλλη διότι έβγαλε τη φανέλα του.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης.