Πλατανιάς-Εργοτέλης

Μπορεί ο Γουνδουλάκης να απέκτησε προβάδισμα μόλις στα 22'', αλλά ο Εργοτέλης έκανε την αντεπίθεση του και ισοφάρισε στο 77' με τον Καλέ και έκανε την ανατροπή με τον Γιουσούφ στο 85ο λεπτό.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς, Πλατανιάς-Εργοτέλης, με το οποίο κλείνει η 20η αγωνιστική, που έγινε με σε δύο δόσεις, λόγω των βουλευτικών εκλογών.
Οι γηπεδούχοι είναι στην στην 12η θέση του πρωταθλήματος με 22 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 17η με 12 και βρίσκονται μπροστά μόνο από τη Νίκη Βόλου, που έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Δημήτρης, Τετέ, Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Τσουράκης, Μιλούνοβιτς, Τόρες.
Στον πάγκο του Πλατανιά βρίσκονται οι: Κοκκάλας, Μαχαμάτ, Φιγκέιρα, Γιακουμάκης, Μπεριάν, Μενδρινός, Ζαραδούκας.
Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Σαράνοφ, Λουβιόν, Φίντελεφ, Κοζορώνης, Καζναφέρης, Τζανακάκης, Γκέντσογλου, Λυκογιάννης, Χαντί, Γιουσούφ, Παμλίδης.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Καβουσάκης, Ρέντζας, Πίτσος, Μπόε, Καλέ, Τζίλας, Ούλα.
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, βοηθοί Χρήστος Ακρίβος, Τρύφων Πετρόπουλος Τέταρτος Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης
Ο Εργοτέλης προέρχεται από το 3-3 με την Καλλονή στο Ηράκλειο.
Ο Πλατανιάς από την ήττα με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.
Εκτός αποστολής είναι οι τραυματίες Νέπλιακ, Τζίλβαν για την ομάδα των Χανίων.
Εκτός οι Γιοβάνοβιτς και Μπρούνο για αυτήν του Ηρακλείου. Εντός οι Τζίλας και Ουλά.
Σέντρα στο ματς!
1' Γκολ για τον Πλατανιά, 1-0!
Κάθετη μπαλιά του Τσουράκη, γύρισμα του Μιλούνοβιτς από τα αριστερά στην πρώτη επίθεση των γηπεδούχων και ο Γουνδουλάκης μέσα από τη μικρή περιοχή νίκησε τον Σαράνοφ στο 22ο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης.
5' Εκτέλεση φάουλ του Μιλούνοβιτς, μπλόκαρε ο Σαράνοφ.
8' Η μπάλα έφθασε στον Γουνδουλάκη, ύστερα από κόντρες, αλλά αυτός δεν βρήκε καλά την μπάλα και πήρε παράξενη πορεία με αποτέλεσμα να μην κινδυνέψει ο Σαράνοφ.
13' Μπαλιά του Γουνδουλάκη από τα αριστερά με αποδέκτη τον Τόρες μέσα στην περιοχή, αλλά το κοντρόλ του δεν ήταν καλό και πέρασε ο κίνδυνος για τον Εργοτέλη.
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Γιουσούφ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα του Πλατανιά, ο Καζναφέρης έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Δημήτρης έδιωξε σωτήρια.
15' Κακό τελείωμα του Μιλούνοβιτς μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια, η μπάλα έφυγε έξω.
19' Μια ανάσα από το 1-1 έφθασε ο Εργοτέλης. Ο Γιουσούφ "χόρεψε" τον Δημήτρη και τροφοδότησε τον Παμλίδη, αλλά αυτός αστόχησε εξ' επαφής.
24' Κοντά στο 2-0 ο Πλατανιάς. Ο Σαράνοφ αντέδρασε εξαιρετικά στην κεφαλιά του Μιλούνοβιτς, που ήταν μέσα από τη μικρή περιοχή και στη συνέχεια το σουτ του Γουνδουλάκη σταμάτησε σε αντίπαλα σώματα.
27' Σουτ του Τόρες έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
29' Κίτρινη κάρτα στον Γουνδουλάκη.
30' Ο Γουνδουλάκης έκανε την μπαλιά από τα αριστερά και ο Τσουράκης πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα πριν γίνει κάτοχος της ο Λουβιόν, αλλά το τελείωμα του μέσα από την περιοχή ήταν άσχημο.
36' Κεφαλιά του Παμλίδη ύστερα από σέντρα του Τζανακάκη, η μπάλα έξω.
42' Κίτρινη στον Καζναφέρη.
44' Φαλτσαριστό σουτ του Τετέ έξω από την περιοχή, η μπάλα έξω.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο προπονητής του Ολυμπιακού, Βίτορ Περέιρα, για να παρακολουθήσει από κοντά δύο παίκτες που αγωνίζονται στο συγκεκριμένο ματς.
Ημίχρονο στα Περιβόλια. Πλατανιάς-Εργοτέλης 1-0, χάρη σε γκολ του Γουνδουλάκη στο 22ο δευτερόλεπτο.
Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Ούλα μέσα, ο Παμλίδης έξω.
Έναρξη δεύτερου μέρους.
51' Πολύ επικίνδυνη φάση από την πλευρά των γηπεδούχων. Γύρισμα του Γουνδουλάκη από δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους και απομακρύνθηκε.
56' Πολύ καλό, γεμάτο σουτ του Κοζορώνη έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
60' Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καλέ αντί του Χαντί.
67' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Μπεριάν, έξω ο Γουνδουλάκης.
74' Μακρινό σουτ του Μιλούνοβιτς, που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Σαράνοφ, όμως ο δεύτερος δεν ανησύχησε, καθώς η μπάλα έφυγε αρκετά έξω από την εστία.
77' Ισοφαρίσε ο Εργοτέλης, 1-1!
Γύρισμα του Ουλά από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τους παίκτες που ήταν στο ύψος του πέναλτι και έφθασε στον Καλέ που πλάσαρε εύστοχα από κοντά.
Οι δύο αλλαγές του Ταουσιάνη πρωταγωνιστούν στο τέρμα του Εργοτέλη.
80' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μαχαμάτ στη θέση του Αγκιλέρα.
81' Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός μέσα, ο Μιλούνοβιτς έξω.
85' Σουτ του Λυκογιάννη, μπλόκαρε ο Ολιμπά.
86' Γκολ ο Εργοτέλης, 1-2!
Ωραία προσπάθεια του Γιουσούφ από τα δεξιά, αλλά ο Τζίλας νικήθηκε από τον Ολίμπα, όμως ο παίκτης που έφτιαξε τη φάση πήρε από κοντά το ριμπάουντ και ολοκλήρωσε την ανατροπή.