Ολυμπιακός-Τύρναβος 8-0

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Ολυμπιακός-Τύρναβος στο «Καραϊσκάκη». Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σε όλους, μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς Κυπέλλου, Ολυμπιακός-Τύρναβος, στο «Καραϊσκάκη».
Στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση, οι «ερυθρόλευκοι» πέρασαν εύκολα 3-0 από το Αλκαζάρ.
Τυπική διαδικασία ο σημερινός επαναληπτικός, όπου δίνεται η ευκαιρία στον Βίτορ Περέιρα να προχωρήσει ροτέισον.
Οι Πειραιώτες ξεκινούν με τους Μέγιερι, Σαλίνο, Βούρος, Γιαννούλης, Μαζουακού, Μπουχαλάκη, Μιλιβόγεβιτς, Ντουρμάζ, Φορτούνη, Διαμαντάκο και Μπενίτες.
Στον πάγκο υπάρχει ο Φράνκο Χάρα και δεν αποκλείεται σήμερα να πραγματοποιήσει το επίσημο ντεμπούτο του.
Οι υπόλοιποι αναπληρωματικοί: Χουτεσιώτης, Πελέ, Φουστέρ, Βέργος, Λάτσι, Σάλιακας.
Η ενδεκάδα του Τυρνάβου: Μάλτζαρης, Κισκαμπάνης, Καραμανλής, Σιατράς, Χαλούλος, Εμμανουήλ, Γεωργίου, Αλεξίου, Σουλιώτης, Στεριανός, Ιβανίδης.
Στον πάγκο: Ντάλλας, Τασιούλης, Ότα, Παπασάββας, Ανδρέου, Λίταινας.
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Κομίνης του συνδέσμου Θεσπρωτίας.
Με βοηθούς τους Καρσιώτη (Κορινθίας), Κάλφογλου (Θεσπρωτίας) και 4ο τον Στυλιάρα (Αιτωλοακαρνανίας).
Με το περιβραχιόνιο του αρχηγού για τον Ολυμπιακό, ο Μπάλαζ Μέγιερι.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
1' Με το καλησπέρα ο Ντουρμάζ απειλεί την εστία του Τυρνάβου. Ο Μάλτζαρης έδιωξε με δυσκολία το σουτ του Σουηδού.
2' Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Διαμαντάκος σούταρε ψηλά άουτ.
6' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό.
Ο Φορτούνης με εκτέλεση φάουλ "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι.
8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 1-0.
Με καρφωτή κεφαλιά του Μιλιβόγεβιτς, έπειτα από σέντρα του Ντουρμάζ, οι Πειραιώτες ανοίγουν το σκορ.
11' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-0.
Ο Φορτούνης έκανε την σέντρα, ο Βούρος πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Διαμαντάκος με την δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό, με τον Φορτούνη και Ντουρμάζ σε μεγάλα κέφια.
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 3-0.
Ο Ντουρμάζ έστρωσε στον Μπουχαλάκη κι αυτός με άπιαστο σουτ από 25 μέτρα ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ.
21' Ο Μάλτζαρης μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια το σουτ του Φορτούνη.
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 4-0.
Ο Ντουρμάζ έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Μιλιβόγεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
26’ Αλλαγή για τον Τύρναβο: Ο Παπασάββας πέρασε στη θέση του Σιάτρα.
31' Ο Μάλτζαρης απέκρουσε με τα πόδια το σουτ του Μπενίτες.
Μετά από ένα καταιγιστικό πρώτο ημίωρο, ο Ολυμπιακός έριξε τον ρυθμό του.
Σημείωσε τέσσερα γκολ, είχε δοκάρι και φυσικά την καθολική υπεροχή.
45' Χωρίς καθυστερήσεις ο Κομίνης στέλνει τις δύο ομάδες στ' αποδυτήρια.
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο Φάληρο, με τον Ολυμπιακό να κάνει επίδειξη δύναμης κόντρα στον Τύρναβο.
Το 4-0 έχει διαμορφωθεί με τα γκολ των Μιλιβόγεβιτς (9', 25'), Διαμαντάκου (11') και Μπουχαλάκη (17').
46' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Οι Φουστέρ και Χάρα αντί των Μαζουακού και Διαμαντάκου.
Ντεμπούτο για τον Χάρα που θα πλαισιώσει τον Μπενίτες στην επίθεση.
46' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Τύρναβο: Ο Ντάλλας πέρασε στη θέση του Μάλτζαρη.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
54' Ο Ντουρμάζ τροφοδότησε τον Μπενίτες στην περιοχή, ο Παραγουανός κατέβασε την μπάλα, αλλά πλάσαρε άουτ.
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 5-0.
Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντουρμάζ.
Το μοναδικό που έλειπε σήμερα από τον εξαιρετικό Σουηδό.
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 6-0.
Πάλι ο Ντουρμάζ με εκτέλεση φάουλ, αλλά αυτή τη φορά στη δεξιά γωνία της αντίπαλης εστίας.
58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Πελέ πέρασε στη θέση του Γιαννούλη.
Δοκιμές από τον Περέιρα. Αριστερά στην άμυνα ο Μπουχαλάκης και στόπερ οι Μιλιβόγεβιτς, Βούρος.
63' Αλλαγή για τον Τύρναβο: Ο Ότα αντί του Αλεξίου.
Σπουδαίο παιχνίδι από τον Ντουρμάζ, με δύο γκολ και τρεις ασίστ. Πολύ καλό παιχνίδι και από Φορτούνη, Μιλιβόγεβιτς.
77' Το σουτ του Χάρα κατέληξε κατέληξε άουτ. Ψάχνει τα πατήματά του ο Αργεντινός.
17-3 οι τελικές προσπάθειες στον αγώνα.
82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 7-0.
Ο Ντουρμάζ με υπέροχη προσπάθεια και υποδειγματικό τελείωμα έφτασε στο χατ-τρικ.
84' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
Σε ανατροπή του Σαλίνο μέσα στην περιοχή.
85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 8-0.
Ο Φουστέρ ευστόχησε από την άσπρη βούλα.
90+1' Λήξη της αναμέτρησης.