Πλατανιάς-Ατρόμητος 0-0

Η αναμέτρηση είχε αρκετές καλές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, αλλά τις σπατάλησαν και η αναμέτρηση έληξε χωρίς γκολ.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Ατρόμητος, για την 18η αγωνιστική της Super League, που είναι η πρώτη του δεύτερου γύρου.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από τη νίκη με 3-0 επί του Πανιωνίου.
Οι φιλοξενούμενοι ήρθαν 1-1 εκτός έδρας με τον Πανθρακικό στην 17η αγωνιστική.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Δημήτρης, Τετέ, Αγκιλέρα, Μπέριαν, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς, Τόρες.
Στον πάγκο των Κρητικών βρίσκονται οι Κοκκάλας, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Γιακουμάκης, Γουνδουλάκης, Μενδρίνος, Ζαραδούκας.
Ατρόμητος (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Κούρος, Φυτανίδης, Κατσουράνης, Κιβρακίδης, Αγκουαζί, Γεωργίου, Γκαρσία, Ουμπίντες, Δημούτσος, Παπάζογλου.
Στον πάγκο των Περιστεριωτών είναι οι Μπάρκας, Νάστος, Λαζαρίδης, Μπρίτο, Καραμάνος, Ναπολεόνι, Μπάλλας.
Οι δύο ομάδες έχουν διαφορά τέσσερων πόντων. Ο Πλατανιάς έχει 21 πόντους και ο Ατρόμητος 25.
Εκτός αποστολής έχουν μείνει από πλευράς Ατρομήτου οι Κοντοές, Τάτος. Επιστρέφει ο Πίτου Γκαρσία, που εξέτισε την ποινή του (είχε αποβληθεί με ΑΕΚ).
Στον Πλατανιά εκτός έμεινε ο Θωμάς Ναζλίδης, αλλά δεν διευκρινίστηκε από την ομάδα των Χανίων αν πρόκειται για πρόβλημα τραυματισμού ή για καθαρά θέμα επιλογής του Γιάννη Χριστόπουλου.
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης, βοηθοί οι Γεώργιος Καλφόγλου, Μιχαήλ Καρσιώτης 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Δασκαλόπουλος
Σέντρα στο ματς.
6' Καλή προσπάθεια από τους παίκτες του Πλατανιά. Η μπάλα έφθασε στον Τόρες που ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του δεν ήταν πολύ δυνατό και μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ.
12' Αντεπίθεση για τον Πλατανιά. Ο Τόρες κουβάλησε την μπάλα και προτίμησε να τελειώσει μόνος του τη φάση, αλλά το σουτ του ήταν δυνατό μεν, άστοχο δε και έφυγε πάνω από την εστία του Γκορμπούνοφ.
14' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία εκτέλεσε το κόρνερ και ο Παπάζογλου έφθασε πιο γρήγορα στην μπάλα από τον Ολιμπά, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.
16' Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία πάνω από την μπάλα και θα κάνει το γέμισμα.
Έδιωξε ο Μπανανά, αλλά ο Αργεντινός κέρδισε φάουλ ακριβώς στο ίδιο σημείο.
Δεν έφθασε στην μπάλα κάποιος παίκτης του Ατρόμητου και ο Αγκιλέρα παραχώρησε κόρνερ.
20' Έφθασε κοντά στο γκολ ο Πλατανιάς, καθώς ο Ιτούα βρέθηκε αμαρκάριστος μέσα στη μικρή περιοχή, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η κεφαλιά του έφυγε ελάχιστα δίπλα από το τέρμα του Ατρόμητου.
26' Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη.
29' Ο Παπάζογλου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ολιμπά ύστερα από σέντρα του Ούμπιντες, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ατρόμητο, καθώς ο Έλληνας επιθετικός υποδείχθηκε (σωστά) σε θέση off-side.
31' Πολύ καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Κούρος έκανε τη σέντρα από τ' αριστερά και ο Παπάζογλου από κοντά έστειλε την μπάλα έξω.
Μικρή διακοπή στο ματς ύστερα από μικροένταση μεταξύ κάποιων παικτών. Ο Ούμπιντες έκανε τάκλιν στον Μιλούνοβιτς, που αντέδρασε και "άναψαν" τα αίματα.
33' Ωραία κίνηση του Αποστολόπουλου από δεξιά όμως το σουτ του πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
Χωρίς κάποια καλή φάση το ματς στα τελευταία λεπτά.
45' Κίνηση του Τόρες από τα δεξιά και σουτ με τ' αριστερό, αλλά η μπάλα κατέληξε έξω. Καλή στιγμή για τον Πλατανιά.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
48' Κεφαλιά του Παπάζογλου, ύστερα από σέντρα του Γεωργίου, η μπάλα έξω.
51' Κεφαλιά του Φυτανίδη ύστερα από κόρνερ, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία του Ολιμπά.
60' Απειλεί ο Πλατανιάς. Κεφαλιά του Τόρες ύστερα από κόρνερ, προσπάθεια από τον Τετέ να σκοράρει από κοντά με τον ίδιο τρόπο, αλλά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι.
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Καραμάνος, έξω ο Γεωργίου.
69' Κεφαλιά του Παπάζογλου η μπάλα έξω και ο διαιτητής έδωσε άουτ, αν και η μπάλα ακούμπησε τελευταία σε αμυντικό του Πλατανιά.
68' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Μαχαμάτ, έξω ο Μπανανά.
71' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Μενδρινός, έξω ο Μπεριάν.
73' Σέντρα του Κούρου από τα αριστερά, κεφαλιά του Παπάζογλου με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
80' Σουτ του Καραμάνου μέσα από την περιοχή, όμως ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Ολιμπά.
81' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Μπάλλας, έξω ο Δημούτσος.
83' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Ζαραδούκας, έξω ο Τσουράκης.
84' Κίτρινη στον Μπανανά, που ενώ έχει γίνει αλλαγή μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να διαμαρτυρηθεί για αποφαση του διαιτητή.
87' Κακό σουτ του Παπάζογλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα έξω.
89' Κίτρινη σε Νάστο και Δημούτσο που είναι στον πάγκο.
90' Μεγάλη στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Μιλούνοβιτς βγήκε απέναντι από την αντίπαλη εστία, αλλά τον σταμάτησε ο Κατσουράνης, ρεφάροντας για το λάθος που είχε κάνει δευτερόλεπτα νωρίτερα.