Από την άλλη πλευρά, οι Αρκάδες θέλουν να διατηρηθούν στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.
Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Τσοκάνης, Μουνάφο, Παντελιάδης, Μάσα, Μπαράλες, Γιαννιώτας.
15:02
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Μαχαίρας, Μάντζιος, Κώστιος, Ζίτο, Τομάς, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεβ, Μιλιάζες, Γκόμεζ, Βούκσεβιτς
15:02
1' Έναρξη της αναμέτρησης
15:12
10' Δεν έχει ρυθμό το ματς.
15:14
13' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας με τον Μπαράλες
15:14
Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, ο Μπαράλες πετάγεται και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά.
15:19
18' ΓΚΟΛ, 1-1, απαντάει ο Λεβαδειακός με τον Μάντζιο!
15:20
Φάση καρμπόν με το πρώτο γκολ. Η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Μάντζιο, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα από κοντινή απόσταση.
15:27
26' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ του Ορτέγκα, ο Θεοδωρόπουλος πέφτει στην γωνία του και διώχνει.
15:31
30' Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Σουτ στην κίνηση του Μιλιάζες, η μπάλα λίγο άουτ.
15:32
31' Απάντηση από τον Αστέρα. Ο Λούι με σουτ - βολέ στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία του Σηφάκη.
15:40
37' Κίτρινη κάρτα στον Γκόμεζ.
15:40
39' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο, ο οποίος χτύπησε εκτός φάσης τον Μπαράλες.
15:45
45' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:48
45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
15:48
Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης στο 1-1
15:48
Ο Μπαράλες άνοιξε το σκορ στο 13’, με τον Μάντζιο να απαντάει πέντε λεπτά αργότερα (18’).
16:04
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
16:05
47' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Λεβαδειακός και πάλι με τον Μάντζιο!
16:07
Εξαιρετική σέντρα του Μιλιάζες, ο Ζησόπουλος χάνει τον Μάντζιο και αυτός με ωραίο κοντινό πλασέ νικάει τον Θεοδωρόπουλο.
16:13
54' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ρόλε στη θέση του Τσοκάνη.
16:15
57' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος στέλνει την μπάλα άουτ με σουτ από πλάγια θέση μέσα από την περιοχή.
16:18
59' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Ορτέγκα πέρασε ο Μπουσταμαντέ.
16:19
61' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες.
16:26
68' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Φερνάντες στη θέση του Μάσα.
16:31
72΄ Κίτρινη κάρτα στον Σηφάκη.
16:35
76' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.
16:36
78' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μουκάμ αντί του Κουρμπέλη.
16:37
79' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Γκόμεζ πέρασε ο Πίντερ.
16:38
79' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μπουσταμαντέ στέλνει αμαρκάριστος την μπάλα άουτ με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.
16:39
80' ΓΚΟΛ, 3-1, ο Λεβαδειακός με τον Μιλοσάβλιεφ.
16:40
Ο Μάντζιος βγήκε απέναντι στον Θεοδωρόπουλος έσπασε την μπάλα στον Μιλοσάβλιεφ και αυτός πλάσαρε για το 3-1.
16:46
87' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά στο ματς.
16:53
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης