Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Καλλονής απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή NovaΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Καλλονής απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Κρίσιμη αναμέτρηση κυρίως για τους γηπεδούχους, που έχουν μεγαλύτερη ανάγκη τους βαθμούς.
Από την άλλη πλευρά οι Αρκάδες θέλουν να διατηρήσουν ή να αυξήσουν την απόστασή τους από τον Παναιτωλικό (παίζει με τον ΠΑΟΚ).
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Καλλονή(Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Κεϊτά, Μίνγκας, Μαρσέλο, Πιπίνης, Τσαμπούρης, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα Στον πάγκο: Δαύκου, Αγρίτης, Ναβάρο, Καμαρά, Καλτσάς, Χωριανόπουλος, Γιορέντε
Αστέρας Τρίπολης (Βαγγέλης Βλάχος): Κοσίτσκι, Κιτόκο, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλης, Μουνάφο,Ρόλε, Γιαννιώτας, Πάρα, Σκουρτάι Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Ιγκλέσιας, Φερνάντες, Ζησόπουλος, Τιέ Μπι, Αλόκο, Μουκάμ
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ανδρέας Παππάς
1' Έναρξη της αναμέτρησης
10' Δεν έχει καθόλου ρυθμό το ματς
12' Πρώτη τελική για τον Αστέρα. Σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Χογκ.
14' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ
21' Ο Αστέρας έδειχνε να έχει μπει πιο καλά στο ματς, αλλά η Καλλονή ισορρόπησε.
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Σκουρτάι πλάσαρε τον Χογκ, ο οποίος έπεσε και έδιωξε την μπάλα.
30' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Γιαννιώτα από πλάγια θέση, διώχνει ο Χογκ σε κόρνερ.
38' Ο Αστέρας έχει ανεβάσει την απόδοσή του και πάλι.
44' Κίτρινη στον Χουάνμα.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Καλλονή και Αστέρα.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στην Μυτιλήνη.
54' Καλή στιγμή για την Καλλονή. Βολίδα του Λεοζίνιο, η μπάλα λίγο άουτ.
58' Τελική τον Αστέρα. Ο Γιαννιώτας κάνει το σουτ και ο Χογκ μπλοκάρει.
62' Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Μαρσέλο πέρασε ο Καλτσάς και αντί του Μίνγκα ο Γιορέντε.
65΄ Ευκαιρία για την Καλλονή. Μακρινό σουτ του Τσαμπούρη, ο Χογκ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
67' Απαντάει ο Αστέρας. Ο Γιαννιώτας δοκιμάζει το πόδι του, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
69' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας στη θέση του Σκουρτάι.
74' ΓΚΟΛ 1-0 η Καλλονή με τον Τσαμπούρη!
Μακρινή εκτέλεση φάουλ ο Κοσίτσκι ξεγελάστηκε από τον άνεμο και είδε την μπάλα να καταλήγει στην εστία του.
79' Κίτρινη στον Λεοζίνιο
82' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Λεοζίνιο πέρασε ο Χωριανόπουλος
84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος στη θέση του Κιτόκο.
85' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
90' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Μουκάμ, ο Γιαννιώτας κάνει την προβολή και η μπάλα φεύγει άουτ.
90+3' Τέλος της αναμέτρησης
Μεγάλη νίκη για την Καλλονή με σκορ 1-0 απέναντι στον Αστέρα.