Παρακολουθήστε σε real time μέσω του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση της Βέροιας με την Καλλονή για την 11η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FΜ 94,6.
Παρακολουθήστε σε real time μέσω του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση της Βέροιας με την Καλλονή για την 11η (εξ' αναβολής) αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FΜ 94,6.
Καλησπέρα σε όλους.
Σέντρα στο ματς
7' Μακρινό σουτ του Μπατιόν, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να φεύγει άουτ.
8' Γκολ η Βέροια!
Λάθος στο χώρο του κέντρου για την Καλλονή, με τον Μπεν να κλέβει να βγαίνει από τα αριστερά και να κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Καλτσάς από κοντά με το όγδοο φετινό του τέρμα κάνει το 1-0!
Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Βέρτζος, Μπράβο, Αμαραντίδης, Μπατιόν, Παυλίδης Βεργώνης, Μπαργκάν, Καλτσάς, Μπεν
Καλλονή: Χογκ, Αντέγιο, Χωριανόπουλος, Αναστασιάδης, Καλτσάς, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Βαλιός, Μίνγκας, Χουάνμα
14' Ο Τσαμπούρης απ' τα δεξιά δίνει στον Χουάνμα στην μεγάλη περιοχή της Βέροιας, όμως το τελείωμά του είναι πολύ κακό.
15' Μεγάλη φάση για την Καλλονή!
Ανοργάνωτη η άμυνα της Βέροιας, με τον Χουάνμα να την πιάνει στον ύπνο, απέφυγε τον Βέρτζο, έκανε το σουτ όμως ο Καντιμοίρης με τα πόδια λέει όχι!
16' Γκολ για την Καλλονή!
Μετά από εκτέλεση κόρνερ για την Καλλονή, η άμυνα των γηπεδούχων δεν μπόρεσε να διώξει, ο Χουάνμα πήδηξε ψηλά και νικώντας τους πάντες έγραψε το 1-1!
18' Κίτρινη κάρτα στον Μπατιόν.
26' Ο Μπεν βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή της Καλλονής, θέλησε να σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα αφότου χτύπησε στον Αναστασιάδη, στη συνέχεια πάνω του και έφυγε άουτ.
38' Σουτ του Μπαργκάν δεν ανησυχεί ο Χογκ.
44' Μακρινό συρτό σουτ του Μπεν, δεν βρίσκει στόχο με τον Χογκ να ελέγχει την μπάλα.
Ημίχρονο στη Βέροια. Στο 0-0 η τοπική ομάδα με την Καλλονή.
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Σέντρα στην επανάληψη.
47' Πολύ καλή στιγμή για την Καλλονή. Φάση διαρκείας στην εστία της Βέροιας, με το πρώτο σουτ του Τσαμπούρη να κοντράρει, την μπάλα να φτάνει στον Καλτσά που σουτάρει, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
50' Χουάνμα και Αναστασιάδης θέλησαν να μπουν στην πορεία της μπάλας, όμως αυτή κατέληξε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη.
Παραλίγο να κάνει μοιραίο λάθος ο Αναστασιάδης όταν πήγε να διώξει πάνω στον Μπεν, ωστόσο ο Χογκ έγκαιρα βγήκε και μάζεψε την μπάλα.
Ξεπεράσαμε τη μια ώρα αγώνα, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες.
63' Αλλαγή για τη Βέροια. Μέσα ο Άρτσε, έξω ο Μπατιόν.
64' Μεγάλη φάση για τη Βέροια.
Εντυπωσιακή κίνηση του Μπεν που άλλαξε πορεία στο σώμα του και απέφυγε τον αντίπαλό του, έκανε το εν κινήσει σουτ, αλλά ο Χογκ εκτινάχθηκε και το έβγαλε!
67' Δοκάρι για τη Βέροια!
Μετά από φάση διαρκείας κι ενώ προς στιγμήν ο Χογκ είχε βγει μακριά από την εστία του, ο Καλτσάς έγινε κάτοχος της μπάλας και σούταρε δυνατά με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της Καλλονής και στην εξέλιξη το σουτ του Μπαργκάν να φεύγει άουτ!
69' Αρκετά ψηλά άουτ η μπάλα σε κεφαλιά του Μαλόν.
73' Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Μέσα ο Καμαρά, έξω ο Μίνγκας για την Καλλονή, ενώ για τη Βέροια μπήκε ο Κάμπορα αντί του Παυλίδη.
79' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Βέροια όταν ο Καλτσάς βγήκε τετ-α-τετ, αλλά έκανε πολύ κακό κοντρόλ και έχασε την δυνατότητα να εκτελέσει τον Χογκ!
81' Μέσα ο Γεωργιάδης, έξω ο Μπαργκάν για τη Βέροια.
84' Μέσα ο Μπαρέρα, έξω ο Χουάνμα για τους νησιώτες.
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, στο 1-1 οι δύο ομάδες.
Λήξη του αγώνα. Στο 1-1 οι δύο ομάδες.