Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Κέρκυρα-Βέροια, για την 20η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον Nova ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Κέρκυρας απέναντι στην Βέροια για την 20η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σέτκους, Βενέτης, Σιόντης, Ντιμιντρόφσκι, Ανδρεόπουλος, Ναγιάρ, Χαβίτο, Καρντόζο, Κοντός, Ζορμπάς, Μαρκόφσκι Στον πάγκο: Κουτζαβασίλης, Παρασκευαΐδης, Κουμπούτια, Ρόχας, Καϊκούτ, Γεωργακόπουλος, Φάμπιο
Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Καντιμοίρης, Αραγονές, Όστοϊτς, Μπράβο, Αμαραντίδης, Βεργώνης, Μπατιόν, Καλτσάς, Μπαργκάν, Μπεν, Παυλίδης Στον πάγκο: Τζινάρ, Κάμπορα, Ντουμίτρου, Γεωργιάδης, Μπαλάφας, Καταλά, Εσπάρθα
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μιχάλης Κουκουλάκης
Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο
1' Σέντρα στο ματς
3' Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Χαβίτο σπάει την μπάλα στον Μαρκόφσκι και αυτός στέλνει σε κενή εστία την μπάλα άουτ.
5' ΓΚΟΛ, 1-0, η Κέρκυρα!
Ο Μαρκόφσκι αυτή τη φορά τα κατάφερε με μακρινό σουτ. Η μπάλα έσκασε και ξεγέλασε τον Καντιμοίρη και με την βοήθεια του δοκαριού κατέληξε στα δίχτυα.
8' Ευκαιρία για την Βέροια. Σουτ του Κόντου, ο Καντιμοίρης απομακρύνει.
15' Η Βέροια έχει ισοροπίσει
17' ΓΚΟΛ, 2-0, η Κέρκυρα!
Ο Κόντος έκανε το γύρισμα και ο Μαρκόφσκι με δεύτερη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22΄ΓΚΟΛ, 3-0, η Κέρκυρα
Ο Χαβίτο εκτελεί φάουλ και ο Βεργώνης στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
26' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ωραίο γύρισμα του Κόντου, ο Αμαραντίδης διώχνει την τελευταία στιγμή.
34' Δυνατή βροχή αυτή την ώρα, με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός.
40' Πλασέ του Ζορμπά η μπάλα άουτ.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Η Κέρκυρα προηγείται 3-0 απέναντι στην Βέροια.
46' Διπλή αλλαγή για την Βέροια. Μπαλάφας και Ντουμίτρου στο ματς στις θέσεις των Παυλίδη και Όστοϊτς.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
46' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ωραία ενέργεια του Καλτσά, αλλά το σουτ από πλάγια θέση φεύγει άουτ.
47' Νέα ευκαιρία για την Βέροια. Πλασέ του Μπαλάφα, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
52' Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Σουτ του Μαρκόφσκι, ο Καντιμοίρης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
59' Φάση για τη Βέροια. Σουτ του Καλτσά, διώχνει ο Σέτκους.
60' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Βεργώνης παίρνει την κεφαλιά και ο Σέτκους διώχνει πολύ δύσκολα.
62' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Παρασκευαΐδης στην θέση του Ναγιάρ.
64' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.
67' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.
76' Αλλαγή για την Βέροια. Στη θέση του Μπεν πέρασε ο Κάμπορα.
80' Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη
82' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Καϊκούτ στη θέση του Μαρκόφσκι.
85' ΓΚΟΛ, 4-0, η Κέρκυρα με τον Κόντο!
88' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Ζορμπά πέρασε ο Κουμπούτια.
90+2 Τέλος της αναμέτρησης
Η Κέρκυρα επικράτησε 4-0 απέναντι στην Βέροια
Ο Μαρκόφσκι πέτυχε δύο γκολ (5, 17’), ο Βεργώνης με αυτογκόλ έκανε το 3-0 (22’) και ο Κόντος στο 85’ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ.