AEK-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ απέναντι στον Ατρόμητο, αλλά και το ματς του Πανθρακικού απέναντι στον Ηρακλή Ψαχνών.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για την 3η αγωνιστική του 5ου ομίλου του Κυπέλου Ελλάδας.
Φυσικά το ματς που ξεχωρίζει είναι το ντέρμπι πρωτοπόρων ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ. Πανθρακικός με Ηρακλή Ψαχνών το άλλο ματς.
Πάμε να δούμε την βαθμολογία του ομίλου:
1.ΑΕΚ (4) 2.Ατρόμητος (4) 3.Πανθρακικός (2) 4.Ηρακλής Ψαχνών (0)
Οι συνθεσεις στο ΑΕΚ-Ατρόμητος ΑΕΚ (Δέλλας): Ανέστης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μάνταλος, Αραβίδης, Μπρέσεβιτς Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Λαζαρίδης, Κατσουράνης, Κοντοές, Αγκουαζί, Γκαρσία, Ουμπξντες, Τάτος, Μπρίτο, Ναπολεόνι
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για ζέσταμα.
Σιγά σιγά αρχίζουν να γεμίζουν οι κερκίδες στο ΟΑΚΑ!
Ο Κώστας Κατσουράνης που ξεκινάει βασικός για τους Περιστεριώτες αποδοκιμάστηκε από την πλειοψηφία του κόσμου της ΑΕΚ.
"Το γήπεδο στηρίζουμε και ανάλογα ψηφίζουμε" το κεντρικό πανό των φανατικών οπαδών της ΑΕΚ, το οποίο κάνει το γύρο του γηπέδου.
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος
Οι παίκτες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
1' Σέντρα σε όλα τα ματς
4' Ο Μπρέσεβιτς κάνει ωραίο γύρισμα, ο Γκουρμπούνοφ μαζεύει.
5' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 1-0! Ο Αραβίδης τισμπάει την μπάλα από τον Γκουρμπούνοφ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Η φάση ξεκίνησε έπειτα από λάθος του Κατσουράνη. Ιδανικό ξεκίνημα για την Ένωση, σε περιπέτειες μπαίνει ο Ατρόμητος.
13' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου έκανε την σέντρα, ο Μπρέσεβιτς δεν βρήκε καλά την μπάλα που πέρασε άουτ.
20' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε εκατοστά άουτ.
21' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραβίδη η μπάλα λίγο άουτ.
24' Κίτρινη κάρτα στον Κατσουράνη.
30' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 2-0! Ο Λαμπρόπουλος με ωραία κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Την ίδια ώρα παραμένει το 0-0 στο ματς του Πανθρακικού με τον Ηρακλή Ψαχνών.
39' Ο Πεταυράκης κάνει το γύρισμα, ο Λαζαρίδης βάζει την προβολή πριν τον Μπρέσεβιτς.
44' Κίτρινη κάρτα στον Αγκουαζί
ΓΚΟΛ 1-0 ο Πανθρακικός με τον Χασομέρη.
45' Με 10 ο Ατρόμητος. Δολοφονικό μαρκάρισμα του Πίτου Γκαρσία στον Ανάκογλου. Ο Σιδηρόπουλος δείχνει σωστά κόκκινη κάρτα.
45+2' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Γκουρμπούνοφ διώχνει κεφαλιά τογ Μπρέσεβιτς.
Ημίχρονο σε όλα τα γήπεδα.
Η ΑΕΚ προηγείται 2-0 του Ατρόμητου, ενώ ο Πανθρακικός 1-0 κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών.
Με αυτά τα αποτελέσματα μένει έξω ο Ατρόμητος.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο ματς
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δημούτσος στη θέση του Τάτου.
46' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κάνει το σουτ και η μπάλα τρανφάζει το δοκάρι.
51' Σουτ του Μάνταλου, ο Γκουρμπούνοφ μπλοκάρει.
54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πλατέλλας δεν μπορεί να νικήσει τον Γκουρμπούνοφ από θέση τετ-α-τετ.
56' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Νάστος κάνει το σουτ, ο Ανέστης μπλοκάρει.
58' ΓΚΟΛ 3-0 η ΑΕΚ! Ο Τζανετόπουλος κλέβει την μπάλα, παίζει το ένα δύο με τον Μάνταλο και τελειώνει με πλασέ τη φάση.
61' Δεν σταματάει την πολιορκία η ΑΕΚ. Σουτ του Αραβίδη, διώχνει ο Γκουρμπούνοφ.
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γεωργίου πέρασε στο ματς στη θέση του Μπρίτο.
ΓΚΟΛ 2-0 ο Πανθρακικός με τον Αράμπα
66' Από μία κίτρινη σε Ρόβα και Ναπολεόνι.
66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης στη θέση του Αραβίδη
ΓΚΟΛ 2-1 μειώνει ο Ηρακλής Ψαχνών με τον Χιμότζι.
69' Φάση για τον Ατρόμητο. Σουτ του Δημούτσου η μπάλα άουτ.
74' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στη θέση του Μπρέσεβιτς πέρασε ο Γιόχανσον.
Ντεμπούτο για τον Σουηδό μέσο με την φανέλα της Ένωσης.
76' Καλή φάση για τον Ατρόμητο. Η μπάλα στρώθηκε στον Κοντοέ, αλλά το πλασέ του έφυγε πολλά μέτρα άουτ.
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Κοντοέ πέρασε ο Κιβρακίδης.
80' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπαρμπόσα αντί του Τζανετόπουλου.
88' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου η μπάλα άουτ.
90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κιβρακίδης έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ από το ύψος του πέναλτι.