Άλιμος-ΑΕΚ 0-1

Έστω και με την ψυχή στο στόμα, η ΑΕΚ πέρασε απ' την Καισαριανή και χάρη σε πέναλτι του Αραβίδη στο 91', επικράτησε 1-0 του Αλίμου.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της ΑΕΚ στην Καισαριανή με αντίπαλο τον Άλιμο.
Ματς για την 12η αγωνιστική της Football League, όπου θα διεξαχθεί στην Καισαριανή, καθώς αυτή είναι η έδρα που χρησιμοποιούν οι γηπεδούχοι.
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Πεταυράκης, Ρόβας, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Γιόχανσον, Ανακογλου, Πλατέλλας, Αραβίδης, Ζόριτς, Μπρέσεβιτς
Δρακόντεια μέτρα ασφαλείας στο γήπεδο. Περισσότεροι από 2.000 οπαδοί της Ένωσης στις κερκίδες.
Πανό στήριξης στο οπαδό της ΑΕΚ που έχει ξεκινήσει απεργία πείνας για την "Αγιά-Σοφιά". Πολλά συνθήματα από τους "κιτρινόμαυρους" υπέρ της ανέγερσης του νέου γηπέδου.
Η 11άδα του Αλίμου: Βλάχος, Καρδάρης, Κουμπαρούλης, Νικολόπουλος, Γαβριήλ, Μπονγκ, Μπέριεξ, Παντελής, Σαγανάς, Καραμέρης, Σταύρου.
Θέση σε μπουθ του γηπέδου πήρε πριν από λίγα λεπτά και ο Δημήτρης Μελισσανίδης μαζί με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς..
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης
Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος.
Για λόγους ασφαλείας δεν χρησιμοποιείται το πέταλο του γηπέδου.
Ο Άλιμος μέχρι στιγμής καταφέρνει και κρατάει την ΑΕΚ μακριά από την περιοχή του.
12' Kαλή στιγμή για τον Άλιμο. Επικίνδυνο γύρισμα του Σαγανά, διώχνει ο Τζανετόπουλος.
18' Η ΑΕΚ αρχίζει να πιέζει όσο περνούν τα λεπτά, όμως δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις.
27' Πολύ σκληρά μαρκαρίσματα από τους παίκτες του Αλίμου.
29' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Γύρισμα του Αραβίδη, ο Τζανετόπουλος δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
31' Νέα μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Κεφαλιά του Αραβίδη, ο Ανάκογλου κάνει το σουτ και ο Βλάχος μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
32' Πιέζει ασφυκτικά η Ένωση στα τελευταία λεπτά.
32΄ Κίτρινη κάρτα στον Νικολόπουλο για μαρκάρισμα στον Μπρέσεβιτς.
33' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου στρώνει στον Πλατέλλα αυτός κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
37' Κεφαλιά του Νικολόπουλου, η μπάλα στα χέρια του Ανέστη, που δεν ανησυχεί.
41' Μεγάλη φάση για τον Άλιμο. Φαλτσαριστό σουτ του Μπεριέξ, διώχνει εντυπωσιακά ο Ανέστης.
42΄Κίτρινη κάρτα στον Γαβριήλ για δυνατό μαρκάρισμα στον Ρόβα.
Έξαλλοι οι άνθρωποι της ΑΕΚ με τον διαιτητή.
44' Φάση για την ΑΕΚ. Πονηρή κεφαλιά του Αραβίδη, μπλοκάρει ο Βλάχος.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Ο Άλιμος κρατάει στο 0-0 την ΑΕΚ στην Καισαριανή.
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος στη θέση του Ζόριτς.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
52' Η ΑΕΚ πιέζει.
54' Κίτρινη κάρτα στον Παντέλη για μαρκάρισμα στον Πεταυράκη.
55' Ο Μάνταλος εκτελεί ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
60' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος σουτάρει η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
61΄ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Γιόχανσον η μπάλα άουτ.
63' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος βγήκε στην αντεπίθεση, δεν έκανε γρήγορα την πάσα και όταν η μπάλα έφτασε στον Ανάκογλου κλείστηκε και δεν τα κατάφερε.
64' Κίτρινη κάρτα στον Κουμπαρούλη για σκληρό μαρκάρισμα στον Πλατέλλα. Πολλά νεύρα μεταξύ των παικτών.
66' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
Ο διαιτητής της δείχνει την άσπρη βούλα για μαρκάρισμα στον Λαμπρόπουλο μέσα στην περιοχή.
66' Κίτρινη κάρτα στον Σαγανά για διαμαρτυρία.
66' Κόκκινη στον Νικολόπουλο! Δεύτερη κίτρινη για το μαρκάρισμα στον αμυντικό της ΑΕΚ.
68' Ο Βλάχος νικάει τον Μάνταλο.
69' Φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Μπρέσεβιτς η μπάλα άουτ.
70΄ Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο για καθυστέρηση.
71' Μεγάλη φάση για τον Άλιμο. Ο Σαγανάς δεν μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Ανέστη.
Όσον αφορά τη φάση του πέναλτι, το ριπλέι δεν δικαιώνει τον διαιτητή.
72΄ Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Ελευθεριάδης στη θέση του Μπεριέξ.
73' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης αντί του Ρόβα.
78' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο.
79' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Πεταυράκη.
85' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς.
86΄ Κεφαλιά του Αραβίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Βλάχος.
89' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
Ο Μπρέσεβιτς κάνει το σουτ η μπάλα φαίνεται να χτυπάει στο δεξί χέρι του αμυντικού του Αλίμου και ο διαιτητής δείχνει για δεύτερη φορά την άσπρη βούλα.
90+1' ΓΚΟΛ, 1-0, η ΑΕΚ με τον Αραβίδη να ευστοχεί!
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
90+2΄Αλλαγή για τον Άλιμο. Ο Ρούπι στη θέση του Σταύρου.
90+4' Φάση για την ΑΕΚ! Ο Μπρέσεβιτς κάνει το σουτ η μπάλα πέρασε κόρνερ.
90+4' Κεφαλιά του Λαμπρόπουλου η μπάλα άουτ.
90+5' Τέλος στο ματς.
Η ΑΕΚ παίρνει μια επεισοδιακή νίκη στην Καισαριανή, επικρατώντας 1-0 απέναντι στον Άλιμο.
Ο Αραβίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+1' χάρισε τη νίκη στην ομ΄δα του Δέλλα.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ!