Άλιμος-ΑΕΚ 0-1

Έστω και με την ψυχή στο στόμα, η ΑΕΚ πέρασε απ' την Καισαριανή και χάρη σε πέναλτι του Αραβίδη στο 91', επικράτησε 1-0 του Αλίμου.

17:29
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της ΑΕΚ στην Καισαριανή με αντίπαλο τον Άλιμο.
17:46
Ματς για την 12η αγωνιστική της Football League, όπου θα διεξαχθεί στην Καισαριανή, καθώς αυτή είναι η έδρα που χρησιμοποιούν οι γηπεδούχοι.
17:48
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Πεταυράκης, Ρόβας, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Ανακογλου, Πλατέλλας, Αραβίδης, Ζόριτς, Μπρέσεβιτς
17:49
Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στο γήπεδο. Περισσότεροι από 2.000 οπαδοί της Ένωσης στις κερκίδες.
17:50
Πανό στήριξης στο οπαδό της ΑΕΚ που έχει ξεκινήσει απεργία πείνας για την "Αγιά-Σοφιά". Πολλά συνθήματα από τους "κιτρινόμαυρους" υπέρ της ανέγερσης του νέου γηπέδου.
17:51
Η 11άδα του Αλίμου: Βλάχος, Καρδάρης, Κουμπαρούλης, Νικολόπουλος, Γαβριήλ, Μπονγκ, Μπέριεξ, Παντελής, Σαγανάς, Καραμέρης, Σταύρου.
17:52
Θέση σε μπουθ του γηπέδου πήρε πριν από λίγα λεπτά και ο Δημήτρης Μελισσανίδης μαζί με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς..
17:54
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
17:59
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:01
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.
18:03
Για λόγους ασφαλείας δεν χρησιμοποιείται το πέταλο του γηπέδου.
18:07
Ο Άλιμος μέχρι στιγμής καταφέρνει και κρατάει την ΑΕΚ μακριά από την περιοχή του.
18:11
12' Kαλή στιγμή για τον Άλιμο. Επικίνδυνο γύρισμα του Σαγανά, διώχνει ο Τζανετόπουλος.
18:17
18' Η ΑΕΚ αρχίζει να πιέζει όσο περνούν τα λεπτά, όμως δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις.
18:26
27' Πολύ σκληρά μαρκαρίσματα από τους παίκτες του Αλίμου.
18:29
29' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Αραβίδη, ο Τζανετόπουλος δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
18:30
31' Νέα μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Κεφαλιά του Αραβίδη, ο Ανάκογλου κάνει το σουτ και ο Βλάχος μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
18:30
32' Πιέζει ασφυκτικά η Ένωση στα τελευταία λεπτά.
18:31
32΄ Κίτρινη κάρτα στον Νικολόπουλο για μαρκάρισμα στον Μπρέσεβιτς.
18:32
33' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου στρώνει στον Πλατέλλα αυτός κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
18:36
37' Κεφαλιά του Νικολόπουλου, η μπάλα στα χέρια του Ανέστη, που δεν ανησυχεί.
18:40
41' Μεγάλη φάση για τον Άλιμο. Φαλτσαριστό σουτ του Μπεριέξ, διώχνει εντυπωσιακά ο Ανέστης.
18:41
42΄Κίτρινη κάρτα στον Γαβριήλ για δυνατό μαρκάρισμα στον Ρόβα.
18:42
Έξαλλοι οι άνθρωποι της ΑΕΚ με τον διαιτητή.
18:43
44' Φάση για την ΑΕΚ. Πονηρή κεφαλιά του Αραβίδη, μπλοκάρει ο Βλάχος.
18:46
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
18:46
Ο Άλιμος κρατάει στο 0-0 την ΑΕΚ στην Καισαριανή.
18:57
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος στη θέση του Ζόριτς.
18:59
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:05
52' Η ΑΕΚ πιέζει.
19:08
54' Κίτρινη κάρτα στον Παντέλη για μαρκάρισμα στον Πεταυράκη.
19:09
55' Ο Μάνταλος εκτελεί ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
19:14
60' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος σουτάρει η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
19:15
61΄ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Γιόχανσον η μπάλα άουτ.
19:17
63' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος βγήκε στην αντεπίθεση, δεν έκανε γρήγορα την πάσα και όταν η μπάλα έφτασε στον Ανάκογλου κλείστηκε και δεν τα κατάφερε.
19:18
64' Κίτρινη κάρτα στον Κουμπαρούλη για σκληρό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα. Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών.
19:20
66' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
19:20
Ο διαιτητής της δείχνει την άσπρη βούλα για μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο μέσα στην περιοχή.
19:21
66' Κίτρινη κάρτα στον Σαγανά για διαμαρτυρία.
19:21
66' Κόκκινη στον Νικολόπουλο! Δεύτερη κίτρινη για το μαρκάρισμα στον αμυντικό της ΑΕΚ.
19:22
68' Ο Βλάχος νικάει τον Μάνταλο.
19:23
69' Φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς η μπάλα άουτ.
19:23
70΄ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο για καθυστέρηση.
19:25
71' Μεγάλη φάση για τον Άλιμο. Ο Σαγανάς δεν μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Ανέστη.
19:25
Όσον αφορά τη φάση του πέναλτι, το ριπλέι δεν δικαιώνει τον διαιτητή.
19:26
72΄ Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Ελευθεριάδης στη θέση του Μπεριέξ.
19:27
73' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης αντί του Ρόβα.
19:31
78' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο.
19:34
79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Πεταυράκη.
19:38
85' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς.
19:40
86΄ Κεφαλιά του Αραβίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Βλάχος.
19:43
89' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
19:44
Ο Μπρέσεβιτς κάνει το σουτ η μπάλα φαίνεται να χτυπάει στο δεξί χέρι του αμυντικού του Αλίμου και ο διαιτητής δείχνει για δεύτερη φορά την άσπρη βούλα.
19:44
90+1' ΓΚΟΛ, 1-0, η ΑΕΚ με τον Αραβίδη να ευστοχεί!
19:46
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
19:47
90+2΄Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Ρούπι στη θέση του Σταύρου.
19:49
90+4' Φάση για την ΑΕΚ! Ο Μπρέσεβιτς κάνει το σουτ η μπάλα πέρασε κόρνερ.
19:49
90+4' Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου η μπάλα άουτ.
19:50
90+5' Τέλος στο ματς.
19:51
Η ΑΕΚ παίρνει μια επεισοδιακή νίκη στην Καισαριανή, επικρατώντας 1-0 απέναντι στον Άλιμο.
19:51
Ο Αραβίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+1' χάρισε τη νίκη στην ομ΄δα του Δέλλα.