Πλατανιάς-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time μέσω του www.sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πλατανιά με τον Πανιώνιο για την 11η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FΜ 94,6.
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Πανιώνιο.
Αρκετά… πρόωρος τελικός θα μπορούσε να χαρακτηριστεί το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να «μάχονται» για βαθμούς που θα τους απομακρύνουν απ’ τις επικίνδυνες θέσεις.
Στη 12η θέση βρίσκεται ο Πλατανιάς με 18 βαθμούς, τρεις περισσότερους απ’ τον Πανιώνιο που βρίσκεται κάτω απ' τη ζώνη του υποβιβασμού (15η θέση), ισόβαθμος με τον Λεβαδειακό.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπα, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Δημήτρης, Τέτε, Αγκιλέρα, Μπεριάν, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς, Τόρες
Στον πάγκο οι: Κοκκάλας, Μαχαμάτ, Φιγκέριρα, Ναζλίδης, Γουνδουλάκης, Μενδρινός, Ζαραδούκας
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Γιαννακόπουλος, Αργυρόπουλος, Παντίδος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Μητρόπουλος, Σιώπης, Ιμπαγάσα, Μπουμάλ, Κολοβός, Γιάννου
Στον πάγκο οι: Παπαδόπουλος, Κόρμπος, Χατζηισαΐας, Πάνος, Γκέζος, Μασούρας, Μπούζας
Στην αποστολή του Πανιωνίου συμπεριλαμβάνονται για πρώτη φορά οι νεοαποκτηθέντες Ρισβάνης και Κόρμπος, με τον πρώτο να παίρνει φανέλα βασικού, ενώ ο Ιμπαγάσα επέστρεψε στην ενδεκάδα απ’ την τιμωρία του. Εκτός έμειναν ο Φούντας λόγω τραυματισμού στην τελευταία προπόνηση και ο τιμωρημένος Τασουλής.
Με τις απουσίες των Νέπλιακ, Γιακουμάκη, Κουλιμπαλί και Τζίλβαν θα παραταχθεί ο Πλατανιάς, ενώ επέστρεψαν οι Μιλούνοβιτς και Τσουράκης.
Οι καλές εμφανίσεις στα εντός έδρας ματς είναι το «όπλο» του Πλατανιά μέχρι τώρα, με τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία ματς που έχει δώσει στα Περιβόλια.
Οι «κυανέρυθροι» από την άλλη, δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμα μακριά απ’ τη Νέα Σμύρνη, όμως ταξίδεψαν στα Χανιά με αυτοπεποίθηση μετά τις καλές εμφανίσεις κόντρα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι
1' Σέντρα στο παιχνίδι
1' Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου στα 30 δευτερόλεπτα του ματς, για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Τσουράκη.
3' Δυνατό σουτ του Μπουμάλ, κόντραρε στον Μπανανά
6’ Σουτ του Σιώπη από μακριά, έδιωξε σε κόρνερ ο Ολιμπά
8' Σουτ του Τσουράκη πέρασε άουτ
10' Εκτέλεση φάουλ του Μπουμάλ από δεξιά, μπλόκαρε ο Ολιμπά
Δυνατά μπήκε ο Πανιώνιος στα πρώτα δέκα λεπτά του ματς, όμως ο Πλατανιάς ισορρόπησε το παιχνίδι μέχρι το 15'
18' Κεφαλιά του Τόρες, η μπάλα άουτ
22' Φοβερή ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Τσουράκη να τροφοδοτεί στο ύψος του πέναλτι τον Αγκιλέρα, όμως αυτός σούταρε ψηλά άουτ.
26’ Διπλή ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σουτ του Τσουράκη απομάκρυνε ο Γιαννακόπουλος, με την μπάλα να φτάνει στον Μπεριάν, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στην άμυνα και πέρασε κόρνερ.
32' Δυνατό σουτ του Τσουράκη λίγο έξω απ' την περιοχή, πέρασε ελάχιστα άουτ
36΄Εκτέλεση φάουλ για τον Πλατανιά σε καλή θέση, με τον Μιλούνοβιτς. Η μπάλα στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου.
38' Άστοχη κεφαλιά του Τετέ
39' Τριπλή ευκαιρία για τον Πλατανιά! Το σουτ του Τόρες διώχνει ο Γιαννακόπουλος, με τον Παντίδο να απομακρύνει στη συνέχεια, όμως η μπάλα σταμάτησε στον Μπεριάν. Το δικό του σουτ κόντραρε για να καταλήξει ξανά στον Τόρες, όμως το δεύτερο σουτ που επιχείρησε έδιωξε ο πορτιέρο των «κυανέρυθρων» σε κόρνερ.
Πιέζει ασφυκτικά ο Πλατανιάς, με τον Πανιώνιο να δείχνει αποσυντονισμένος μετά το πρώτο τέταρτο
44' Εκτέλεση φάουλ του Ιμπαγάσα, μπλόκαρε εύκολα ο Ολιμπά
44' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα για φάουλ στον Μπουμάλ
45' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουμάλ, μπλοκάρει ο Ολιμπά
Τέλος του ημιχρόνου
Πλατανιάς και Πανιώνιος πήγαν με το 0-0 στα αποδυτήρια, με τους Χανιώτες να έχουν τον έλεγχο και τις ευκαιρίες στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου.
Ξεκίνησε το παιχνίδι
47' Κίτρινη κάρτα στον Μπεριάν
49' Σουτ του Κολοβού, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Ολιμπα
52' Κίτρινη κάρτα στον Σιώπη
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Ο Τόρες τσίμπησε τη μπάλα πριν τον Ρισβάνη, τροφοδότησε τον Μιλούνοβιτς και αυτός με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για τους Χανιώτες
58' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Τη θέση του Σιώπη πήρε ο Κόρμπος, στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα των «κυανέρυθρων».
59'ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Αποβάλλεται ο Οικονόμου με δεύτερη κίτρινη, ενώ είχε πάρει την πρώτη στα 30 δευτερόλεπτα του ματς.
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Κολοβού ο Πάνος.
66' Σουτ του Μιλούνοβιτς, ψηλά άουτ
67' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Μπεριάν ο Γουνδουυλάκης
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Ο Τετέ τροφοδότησε τον Γουνδουλάκη, με τον Γιαννακόπουλο να απομακρύνει την μπάλα στο σουτ του. Στην επαναφορά όμως η μπάλα έφτασε στον Μιλούνοβιτς, που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
74' Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ιμπαγάσα -που καταχειροκροτήθηκε απ' τον κόσμο- ο Μπούζας
78' Σουτ του Αποστολόπουλου, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο να μπει ξανά στο παιχνίδι, με τον Μπουμάλ αμαρκάριστο μπροστά στην εστία του Ολιμπά να στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
81' Με μεγάλη... χαμένη ευκαιρία απάντησε ο Πλατανιάς, με τον Τόρες να σουτάρει άουτ
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
Μετά από σέντρα του Δημήτρη ο Τόρες έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 3-0 για τον Πλατανιά, που «κλειδώνει» το τρίποντο
85΄Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Τσουράκη -που ζήτησε να αποχωρήσει- ο Μαχαμάτ
Τέλος στο ματς.
Ο καταιγιστικός Πλατανιάς επιβλήθηκε 3-0 του Πανιωνίου και για πέμπτο συνεχόμενο ματς στην έδρα του συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις.
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το ματς. Καλό βράδυ.