ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 1-2

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

19:21
Καλησπέρα σε όλους, λίγα λεπτά μας χωρίζουν από την σέντρα στην αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός.
19:22
Ο "Δικέφαλος του Βορρά" πήρε άκοπα τους τρεις βαθμούς λόγω της απόσυρσης της Νίκης Βόλου από το πρωτάθλημα κι επανέρχεται στην μάχη του τίτλου.
19:22
Με νίκη σήμερα απέναντι στον πολύ μαχητικό Παναιτωλικό που κυνηγά την Ευρώπη, προσπερνά (προσωρινά τουλάχιστον) τον Ολυμπιακό, που αύριο δοκιμάζεται στην έδρα της Βέροιας.
19:25
Πριν πούμε οτιδήποτε άλλο να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
19:25
ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς, Βίτορ, Κατσικάς, Νομπόα, Μαντούρο, Τζανδάρης, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης, Περέιρα.
19:26
Στον πάγκο: Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Κόστα, Μακ, Παπαγιαννόπουλος, Κουλούρης.
19:26
Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μπεχεράνο, Κέβιν, Κούσας, Εντζεγκουέλε, Γοδόι, Μαρτίνεζ, Φωτάκης, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Άλβες.
19:26
Στον πάγκο: Κολοβούρης, Κουτρουμάνος, Σκαραμοτσίνο, Ρουσκουλέδα, Μαλεζάς, Λάζαρ, Βασιλείου.
19:30
Περίπου 5.000 κόσμος στο γήπεδο της Τούμπας.
19:31
Στο πλαίσιο των βραβεύσεων που έχει καθιερώσει σε πρώην παίκτης της ομάδας, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ βράβευσε τον Γιώτη Εγκωμίτη.
19:32
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
19:34
Υπό βροχή γίνεται το ματς.
19:36
Ο Μάκης Χάβος επιστρέφει ως αντίπαλος, το ίδιο και οι Φωτάκης, Μαλεζάς, Λάζαρ. Για τον Ρουμάνο είναι η πρώτη φορά.
19:37
6' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό.
19:38
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
19:38
Για παράβαση πάνω στον Κούσα.
19:38
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ, 1-0.
19:39
Ο Άλβες ευστόχησε από την άσπρη βούλα.
19:39
Ο Ιτάνζ έπεσε στη σωστή γωνία, αλλά η μπάλα πέρασε κάτω από το σώμα του.
19:41
10' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!
19:43
Προσωπική ενέργεια του Κάπελ, που βγήκε φάτσα με το τέρμα, αλλά ο Ιτάνζ απέκρουσε το πλασέ του, αποσοβώντας τον κίνδυνο.
19:48
17' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!
19:49
Ο Ρατς έκανε τη σέντρα από αριστερά, αλλά η κεφαλιά του Περέιρα πέρασε πάνω από την αντίπαλη εστία.
19:52
20' Επικίνδυνος ο Παναιτωλικός!
19:53
Οι Αγρινιώτες άλλαξαν ωραία την μπάλα, με τον Ιτάνζ όμως, να βγαίνει εγκαίρως και να σώζει στο τετ-α-τετ με τον Μπεχαράνο.
19:53
49%-51% υπέρ των φιλοξενούμενων η κατοχή της μπάλας.
19:58
27' Ψηλά άουτ κατέληξε το σουτ του Περέιρα.
20:02
30' Το σουτ του Τζανδάρη σταμάτησε στον Κούσα.
20:06
33' Ο Μαρτίνες έκανε το σουτ, η μπάλα έσκασε μπροστά στον Ιτάνζ, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ είχε τον έλεγχο και την είδε να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του.
20:10
36' Ο Ιτάνζ δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα στο γύρισμα του Βίτορ...
20:12
39' Αδύναμη η κεφαλιά του Κάπελ, δεν δυσκολεύτηκε ο Ιτάνζ.
20:17
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με χλιαρές αποδοκιμασίες από την εξέδρα.
20:18
3-6 οι τελικές προσπάθειες, 54%-46% το ποσοστό κατοχής της μπάλας.
20:20
Δίκαιο προβάδισμα για τον ανώτερο Παναιτωλικό (7' πεν. Άλβες) απέναντι σε έναν μέτριο και χωρίς φάσεις ΠΑΟΚ.
20:34
46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Μακ περνά στο ματς αντί του Τζανδάρη.
20:35
Με διάταξη 4-4-2 ο "Δικέφαλος" με τους Μαντούρο, Νομπόα κεντρικούς χαφ.
20:35
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:35
Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Παναιτωλικός.
20:39
49' Κίτρινη κάρτα στον Μαντούρο θεωρώντας πως έχει κάνει θέατρο.
20:42
52' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μακ.
20:43
53' Κίτρινη κάρτα στον Ρατς. Βρήκε με το χέρι στο πρόσωπο τον Βιγιαφάνες.
20:46
56' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:46
Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η σκαστή κεφαλιά του Νομπόα πέρασε άουτ.
20:49
59' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Λάζαρ περνάει στη θέση του Κάπελ.
20:49
Ο κόσμος υποδέχεται θερμά τον Ρουμάνο.
20:52
62' Κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ από δεξιά με τον Σαλπιγγίδη, χωρίς αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ.
20:57
Οπισθοχώρησε ο Παναιτωλικός, πιέζει ο ΠΑΟΚ.
20:59
69' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.
21:00
71' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ρουσκουγιέδα παίρνει τη θέση του Βιγιαφάνες.
21:02
73' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ, 1-1.
21:03
Ο Μακ απέφυγε έναν αντίπαλο και με ψύχραιμο τελείωμα μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει για τον "Δικέφαλο του Βορρά". Η ασίστ από τον Νομπόα.
21:03
Το 7ο φετινό γκολ του Σλοβάκου στο πρωτάθλημα.
21:05
75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ρικάρντο Κόστα πέρασε στη θέση του Σαλπιγγίδη.
21:05
Μπροστά από τους δύο στόπερ ο Πορτογάλος.
21:08
78' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνες.
21:11
81' Τελευταία αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Μαλεζάς αντί του Φωτάκη.
21:12
83' Κίτρινη κάρτα στον Νομπόα.
21:14
84' Παραλίγο αυτογκόλ, σε προβολή του Κατσικά. Σε αυτή τη φάση έπεσε άτσαλα στον Ιτάνζ, που δέχεται τις πρώτες βοήθειες από το ιατρικό τιμ του ΠΑΟΚ.
21:17
87' Η κεφαλιά του Βίτορ κατέληξε άουτ.
21:20
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
21:22
90+1’ Κίτρινη κάρτα στον Στεφανάκο για καθυστέρηση.
21:24
90+4' Γκολ για τον Παναιτωλικό, 1-2!
21:26
Κάθετη μπαλιά του Γοδόι προς τον Άλβες, με την άμυνα του ΠΑΟΚ να είναι πολύ ψηλά, καθώς η φάση ξεκίνησε από γέμισμα του Ιτάνζ που είχε αποδέκτη αντίπαλο και ο επιθετικός των φιλοξενούμενων, που είχε πετύχει και το πρώτο γκολ τους γκολ στην αναμέτρηση (με πέναλτι), πέρασε και τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
21:26
Λήξη στο ματς. Ο Παναιτωλικός φεύγει με το "τρίποντο" από την Τούμπα, καθώς επικράτησε 2-1 του ΠΑΟΚ.