ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα σε όλους! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λεβαδειακό στους Ζωσιμάδες.
Στους 23 βαθμούς και οι δύο ομάδες που θέλουν άμεσα... ανάσα.
Σε κακό φεγγάρι οι γηπεδούχοι που προέρχονται από τέσσερις συνεχόμενες ήττες στη Σούπερ Λίγκα, με τελευταία αυτή απ’ τον Ατρόμητο στο Περιστέρι (1-0).
«Ανέβηκαν» τελευταία οι «πράσινοι» που επωφελήθηκαν την έδρα τους και πήραν δύο συνεχόμενες νίκες στη Λιβαδειά, με αποκορύφωμα αυτή της προηγούμενης αγωνιστικής επί του Άρη (4-3).
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Κοροβέσης, Γιάκος, Ακόστα, Ίλιτς.
Λεβαδειακός (Καραγεωργίου): Πζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Χαραλάμπους, Λουκογιάννης, Ιντζίδης, Κονέ, Ορτέγκα, Κώτσιος, Γεωργίου, Μάνζτιος, Ροτζέριο.
Στον πάγκο για τους Γιαννιώτες: Αμπάρης, Ντάσιος, Μπέριος, Κυβελίδης, Χαρίσης, Κρητικός, Αυγενικού
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Στρατηλάτης, Μάγκας, Γιάντσης, Πετράτζι, Καπό, Βαρέλα, Μιλοσάβλιεφ
Το δελτίο του νεοαποκτηθέντα Κίτου του ΠΑΣ Γιάννινα δεν βγήκε έγκαιρα και δεν θα μπορέσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του.
Ντεμπούτο σήμερα για τον Γιάννη Πετράκη στον ΠΑΣ που ελπίζει να επαναφέρει την ομάδα του στις επιτυχίες
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα στους Ζωσιμάδες..
Λίγος κόσμος αυτή τη στιγμή στο γήπεδο, περίπου 1.000 φίλοι του ΠΑΣ.
1' Ξεκίνησε ο αγώνας
Πρώτο κόρνερ στον αγώνα με τον Μιχαήλ να διώχνει την μπάλα προ του Μάντζιου
Πέρασε δίχως να απειλήσει ο Λεβαδειακός
Ξαφνικό σουτ του Μάντζιου, στην αγκαλιά του Βελλίδη η μπάλα που δεν ανησύχησε
9' Καλή στιγμή για το Λεβαδειακό με τον Λυκογιάννη να κάνει το σουτ -ύστερα από ασθενή απόκρουση του Βελλίδη- με τον τελευταίο να διώχνει σε κόρνερ
Καλός ο ρυθμός του αγώνα στα πρώτα λεπτά, το... παλεύουν οι δύο ομάδες για να πάρουν προβάδισμα.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι
Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ιντζίδη, ο Γιάχος έδειξε να συνεχιστεί το ματς, θεωρώντας πως ήταν ακούσιο, ωστόσο ο παίκτης του Λεβαδειακού άλλαξε εντελώς την πορεία της και θα μπορούσε να είχε δοθεί πέναλτι.
20' Δοκάρι για τον ΠΑΣ!
Ο Ακόστα γύρισε ωραία το σώμα του, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και σταμάτησε στο δοκάρι του Πριζόφσκι!
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
Ο Ίλιτς κάνει εξαιρετικό ποστάρισμα, αδειάζει τον προσωπικό του αντίπαλο και με πολύ ωραίο τελείωμα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Λεβαδειακού!
25' Κίτρινη στον Ακόστα
27' Τεράστια διπλή επέμβαση του Βελλίδη και ταυτόχρονα διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
Ο Κολοβέτσιος κάνει τραγικό λάθος με τον Μάντζιο να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Βελλίδη, αλλά τον τελευταίο να τον σταματά στην πρώτη φάση και στην εξέλιξη αν και πεσμένος να σταματά εκ νέου τον επιθετικό των Βοιωτών
31' Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Τσουκαλάς
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους. Πάντα προηγείται 1-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα
Οι Ζωσιμάδες... σηκώθηκαν για δεύτερη φορά στο πόδι, με τον Γιάχο να μην δείχνει την άσπρη βούλα σε καθαρή ανατροπή του Στρούνα απ' τον Χαραλάμπους.
41' Καλή στιγμή μετά από λίγη ώρα, με τον Ίλιτς να πιάνει το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα απ' το δοκάρι του Πριζόφσκι
43' Κίτρινη κάρτα στον Ροτζέριο
Ημίχρονο στους Ζωσιμάδες. 1-0 προηγείται ο ΠΑΣ Γιάννινα, που είχε δοκάρι και δεν του δόθηκαν και δύο πέναλτι.
Με μια αλλαγή ο Λεβαδειακός. Ο Καπό αντί του Λυκογιάννη
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
47' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Γιάκο να αιφνιδιάζεται, να σουτάρει από κοντά, αλλά ο Πριζόφσκι του είπε "όχι".
50' Καλό σουτ απ' τον Ίλιτς, φεύγει άουτ η μπάλα
58' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Ιντζίδης αφήνει τη θέση του στον Μιλοσάβλιεφ
63' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
Αυτή την φορά ήταν ο Ίλιτς που με ωραία ενέργεια δημιούργησε το γκολ, δίνοντας την ασίστ στον Τσουκαλά, ο οποίος δεν έχασε την ευκαιρία από κοντά να γράψει το 2-0 για τους γηπεδούχους!
67' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό!
Ο Καπό έκανε εν κινήσει το σουτ από το ύψος της περιοχής, όμως η μπάλα σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Βελλίδη
Έχει ανέβει ο ρυθμός εδώ και δέκα λεπτά, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω
73' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ντάσιος αντί του Γιάκου
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!
Ο Μιχαήλ κάνει λάθος, ο Καπό έκανε την κάθετη στον Μάντζιο με τον τελευταίο να πλασάρει, να κάνει το 2-1 και να ξαναβάζει την ομάδα του στο κόλπο.
Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βαρέλα αντί του Ορτέγκα
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, συν τις όποιες καθυστερήσεις.
83' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με την κεφαλιά του Κοροβέση να φεύγει λίγο άουτ
87' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Αυγενικού αντί του Ακόστα
Κίτρινη κάρτα στον Μάντζιο για διαμαρτυρία
90' Έξω ο Κοροβέσιος, μέσος ο Μπέριος
Κίτρινη στον Βελλίδη για καθυστερήσεις
Τέλος στον αγώνα. Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 2-1 του Λεβαδειακού και επιστρέφει στις επιτυχίες.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.