Πανιώνιος-Ατρόμητος

Πανιώνιος και Ατρόμητος είχαν από ένα ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη και μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Με δέκα έπαιζαν από το 32' οι γηπεδούχοι, καθώς αποβλήθηκε ο Κοντοές. Κολοβός (33' πεν.,46'), Ναπολεόνι (14', 40') σημείωσαν τα γκολ της αναμέτρησης.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Ατρόμητος για την 16η αγωνιστική της Super League, που είναι η τελευταία για το 2014.
Το ματς θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2.
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Παντίδος, Σιώπης, Αργυρόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Μητρόπουλος, Ιμπαγάσα, Κολοβός, Μπουμάλ, Γιάννου.
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Μασούρας, Μπούζας, Φούντας, Χατζηισαΐας, Πάνος, Γκέζος.
Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Ταυλαρίδης, Νάστος, Κοντοές, Φυτανίδης, Αγκουαζί, Πίτου Γκαρσία, Ούμπιδες, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Παπάζογλου.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι Μπάρκας, Κούρος, Τάτος, Γεωργίου, Καραμάνος, Δημούτσος, Λαζαρίδης.
Διαιτητές: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, Δημήτριος Γκάγκας, Χρήστος Μαγιάννης 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Καμπαξής
Ο Πανιώνιος είναι στην 14η θέση με 14 βαθμούς, ενώ προέρχεται από την καλή εμφάνιση στο Καραϊσκάκη με τον Ολυμπιακό, που συνοδεύτηκε όμως με ήττα (2-0).
Ο Ατρόμητος είναι στην 8η θέση με 22 βαθμούς, ενώ την Τετάρτη πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού στο Περιστέρι.
Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο και εντός ολίγου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση.
Έναρξη στο ματς.
1' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο ματς. Κεφαλιά του Παπάζογλου μετά από σέντρα του Ούμπιντες, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
4' Επικίνδυνη φάση από τον Ατρόμητο. Μπαλιά για τον Ναπολεόνι στην πλάτη της άμυνας του Πανιώνιου, αλλά ο Παπαδόπουλος διάβασε τη φάση, βγήκε και έδιωξε.
9' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Πολύ έξυπνη μπαλιά του Ιμπαγάσα, που τράβηξε δύο παίκτες πάνω του και έβγαλε τον Μπουμάλ απέναντι από τον Γκορμπούνοφ, αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων τον νίκησε.
11' Συνεργασία Νάστου-Παπάζογλου, ο δεύτερος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα.
14' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 0-1!
Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες από τα δεξιά, ο Παπαδόπουλος δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ούτε να διώξει καλά την μπάλα και την έστρωσε στον Ναπολεόνι, που με ανυπεράσπιστη εστία άνοιξε το σκορ.
21' Μπαλιά του Κολοβού για τον Μπουμάλ, που μονομάχησε με τον Κοντοέ και δεν μπόρεσε να τον νικήσει και ο Γκορμπούνοφ βγήκε και μπλόκαρε.
22' Σουτ του Παπάζογλου με τ' αριστερό η μπάλα άουτ.
23' Σουτ του Μητρόπουλου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ
26' Δυνατό σουτ του Ναπολεόνι μέσα στην περιοχή, αλλά από πλάγια θέση, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος, αλλά οι σέντρες που έχουν κάνει οι παίκτες του, δεν αποτελούν δύσκολο έργο για τους αμυντικούς του Ατρόμητου.
32' Πέναλτι για τον Πανιώνιο!
Κόκκινη κάρτα στον Κοντόε, που έριξε κάτω τον Μπουμάλ, ενώ έβγαινε φάτσα με τον Γκορμπούνοφ.
33' ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο, 1-1!
Ο Κολοβός έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Γκορμπούνοφ, που έπεσε στη δεξιά και ισοφάρισε.
Ο Κοντοές τα... άκουσε από τους οπαδούς της πρώην ομάδας του κατά την έξοδο του απ' τον αγωνιστικό χώρο.
39' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος θα καλύψει το κενό που δημιουργήθηκε με την αποβολή του Κοντοέ και "θυσιάζεται" ο Ούμπιντες.
40' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 1-2!
Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά, ο Ναπολεόνι σούταρε μέσα απ' την περιοχή ο Παπαδόπουλος τον νικήσε σε πρώτη φάση, αλλά ο Ιταλός επιθετικός τα κατάφερε στη δεύτερη, παίρνοντας το... ριμπάουντ.
45' Ωραίο και δυνατό σουτ του Γιάννου έξω απ' την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Γκορμπούνοφ.
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-Ατρόμητος, 1-2, ενώ οι φιλοξενούμενοι παίζουν με δέκα παίκτες από το 32ο λεπτό.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 2-2!
Εξαιρετική προσπάθεια του Ιμπαγάσα, ενώ ήταν πλησίον του τρεις παίκτες και έδωσε έτοιμο γκολ στον Κολοβό, που δεν λάθεψε και ισοφάρισε για δεύτερη φορά για την ομάδα του.
52' Δοκάρι για τον Πανιώνιο!
Ο Γιάννου έκανε ανάποδο ψαλιδάκι, ύστερα από σέντρα του Ιμπαγάσα και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκορμπούνοφ και στη συνέχεια έσκασε στον αγωνιστικό χώρο. Οριακή η φάση ίσως και να έχει περάσει τη γραμμή η μπάλα.
54' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Δημούτσος αντί του Μπρίτο στο ματς.
59' Σουτ του Γιάννου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου.
60' Σουτ του Μητρόπουλου, δεν ανησυχεί ο Γκορμπούνοφ.
62' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Ατρόμητου, κακό σουτ του Μητρόπουλου η μπάλα έξω.
67' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας μέσα, ο Μπουμάλ έξω.
70' Σωτήριο τάκλιν του Τασουλή σε πολύ καλή αντεπίθεση του Ατρόμητου.
Ο Πανιώνιος πιέζει και ο Ατρόμητος έχει μείνει από δυνάμεις, καθώς είναι με παίκτη λιγότερο εδώ και πολύ ώρα.
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας στη θέση του Μητρόπουλου.
85' Ωραία σέντρα του Ιμπαγάσα από τα αριστερά ο Μασσούρας δεν έπιασε την κεφαλιά όπως θα ήθελε και η μπάλα κατέληξε έξω.
85' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Πάνος στη θέση του Αργυρόπουλου.
87' Κίτρινη στον Αγκουαζί.
90' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου στη θέση του Πίτου Γκαρσία.