ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Φορμαρισμένος ο ΟΦΗ, είνα σε καλό φεγγάρι, κόντρα στον Παναθηναϊκό, ο οποίος προέρχεται από τη νίκη επί του Πλατανιά με το τέρμα του Αμπέντ.
Ας δούμε, όμως τις συνθέσεις των ομάδων.
ΟΦΗ (Ρικάρντο Σα Πίντο): Φερνάντεζ, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζόρο, Τριποτσέρης, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Ζε, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Περογαμβράκης.
Διάταξη 4-3-3 από τον Πίντο. Ο Φερνάντεζ στο τέρμα, ο Μπούρμπος δεξιά, ο Μιλιάζες αριστερά καιοι Ζόρο και Τριποτσέρης στο κέντρο της άμυνας.
Κάλαιτζιτς, Ζε Εντουάρντο και Μακρής θα είναι στη μεσαία γραμμή, με τους Κουτσιανικούλη και Περογαμβράκη να είναι στα άκρα του Παπάζογλου.
Στον πάγκο των Κρητικών: Αγριμάκης, Βερόν, Μπανούσης, Μονιάκης, Ντουντού, Ροβίθης, Στάθης.
Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Κλωναρίδης, Λαγός, Μπεργκ, Καρέλης, Αμπέιντ, Νάνο, Σίντενφελντ, Ρισβάνης.
Επιλογές με ερωτηματικά, ως προς την διάταξη των "πρασίνων".
Τέρμα θα είναι ο Καπίνο. Δεξιά θα είναι ο Τριανταφυλλόπουλος, αριστερά ο Νάνο και στο κέντρο της άμυνας, οι Ρισβάνης και Σίλντενφελντ. Οι Λαγός και Κουτρουμπής θα είναι στη μεσαία γραμμή, με τους Αμπέντ, Κλωναρίδη και Καρέλη να είναι πίσω από τον Μπεργκ.
Στον πάγκο των "πράσινων": Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Χουχούμης, Μέντες, Μπαϊράμι, Ατζαγκούν, Ντίνας
Διαιτητής ο Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Κωσταρά και Ποντίκη.
Απομένουν περίπου δέκα λεπτά μέχρι την σέντρα της αναμέτρησης.
Πολύς κόσμος στο γήπεδο, μέχρι και τη σέντρα, αναμένεται κατάμεστο!
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Με μπλέ εμφανίσεις ο Παναθηναϊκός, με ασπρόμαυρες ο ΟΦΗ.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα, στην οποία θα είναι ο ΟΦΗ.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
Μπούρμπος και Λαγός οι αρχηγοί των δύο ομάδων.
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ και ο Ντουντού Σεαρένσε, ο οποίος ενδεχομένως να αγωνιστεί κιόλας.
Φτάνουμε τα 5' λεπτά, δεν υπάρχει κάποια φάση, μπροστά από τις δύο εστίες.
13' Προσπάθεια για σουτ από τον Αμπέντ, αλλά η μπάλα στα χέρια του Φερνάντες.
15' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Νάνο, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Φερνάντες.
20' Το 0-0 παραμένει, μάλλον, εύκολα στο παιχνίδι.
26' Εκτέλεση φάουλ του Μιλίαζες, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καπίνο.
32' Προσπάθεια για ψαλιδάκι από τον Ζόρο, αλλά η μπάλα άουτ.
35' Κατέβασμα του Μπεργκ, λίγο μέσα από την περιοχή, γυρίζει, σουτάρει, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
36' Φάουλ του Μιλιάζες από δεξιά, η μπάλα στα χέρια του Καπίνο.
37' Υπέροχη προσπάθεια του Παπάζογλου, σουτάρει από δεξιά, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
39' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Κλωναρίδη.
Υπέροχη, γρήγορη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Καρέλης γυρνάει τη μπάλα στον Κλωναρίδη, ο οποίος πλασάρει και ανοίγει το σκορ.
Η φάση, ωστόσο ξεκινάει με φάουλ του Μπεργκ στον Ζε Εντουάρντο.
Πρόβλημα με τον Στέφανο Καπίνο, ο οποίος πιθανόν να έχει δεχθεί κάποιο αντικείμενο, ή κάποια κροτίδα.
Ξεκινάει και πάλι το παιχνίδι. Όλα καλά με τον Καπίνο.
45'+1' Κεφαλιά του Περογαμβράκη, η μπάλα άουτ.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός, είναι μπροστά στο σκορ, χάρη στο τέρμα του Κλωναρίδη.
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Δεν υπάρχουν αλλαγές από τις δύο ομάδες.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
52' Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ, για φάουλ στον Ζε Εντουάρντο.
53' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού και η μπάλα φεύγει... πολύ άουτ.
59' Διπλή ευκαιρία για το ΟΦΗ με Ζε Εντουάρντο και Κουτσιανικούλη. Πάνω στη γραμμή, ο Ρισβάνης.
62' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπαϊράμι στη θέση του Καρέλη και ο Μέντες σε αυτή του Αμπέντ.
71' Σουτ του Κουτσιανικούλη από το ύψος της περιοχής, ο Καπίνο, διώχνει εξαιρετικά.
73' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό του Παναθηναϊκού.
74' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπανούσης στη θέση του Κουτσιανικούλη.
79' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊράμι.
82' Σουτ του Μακρή, η μπάλα πηγαίναι στα δίχτυα, αλλά θα βρει το πόδι του Παπάζογλου και θα φύγει άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ.
83' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάθης στη θέση του Τριποτσέρη.
84' Πέναλτι για τον ΟΦΗ και κόκκινη κάρτα στον Ρισβάνη.
86' Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Ζε Εντουάρντο το εκτέλεσε, ο Καπίνο, έπεσε σωστά, ωστόσο δεν κατάφερε να απομακρύνει τη μπάλα. 1-1 πλέον στο παιχνίδι.