Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στην Καλλονή, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Εργοτέλη απέναντι στην Καλλονή.
18:57
Με το παιχνίδι στο Παγκρήτιο ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
19:17
Ιδιαίτερα κρίσιμη αναμέτρηση κυρίως για τους γηπεδούχους, που έχουν τεράστια ανάγκη τους βαθμούς.
19:21
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
19:22
Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Σαράνοφ, Καζναφέρης, Γκέντσογλου, Λουβιόν, Λυκογιάννης, Κοζορώνης, Μποέ, Γιουσούφ, Χαντί, Ρέντζας, Χαλκιαδάκης
19:22
Στον πάγκο: Καβουσάκης, Πίτσος, Παμλίδης, Μπαμ Μπαμ, Φιντέλεφ, Κούτρης, Στογιάνοβιτς
19:22
Καλλονή (Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Τσαμπούρης, Γιορέντε, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα, Καμαρά
19:22
Στον πάγκο: Δαύκου, Αγρίτης, Άλβες, Μίνγκας, Ναβάρο, Κριπιντίρης, Χωριανόπουλος
19:23
Ντεμπούτο στον πάγκο της ομάδας της Λέσβου θα κάνει ο Βαγγέλης Βλάχος.
19:23
Διαιτητής θα είναι Κωνσταντίνος Ιωαννίδης
19:29
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:35
5' Φάση για την Καλλονή. Σουτ του Καμαρά, ο Σαράνοφ πέφτει και διώχνει δύσκολα.
19:43
13' Ευκαιρία για την Καλλονή. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, διώχνει δύσκολα ο Σαράνοφ.
19:48
19' Πέναλτι για την Καλλονή!
19:49
Κίτρινη κάρτα στον Καζναφέρη.
19:49
Ο Ιωαννίδης ξεγελάστηκε αφού ο Λεοζίνιο στραβοπάτησε.
19:49
20' ΓΚΟΛ, 1-0, η Καλλονή με τον Λεοζίνιο να ευστοχεί.
19:50
21' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
19:53
23' Τεράστια ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Χουάνμα στέλνει την μπάλα άουτ έπειτα από τετ-α-τετ με τον Σαράνοφ.
19:59
29' Kίτρινη κάρτα στον Χουάνμα.
20:00
30' Φάση για τον Εργοτέλη. Εκτέλεση φάουλ του Χαλκιαδάκη, διώχνει ο Χογκ.
20:02
32' Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά
20:09
39' ΓΚΟΛ, 2-0, η Καλλονή με κεφαλιά του Χουάνμα!
20:14
45' Με δέκα η Καλλονή. Ο Γιορέντε βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχωρεί.
20:16
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
20:16
Η Καλλονή προηγείται 2-0 απέναντι στον Εργοτέλη, με τα τέρματα των Λεοζίνιο και Χουάνμα.
20:16
Με δέκα η ομάδα της Μυτιλήνης λόγω αποβολής του Γιορέντε.
20:32
46' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Παμλίδης στη θέση του Ρέντζα.
20:32
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
20:40
54' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Χουάνμα πέρασε ο Ναβάρο.
20:47
60' Η Καλλονή δεν απειλείται παρά τις προσπάθειες των γηπεδούχων.
20:53
67' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Εργοτέλης με τον Χαντί!
20:55
68' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Παραλίγο αυτογκόλ του Αναστασιάδη, με τον Χογκ να διώχνει δύσκολα.
21:00
73' ΓΚΟΛ, 2-2, ο Εργοτέλης με σουτ του Χαντί!
21:06
76' Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Αγρίτης στη θέση του Καμαρά.
21:08
81' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Λεονάρντο στη θέση του Χαλκιαδάκη.
21:09
83' Σουτ του Παμλίδη, η μπάλα καταλήγει κόρνερ έπειτα από την παρέμβαση του Αντέτζο.
21:11
85' ΓΚΟΛ, 3-2, η Καλλονή με τον Μίνγκα!
21:15
88' O Χογκ έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε με υπερένταση το καλοζυγισμένο σουτ του Γιουσούφ!
21:16
90' Πέντε λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
21:16
90' Ο Λουβιόν βλέπει την κίτρινη κάρτα.
21:19
90+2' ΓΚΟΛ, 3-3, για τον Εργοτέλη!
21:20
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη!
21:21
90+5' Απογοητευτικό τελείωμα από τον Στογιάνοβιτς...
21:23
90+6' Ο Κεϊτά αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα, για το σκληρό μαρκάρισμα στον Γκέντσογλου. Με εννέα παίκτες η Καλλονή.
21:24
90+7' Λήξη της αναμέτρησης.