Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Πανιώνιου απέναντι στον Παναθηναϊκό στη Νέα Σμύρνη, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανιώνιου απέναντι στον Παναθηναϊκό στη Νέα Σμύρνη.
Ιδιαίτερη κρίσιμη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Από την μία οι "κυανέρυθροι" θέλουν να απομακρυνθούν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Ενώ από την άλλη, το "Τριφύλλι" θέλει να πλησιάσει με νίκη την κορυφή, ελπίζοντας σε "γκέλες" από Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ, που παίζουν αύριο με Παναιτωλικό και Πλατανιά, αντίστοιχα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γιαννακόπουλος, Αργυρόπουλος, Παντίδος, Ρισβάνης, Τασουλής, Κόρμπος, Μητρόπουλος, Μπουμάλ, Κολοβός, Ιμπαγάσα, Γιάννου
Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Μπούζας, Μασούρας, Πάνος, Σιώπης, Γκέζος
Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Στιλ, Χουχούμης, Λαγός, Μπεργκ, Ζέκα, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Πράνιτς, Πέτριτς
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μπούι
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σταύρος Μάνταλος
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους και σε λίγα λεπτά θα βγουν στο γήπεδο για την σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
8' Αρκετές δυνατές μονομαχίες από τα πρώτα λεπτά.
12' Επικίνδυνη σέντρα του Χουχούμη, αναστάτωση στην άμυνα του Πανιώνιου με τον Γιαννακόπουλο να μαζεύει τελικά την μπάλα.
17' Πρώτη τελική στο ματς για τον Πανιώνιο. Σουτ του Ιμπαγάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Στιλ.
18' Απάντηση από τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Μπεργκ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
19' Μακρινό σουτ του Πράνιτς, η μπάλα άουτ.
25' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ωραία σέντρα του Μπαϊράμι, ο Μπεργκ χάνει την ισορροπία του και δεν πιάνει "γεμάτα" την μπάλα.
31' Σουτ του Μπουμάλ από πλάγια θέση, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.
33' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Πανιώνιος με γκολάρα του Μπουμάλ!
Κόρνερ για τους "κυανέρυθρους", η μπάλα έφτασε στον Σενεγαλέζο, που με σουτ βολέ έστειλε την μπάλα στο παράθυρο του Στιλ.
37' Σουτ του Πράνιτς, η μπάλα άουτ.
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σέντρα του Μπουμάλ από τα δεξιά, αμαρκάριστος ο Ιμπαγάσα στέλνει την μπάλα άουτ με κεφαλιά.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 στη Νέα Σμύρνη απέναντι στον Παναθηναϊκό.
Το βολέ του Μπουμάλ στο 33' χωρίζει τις δύο ομάδες.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Μπαϊράμι.
52' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης βγήκε απέναντι στον Γιαννακόπουλο, όμως δεν μπόρεσε να τον νικήσει.
54' Νέα τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.
55' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Ιμπαγάσα πέρασε ο Πάνος.
62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός στη θέση του Δώνη.
63' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Πέτριτς, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
66' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Μακρινό σουτ του Πράνιτς, ο Γιαννακόπουλος κάνει κακή εκτίμηση της φάσης και η μπάλα φεύγει σε κόρνερ.
74' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς κάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα σταμάτησε στο σώμα του Παντίδου.
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κλωναρίδης στη θέση του Ατζαγκούν.
78' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Παναθηναϊκός!
Βολίδα του Δώνη, ο Γιαννακόπουλος διώχνει και στη συνέχεια της φάσης ο Κλωναρίδης γυρνάει την μπάλα στον Μπεργκ, που πλασάρει εύστοχα.
80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μπουμάλ πέρασε ο Μπούζας.
84' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Τακουνάκι του Πέτριτς, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
86' Πέναλτι για τον Πανιώνιο και κίτρινη κάρτα στον Σίλντενφελντ.
Ο Μάνταλος δείχνει την "άσπρη βούλα" σε διεκδίκηση της μπάλας μεταξύ του Κροάτη και του Γιάννου.
87' Το έπιασε ο Στίλ. Εξαιρετική επέμβαση στην εκτέλεση του Κολοβού!
88' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Ζέκα, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
90' Σπουδαία επέμβαση του Στιλ στο "ψαλιδάκι" του Γιάννου!
Τρία λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90+2' Η μπάλα στρώθηκε στον Πράνιτς, αλλά το τελείωμά του ήταν απογοητευτικό και έχασε μεγάλη ευκαιρία για τους "πράσινους".
90+3' Λήξη της αναμέτρησης στη Νέα Σμύρνη.
Πανιώνιος και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι 1-1, με τα γκολ των Μπουμάλ (33') και Μπεργκ (78'). Χαμένο πέναλτι για τους "κυανέρυθρους" με τον Κολοβό (87').