Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ολυμπιακός-Παναιτωλικός για την 19η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σε όλους.
18:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε όσα συμβούν στο παιχνίδι του "Γ. Καραϊσκάκης". όπου ο Ολυμπιακός φιλοξενεί τον Παναιτωλικό.
18:42
Οι "ερυθρόλευκοι" δεν έχουν στη διάθεσή τους τον Τσόρι που ταλαιπωρείται από ίωση και στη θέση του θα αγωνιστεί ο Φορτούνης.
18:43
Αυτή είναι και η μόνη αλλαγή στην ενδεκάδα του Ολυμπιακού σε σχέση με το παιχνίδι στα Πηγάδια και το 3-1 επί της Ξάνθης.
18:44
Για τους γηπεδούχους ξεκινούν οι Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μασουακού, Μανιάτης, Κασάμι, Αφελάι, Ντοσεβί, Φορτούνης, Μήτρογλου.
18:49
Στον πάγκο κάθονται οι Μέγιερι, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Ντουρμάζ, Σαλίνο, Διαμαντάκος, Μπενίτες.
18:52
Αρκετές και σημαντικές οι απουσίες για τους φιλοξενούμενους που δεν έχουν στη διάθεσή τους τον βασικό τερματοφύλακά τους, τον Ράφαελ, τον Μορένο αλλά και τον Βιγιαφάνες.
18:53
Η ομάδα του Μάκη Χάβου ξεκινά με την εξής ενδεκάδα: Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Μαλεζάς, Εντζεγκέλε, Κέβιν, Γοδόι, Άλβες, Φωτάκης, Μαρτίνες, Καπέλ, Μύγας.
18:53
Αναπληρωματικοί είναι οι Κολοβούρης, Κουτρουμάνος, Βασιλείου, Παπουτσογιαννόπουλος, Σκαραμοτσίνο, Μήλιος, Κωνσταντόπουλος.
18:55
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Δημητρόπουλος, με βοηθούς τους Ποντίκη και Σίπκα.
18:55
Τέταρτος είναι ο Λαμπρόπουλος.
19:26
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.
19:30
1' Σέντρα στον αγώνα.
19:33
3' Από τα αριστερά ο Άλβες σουτάρει, αλλά δεν ανησυχεί τον Ρομπέρτο.
19:41
Σε χαμηλό ρυθμό ως τώρα το ματς, με τον Αφελάι να δείχνει ο πιο ορεξάτος "ερυθρόλευκος".
19:44
13' Ωραία ενέργεια του Μασουακού, αλλά το σουτ κοντράρει στον Μαλεζα και δεν δημιουργεί προβλήματα στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.
19:47
16' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Άλβες βγήκε απέναντι στον Ρομπέρτο, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και ο Ισπανός πρόλαβε κι έδιωξε.
19:51
Στο 69% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας, τρεις τελικές ως τώρα για τον Παναιτωλικό.
19:58
27' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη που μπήκε από αριστερά και γύρισε στον Αφελάι, όμως το σουτ κόντραρε στον Εντζεγκέλε.
19:59
Ένα λεπτό νωρίτερα υποδείχθηκε λανθασμένα οφσάιντ ο Κάπελ που βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού.
20:07
35' Πολύ ωραία σέντρα του Μαρτίνες, κανείς παίκτης στην πορεία της μπάλας.
20:07
36' Κίτρινη κάρτα στον Γωτάκη.
20:10
39' Διπλή μεγάλη απόκρουση του Στεφανάκου σε σουτ από Αφελάι και Φορτούνη!
20:11
41' Έχει χτυπήσει ο Άλβες από χτύπημα του Αφελάι που σήκωσε ψηλά το πόδι και βλέπει την κίτρινη κάρτα.
20:16
45' Σουτ του Μανιάτη, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:17
45'+1' Νέο σουτ από τον Φορτούνη ξανά άουτ.
20:17
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
20:26
Με σωστή διάταξη και χωρίς να επιτρέψει στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα στον Ολυμπιακό να κάνει το παιχνίδι του, ο Παναιτωλικός κρατά το 0-0. Μετά το 30' ανέβηκαν οι "ερυθρόλευκοι" που δεν βρήκαν λύσεις στο... παζλ του Μάκη Χάβου.
20:33
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος.
20:41
52' Πολύ σπουδαία επέμβαση του Στεφανάκου σε προσπάθεια του Μανιάτη από κοντά, ενώ είχε αποκρούσει με αστάθεια σουτ του Ντοσεβί.
20:43
54' Κίτρινη κάρτα ο Μύγας.
20:51
58' Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.
20:52
63' Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Μύγα.
20:53
64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πλασέ του Μήτρογλου η μπάλα άουτ.
20:54
65' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενίτες αντί του Φορτούνη και ο Ντουρμάζ στη θέση του Αφελάι.
20:55
66' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.
20:56
68' Συνεχίζουν να πιέζουν οι ερυθρόλευκοι.
20:57
69' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Ολυμπιακός!
20:58
Ο Ντοσεβί ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ.
21:02
73' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Κέβιν πέρασε ο Σκαραμοτσίνο.
21:04
76' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχεράνο.
21:07
79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπεχεράνο πέρασε ο Βασιλείου.
21:08
79' Φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ επιχειρεί να κρεμάσει τον Στεφανάκο, ο οποίος διώχνει σε κόρνερ.
21:08
80' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
21:14
83' Φάση για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Ντουρμάζ, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.
21:15
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Ντοσεβί πέρασε ο Μπουχαλάκης.
21:19
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
21:21
90+3' ΓΚΟΛ, 2-0, για τον Ολυμπιακό με τον Μανιάτη!
21:22
Ωραία ενέργεια του Ντουρμάζ που απέφυγε δύο αντιπάλους έκανε ωραίο γύρισμα και ο Μανιάτης έκανε το 2-0.