Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 23η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον NovaΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται. μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 23η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το 0-0 της Τετάρτης στην Κέρκυρα, ενώ βρίσκονται στην 13η θέση με 22 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν την ίδια ημέρα 4-1 της Βέροιας στα Γιάννενα, με το οποίο έφθασαν τους 34 βαθμούς και είναι στην 6η θέση του πρωταθλήματος.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Σηφάκης, Τριποτσέρης, Κώτσιος, Μιλιάζες, Στάθης, Πελέ, Ζίτο, Βούκσεβιτς, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ, Μάντζιος
Στον πάγκο των Βοιωτών: Στρατηλάτης, Σκέμπης, Μάγκας, Κατίδης, Γιακουμάκης, Τομάς, Γκόμεζ
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Στρούνα, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Μπέριος, Τσάβες, Ίλιτς, Μανιάς.
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Σωτηρίου, Χαρίσης, Ακόστα, Σαπαλίδης, Σκόνδρας, Αυγενικού, Γιάκος
Διαιτητές: Ιωάννης Δελφάκης, Στυλιανός Τσολάκης, Αντώνιος Καρατζίκας 4ος Διαιτητής: Γεράσιμος Ντίτσος
Έναρξη στο ματς!
5' Κάθετη μπαλιά του Πελέ, ο Βελλίδης μπλόκαρε προ του Μάντζιου.
7' Κεφαλιά του Μάντζιου μετά από σέντρα του Μιλιάζες, η μπάλα έξω.
11' Σουτ του Μανιά από καλή θέση, αλλά ο Κώτσιος με τάκλιν τον σταμάτησε.
13' Ο Μιλιάζες είδε τον Βελλίδη μακριά από την εστία του και επιχείρησε με μακρινό σουτ να τον νικήσει, αλλά η μπάλα στο πάνω μέρος των διχτύων
17' Σουτ του Ίλιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας.
19' Απειλεί ο Λεβαδειακός με τον Πελέ, η μπάλα έξω.
22' Εκτέλεση φάουλ από τον Πελέ λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
25' Σουτ του Μάντζιου από καλή θέση, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
33' Ωραία συνεργασία Μιλοσάβλιεφ-Μάντζιου, αλλά ο δεύτερος έκανε κακό σουτ μέσα από την περιοχή και δεν χρειάστηκε να παρέμβει ο Βελλίδης.
38' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 0-1!
Μετά από κερδισμένο κόρνερ για τους γηπεδούχους, ο Βούκσεβιτς απομάκρυνε με το κεφάλι, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Τσουκαλά, που έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και ο Τζημόπουλος άπλωσε το πόδι του και αλλοίωσε την πορεία της με αποτέλεσμα να μην μπορέσει να την διώξει ο Σηφάκης.
"Καυτός" ο μέσος του ΠΑΣ, καθώς είχε σκοράρει δις την Τετάρτη στο ματς με τη Βέροια.
42' Κεφαλιά του Μπέριου, διώχνει σε κόρνερ ο Σηφάκης.
45' Σουτ του Πελέ έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Έξω ο σκόρερ, Τζημόπουλος, μέσα ο Χαρίσης για τον ΠΑΣ.
Κατίδης αντί Βούκσεβιτς για τον Λεβαδειακό.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
49' Κίτρινη στον Στρούνα.
53' Κίτρινη στον Μπέριο.
68' Γκολ για τον Λεβαδειακό, 1-1!
Ο Μιλοσάβλιεφ πλαγιοκόπησε από τα αριστερά και γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όπου βρισκόταν ο Κατίδης και πλάσαρε εύστοχα, νικώντας τον Βελλίδη.
Το πρώτο γκολ του Κατίδη μετά το περιβόητο επί της Βέροιας το 2013, με τη φανέλα της ΑΕΚ, το οποίο του κόστισε πολύ, λόγω του πανηγυρισμού του.
69' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Γκόμες, έξω ο Πελέ.
Γκολ για τον ΠΑΣ, 1-2!
Κάθετη μπαλιά προς τον Μανιά, που βγήκε απέναντι από τον Σηφάκη και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Έλληνα πορτιέρο.
77' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Ορτέγκα.
78' Κίτρινη κάρτα στον Γιάκο.