ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα σε ΟΦΗ και ΠΑΟΚ στην Κρήτη.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Στον αέρα ήταν μέχρι και την τελευταία στιγμή το ματς, όμως οι Κρητικοί έλαβαν τα αποδεικτικά της πληρωμής των Ζόρντι και Χόρχε Λόπεθ και θα κατέβουν κανονικά στο "Γεντί Κουλέ".
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ (Άγγελος Αναστασιάδης): Γλύκος, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Κόστα, Κατσικάς, Μαντούρο, Γκολάσα, Νομπόα, Περέιρα, Μακ, Παπαδόπουλος Στον πάγκο: Ιτάνζ, Παπαγιαννόπουλος,Βίτορ, Κουλούρης, Τζανδάρης, Πούγγουρας, Κίτσιου
Εκτός αποστολής είναι οι τραυματίες Σαλπιγγίδης και Τζιόλης, οι τιμωρημένοι Κάτσε και Ρατς, αλλά και ο Τζαβέλλας που είναι εκτός ομάδας μέχρι νεωτέρας.
ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Λόρια, Μπολάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μερεμπασβίλι, Τζορτζ Στον πάγκο: Αγριμάκης, Ροβίθης, Μανιδάκης, Μαραθιανός
Αυξάνεται σιγά-σιγά και η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο
1' Έναρξη της αναμέτρησης
2' Πρώτη τελική στο ματς για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μακ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Λόρια.
6' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Μακ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
10' Νέα προσπάθεια για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Γκολάσα από το ύψος της περιοχής, απομακρύνει ο Λόρια.
11' ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΟΦΗ!
Μακρινή μπαλιά του Κουτσιανικούλη, ο Τζορτζ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, εκμεταλλεύεται την άστοχη έξοδο του Γλύκου και ανοίγει με κοντινό πλασέ το σκορ.
20' Οι Κρητικοί διατηρούν με άνεση το προβάδισμά τους, με τον ΠΑΟΚ να μην μπορεί να φανεί ιδιαίτερα απειλητικός.
22' Φάση για τον ΟΦΗ. Ωραία προσπάθεια του Κουτσιανικούλη, κάνει σουτ στην κλειστή γωνία, όμως πέφτει και μπλοκάρει ο Γλύκος.
27' 57%-43% η κατοχή υπέρ του ΠΑΟΚ
33' Πέναλτι για τον ΟΦΗ!
Ο Κόστα ανατρέπει τον Τζορτζ μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής δείχνει σωστά την άσπρη βούλα και την κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του ΠΑΟΚ.
34' ΓΚΟΛ, 2-0, ο ΟΦΗ με τον Λαμπρόπουλο να νικάει τον Γλύκο!
41' Ο ΟΦΗ συνεχίζει να προστεύει με ευκολία την περιοχή του.
42' Σουτ του Νομπόα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
43' Σοκαριστικός τραυματισμός του Μαντούρο! Ο Ολλανδός μέσος έπεσε άτσαλα στον αγωνιστικό χώρο έπειτα από μονομαχία με τον Μονιάκη και φαίνεται να έχει γυρίσει το χέρι του στο ύψος στο αγκώνα!
44' Κίτρινη κάρτα στον Ροβίθη
45+1' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζανδάρης αντί του Μαντούρο.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου!
Ο ΟΦΗ προηγείται 2-0 του ΠΑΟΚ στο Γεντί Κουλέ
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ροβίθης φεύγει απέναντι στον Γλύκο κάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει πάνω απ'την εστία.
48' Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη
52' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα κάνει σουτ στην κίνηση και ο Λόρια διώχνει εντυπωσιακά.
52' ΓΚΟΛ, 2-1, μειώνει ο ΠΑΟΚ!
Ο Περέιρα κάνει ωραίο γύρισμα και ο Παπαδόπουλος πλασάρει εύστοχα.
56' Κίτρινη κάρτα στον Μονιάκη
57' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Νομπόα, η μπάλα περνάει απ' όλους και φεύγει άουτ.
58' Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ πιάνει σουτ από δύσκολη θέση και η μπάλα φεύγει άουτ.
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου παίρνει τη θέση του Κωνσταντινίδη.
61΄Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ απέφυγε δύο αντιπάλους, όμως το πλασέ του μπροστά στον Λόρια ήταν χλιαρό.
67' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μερεμπασβίλι αντί του Ροβίθη.
73' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μαραθιανός στη θέση του Τζορτζ.
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης αντί του Γκολάσα
82΄ ΓΚΟΛ, 3-1, ο ΟΦΗ!
Ο Κουτσιανικούλης με εξαιρετική προσποίηση βγαίνει απέναντι στον Γλύκο, πλασάρει σωστά και τελειώνει το ματς
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
90' Tέλος της αναμέτρησης
Τεράστια νίκη του ΟΦΗ απέναντι στον ΠΑΟΚ με σκορ 3-1 στο Γεντί Κουλέ!
Σκόρερ για την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου οι Τζορζ, Λαμπρόπουλος και Κουτσιανικούλης. Προσωρινά είχε μειώσει ο Παπαδόπουλος για τους Θεσσαλονικείς.